Nowi gracze - seria pytań

Lepiej sprzedawać ryby wyłowione z wody czy coś z nimi zrobić? 

 

@edit; i jeszcze jedno, czy exp z weekend bonus + Olvia server się stackuje? 

Ryby można suszyć lub używać świeżych do produkcji kilku jedzonek a moim zdaniem najciekawsze jest jedzenie dla peta. Jeśli cooking jest ci obcy i niezbyt masz na to ochotę to sprzedawanie jest bardzo dobrym sposobem na jakiś dodatkowy zarobek, szczególnie jak się to robi na afku.

Co do kanału Olvia to exp z weekendu się nie stackuje, aczkolwiek te obecne 20% do SP może się stackować.

@Dreedzik Dziękuję za informacje. Cooking jest mi obcy, ale mam już peta więc chciałbym się zainteresować, choć żarcie nie jest takie drogie. Zastanawia mnie jeszcze tier mountow - jak je zwiększać? Poziom to wiem, ale nawet w poradnikach nie słyszałem o tierze

Kiedyś jeden z adminów black desert polska zrobił poradnik jak robić 15kk/dzień, prawie nic nie robiąc , bodajże deska . Myk polegał na podłączeniu nodow z wioska pod calpheonem. tam workery robilly calpheon timber craty a następnie transportem magazynowym poszczało się je na najdalszą wyspę. cały proces był zautomatyzowany i jedynie co robić trzeba było to przerabiać logi na playwoody. Ale nigdzie nie mogę znaleźć tego filmiku.

Polowa wtedy gildii tak robiła bo to była kasa za free. Oczywiście najlepszym sposobem był grind.

:) szkoda, że filmik zaginął. Już 100 kontrybucji i powoli myślę o jakimś interesie :D

 szkoda, że filmik zaginął. Już 100 kontrybucji i powoli myślę o jakimś interesie 

wpisz sobie "Black Desert Workers Empire"

Oferty w marketplace są u każdego npc jednakowe?

Oferty w marketplace są u każdego npc jednakowe? 

taa

Jak zdobyć fishing boat prow? I ogólnie te ulepszenia do łodzi speed%+ :)? I co to jest lifespan łodzi? Będe musiał zbudować nową(o zgrozo nie) czy można to jakoś przedłużyć?

I jeszcze jak usunąć tytuł: wybrałem przypadkiem Fishing Rookie ale nie chcę mieć nic :/

Warto coś kupić za realną kasę? Widzę, że mam jakieś kupony 20%, warto skorzystać i kupić np. peta, czy lepiej odpuścić? Niby 10€ to nie jest dużo, ale za te automatyczne podnoszenie itemków jest tyle warte?

Warto coś kupić za realną kasę? Widzę, że mam jakieś kupony 20%, warto skorzystać i kupić np. peta, czy lepiej odpuścić? Niby 10€ to nie jest dużo, ale za te automatyczne podnoszenie itemków jest tyle warte?

Moim zdaniem jak najbardziej jest i to nie 1 peta tylko przynajmniej 2-3

Jeśli chcesz grać dłużej w BDO i grindować, to tak pety jak najbardziej i to tak jak napisał Vilnes, przynajmniej 2-3 a najlepiej to 4, inaczej na pt z ludźmi, którzy mają pety nic nie będziesz zarabiał. Pamiętaj, że pety są na całe konto, udźwig da się obejść wozami i końmi, ale automatyczne zbieranie jest bardzo potrzebne do efektywnego zarabiania na grindzie.

Jeśli chcesz grać dłużej w BDO i grindować, to tak pety jak najbardziej i to tak jak napisał Vilnes, przynajmniej 2-3 a najlepiej to 4, inaczej na pt z ludźmi, którzy mają pety nic nie będziesz zarabiał. Pamiętaj, że pety są na całe konto, udźwig da się obejść wozami i końmi, ale automatyczne zbieranie jest bardzo potrzebne do efektywnego zarabiania na grindzie.

Właśnie wolałbym uniknąć grindu, bo mnie bardzo szybko nudzi. Docelowo chciałbym się zająć profesjami. Sam nie wiem ile pogram, dopóki są questy to gram, zapewne gdy dojdę do grindu to szybko gra mi się znudzi i mam nadzieję, że profesje utrzymają mnie przy grze. Rodzaj peta ma jakieś znaczenie, czy po prostu mogę wybrać co mi się bardziej podoba?

Wprowadzili u nas, że jest auto run? Chodzi mi, że kupuję ten plecak i nabijam poziomy stretnght bodajże, a postać sama będzie chodziła przez kilka godzin np. Robiąc pętle i question 2 czy idzie znaleźć konia z większym tierem niż 5? Bo jak idę łapać to w okolice glish i tam max jaki spotkałem to 5

Wprowadzili u nas,  że jest auto run?  Chodzi mi,  że kupuję ten plecak i nabijam poziomy stretnght bodajże,  a postać sama będzie chodziła przez kilka godzin np. Robiąc pętle i question 2 czy idzie znaleźć konia z większym tierem niż 5? Bo jak idę łapać to w okolice glish i tam max jaki spotkałem to 5 

Autotrack jest od początku z tego co mi wiadomo. Pętle też są od ponad roku.

Kupujesz towary u trade managera i wtedy pojawia się plecak na plecach.

Dobra to jak myślicie co będzie najlepiej kupić za 2000 pereł? dodam, że mam zniżki 20% na peta, wagę, invetory i outfit osobiście zastanawiałem sie nad waga 100 + pet + inventory bodajże 6 albo 4 ale nie wiem bo dostanę jeszcze z daily rooki i questów koło 6-8 to może to wymienić na wagę 150 albo dołożyć i kupić 2 peta? Bo outfita raczej nie ma sensu na razie kupić

@edit i jaka jest wasza opinia o robieniu Strenght? daje to 40 dodatkowej wagi na 30 poziomie ale z tego co czytałem trzeba 50 godzin żeby to zrobić czy jest worth czy jednak lepiej skupić się np na łowieniu gdy się afkuje :)?

Jeśli chodzi o łapanie koni to największy możliwy tier to 5.

Kupowanie wagi za perły jakoś nigdy do mnie nie przemawiało (na dwóch postaciach już mam za loyality), jeśli o mnie chodzi brałbym dwa pety. Outfity dosyć często pojawiają się na marketplace w weekend, więc możesz spróbować szczęścia :P

Na afku zawsze łowie ryby i za sprzedaż samych ryb mam 200-300k + kilka Ancient Relic Crystal Shard

@edit

Na jakiej zasadzie dokładnie działa pre-order ?

Czy warto skupić się na zdobywaniu kasy i od razu kupić Dande (200mil brakuje mi do TRI), czy lepiej skupić się na reszcie eq ?

Mam quest weekly kazarka shrine II ale nie mogę go zrobić, wyskakuje mi jak chcę autopath znaleźć, że path havent been discovered yet. Muszę zabić z ludźmi kazarke by móc robić ten tygondiowy czy co takiego :c? Czy można zmienić weekly quest?

http://bddatabase.net/us/quest/606/1/

opis q... by go wykonać musisz zabić mobki, konkretne, na mapie są pokazane chorągiewki gdzie te mobki są... powinno pomóc.

Jakbyś miał wiedzę, jak zdobędziesz wiedzę na Muskana to nie będziesz już zabijał mobów tylko z miejsca zrobi się zakończony i dostaniesz nagrodę.

Kiedy ta przerwa się skończy jest 14 20 i nic :/ A mialobyc do 14

Kiedy ta przerwa się skończy jest 14 20 i nic :/ A mialobyc do 14

Trzeba śledzić Twitera lub mieć discorda albo sprawdzać stronę, przed 14 napisali że przedłużają do 15.