Nowi gracze - seria pytań

Jak sprzedawanie itemków w markecie dokładnie działa? Sprzedaję niby za 700k, a dostaję 400k

I drugie pytanko; jeśli chcę sobie zrobić w party Ancient Bossy, to warto zainwestować w node? Jakaś duża różnica?

Ogólnie za sprzedaż dostajesz 65% ceny za jaką wystawiłeś, można to zwiększyć VP do 85% (nie działa na przedmioty z IS).

1. Jak wystawiłem przedmioty na AH i je sprzedałem ale nie odebrałem pieniędzy i zrobię to kiedy aktywuje VP to dostaje sumkę jeszcze przed włączeniem VP czy już bez tego dodatkowego podatku :D?

2. Na start warto nie pchać mapy do przodu? Chodzi mi o to czy w Serendii przez kilka dni nie robić poprostu daily bo jazda z jednej strony na drugą chyba nie wchodzi w grę

3. To jest raczej kontynuacja pytania nr 2. czytałem, że jeżeli zdobędzie się wiedzę na temat jakiegoś bossa to wtedy daily które się robiło aby dostać scroll do przywołania znikają i dostajemy insta scrolla za wbicie do gry. Więc terez się nasuwa pytanie czy brac skrawki Aw i robić z kimś te Aw raz na kilka dni czy zbierać normalne scrolle i powiedzmy zrobć w jeden dzień 5 bossów :D

4. Jak ktoś szuka LFG i pizse, że 5x Relic to zbieraja się osoby które takowe scrolle mają i każdy pokolei je daje czy robi się tylko scrolle jednej osoby xD

1. Jak wystawiłem przedmioty na AH i je sprzedałem ale nie odebrałem pieniędzy i zrobię to kiedy aktywuje VP to dostaje sumkę jeszcze przed włączeniem VP czy już bez tego dodatkowego podatku :D?

2. Na start warto nie pchać mapy do przodu? Chodzi mi o to czy w Serendii przez kilka dni nie robić poprostu daily bo jazda z jednej strony na drugą chyba nie wchodzi w grę 

3. To jest raczej kontynuacja pytania nr 2. czytałem, że jeżeli zdobędzie się wiedzę na temat jakiegoś bossa to wtedy daily które się robiło aby dostać scroll do przywołania znikają i dostajemy insta scrolla za wbicie do gry. Więc terez się nasuwa pytanie czy brac skrawki Aw i robić z kimś te Aw raz na kilka dni czy zbierać normalne scrolle i powiedzmy zrobć w jeden dzień 5 bossów 

4. Jak ktoś szuka LFG i pizse, że 5x Relic to zbieraja się osoby które takowe scrolle mają i każdy pokolei je daje czy robi się tylko scrolle jednej osoby xD

1 - VIP działa masz 85% jak odbierasz.

2 - Rób zwykłe - szybciej wiedzę nabijesz.

3 - Masz wiedzę na temat bossa to tylko u duszka odbierasz scrolle, nic więcej.

4 - każdy bierze scrolle i odpala po kolei

Witam panowie słuchajcie jak zacząć gotowanie? gdzie znajde przepisy? mam mieszkanie i kuchenke ale wszystkie przepisy po prawe stronie to znak zapytania.

Witam panowie słuchajcie jak zacząć gotowanie? gdzie znajde  przepisy? mam mieszkanie i kuchenke ale wszystkie przepisy po prawe stronie to znak zapytania. 

Wpisz sobie na Google '' cook book bdo'' i tam znajdziesz wszystkie przepisy. Później wystarczy je odkryć w grze, gdy raz przyrządzisz jedno danie, zapiszę się ono u Ciebie w kuchence

Wpisz sobie na Google '' cook book bdo'' i tam znajdziesz wszystkie przepisy. Później wystarczy je odkryć w grze, gdy raz przyrządzisz jedno danie, zapiszę się ono u Ciebie w kuchence 

Ok dzięki za odpowiedź.

Jakim cudem ludzie są w stanie łowić całą noc? Mają złotą wędkę ze 100 durability, czy jest coś o czym nie wiem?

1. Mam kilka VP na 7 dni, jeśli użyje jednego i zmienię wygląd postaci w Beauty Salonie to czy po wygaśnięciu VP przywróci mi stary wygląd postaci?

2. W BDO zacząłem grać od stycznia, a przerwę zrobiłem sobie jakoś jak wyszła DK. Warto zacząć od nowa, dużo się przez ten czas zmieniło? Czy zostać na postaci, na które już trochę zrobiłem?

Jakim cudem ludzie są w stanie łowić całą noc? Mają złotą wędkę ze 100 durability, czy jest coś o czym nie wiem?

Nie koniecznie złotą wędkę, ale dokładnie tak jak napisałeś- czyli 100 dura mają na swoich. Ja np mam wędkę z 90 dura (epheria +4) i spokojnie starcza na nocne łowienie, gorzej z wolnymi slotami xD

1. Mam kilka VP na 7 dni, jeśli użyje jednego i zmienię wygląd postaci w Beauty Salonie to czy po wygaśnięciu VP przywróci mi stary wygląd postaci?

2. W BDO zacząłem grać od stycznia, a przerwę zrobiłem sobie jakoś jak wyszła DK. Warto zacząć od nowa, dużo się przez ten czas zmieniło? Czy zostać na postaci, na które już trochę zrobiłem?

1. Gdy skończy Ci się VP to wygląd jaki ustawiłeś podczas posiadania VP zostanie zmieniony na początkowy jaki miałeś.

2. Opisz więcej odnośnie swojej postaci bo za dużo to nie mów, ze już trochę zrobiłeśi. Nie wiem jaki lvl, eq, skille, profa.

1. Mam kilka VP na 7 dni, jeśli użyje jednego i zmienię wygląd postaci w Beauty Salonie to czy po wygaśnięciu VP przywróci mi stary wygląd postaci?

Zostanie. Jedyne co przestaje działać bo wygaśnięciu VP to kolory z Marv Pallete na zbroi/coverze.
(Ja sam zmieniłem wygląd przy użyciu value packa 1D za Loyality i działa :) )

2. Opisz więcej odnośnie swojej postaci bo za dużo to nie mów, ze już trochę zrobiłeśi. Nie wiem jaki lvl, eq, skille, profa.

53lv Ranger, 153 energii, 119CP, EQ w sumie podstawowe (Liverto +15, Ultimate Grunil Set +15, ale to zawsze można przerzucić), ale mam tu kilka przedmiotów, których chyba nie da się przerzucić na inna postać (typu te VP, skin/outfit (zwał jak zwał), kilka przedmiotów z eventów).

1. Mam kilka VP na 7 dni, jeśli użyje jednego i zmienię wygląd postaci w Beauty Salonie to czy po wygaśnięciu VP przywróci mi stary wygląd postaci?

2. W BDO zacząłem grać od stycznia, a przerwę zrobiłem sobie jakoś jak wyszła DK. Warto zacząć od nowa, dużo się przez ten czas zmieniło? Czy zostać na postaci, na które już trochę zrobiłem?

1. twarz itd.. zostaje, kolorki zbroi wracają do podstawy ;)

No to Ziggy na Twoim miejscu dobiłbym awakena rangerem i pograł chwile na nim. Wtedy zobaczysz czy Ci podpasuje czy niezbyt i wtedy mógłbyś zadecydować czy zmienić bo nie ma co grać na siłę postacią tylko dlatego, że ma outfit. Co do VP to ono jest na całe konto. Ranger jest bardzo fajną klasą na world bossy więc jeśli zdecydujesz się na grę kimś innym to możesz go zawsze ustawić jako alt na owe bossy.

Ps. A co do vp to sorry za błąd, byłem pewien, że oprócz kolorów to i wygląd wraca do początkowych ustawień.

W jaki sposób zwiększyć durability? Dodać taki sam przedmiot u kowala czy coś z memory fragmentami?

I na wędce nie powinno się zaznaczyć funkcji aby wyrzucało śmieci automatycznie? Choć ponoć rybę za 30k wyrzuca, od kiedy używam tej funkcji ani razu takiej nie złapałem

Jak sprawa wygląda z World bossami? Wiem, że są timery na necie ale czy gdzieś pokazuje/ pisze, że boss się właśnie pokazał? Bo z tego co widzę to mają oni kilka godzin różnicy kiedy mogą wstać po ostatnim zgonie i 2 czy idzie ich wysolowac? Chodzi o to, że red nose z scroll soluje bez problemu i czy dokładnie tak samo mocny jest red nose który się spawnuje. Jaki jest % szansy dropnac kzarke :D?

W jaki sposób zwiększyć durability? Dodać taki sam przedmiot u kowala  czy coś z memory fragmentami? 

I na wędce nie powinno się zaznaczyć funkcji aby wyrzucało śmieci automatycznie? Choć ponoć rybę za 30k wyrzuca, od kiedy używam tej funkcji ani razu takiej nie złapałem

1 - kupujesz taki sam item i u kowala recover dura.. Jak jest to avka lub liverto to dodajesz artisan memories za loyalki chyba tak się to zwalo, na wedce powinno się zaznaczać by wywalało ci śmieci, to wywala tylko białe rybki i te śmieci pokroju but, nie łapie ci złotych.. Rng ;)

Jak sprawa wygląda z World bossami? Wiem,  że są timery na necie   ale czy gdzieś pokazuje/ pisze,  że boss się właśnie pokazał? Bo z tego co widzę to mają oni kilka godzin różnicy kiedy mogą wstać po ostatnim zgonie i 2 czy idzie ich wysolowac? Chodzi o to,  że red nose z scroll soluje bez problemu i czy dokładnie tak samo mocny jest red nose który się spawnuje.  Jaki jest % szansy dropnac kzarke :D? 

Timer masz na discordzie i tam pisze, że się pokazał lub w grze na ekranie się pojawia i słuchać ryk ;)

Teoretycznie da radę ich wysolowac jeśli wcześniej nie znikną xD

Ja tam w 10min zabrałem bhegowi 5% więc.. Word boss jest dużo mocniejszy.

Drop? Jak jest 60-80 osób na bossie to 1 do 80 tak myślę xD

a jeszcze co do spawnu to na jakim kanale ? Na każdym o tej samej porze czy tylko na głównyhc typu Olivia1?

@edit już nie ważne :)

Zrobiłem właśnie awakening, ale mam problem z bronią. Póki co mam yurie amulet na +12, stać mnie na liverto amulet +15 lub spell of seduction scythe +15/DUO: scythe of seduction. Co powinienem wybrać?