Nowi gracze - seria pytań

Gra ma dawać radość itd.. jak chcesz grać dla siebie i nie chcesz być tam jakimś pro graczem to możesz grać ;P 

Wiadomo, ze ma dawac radosc :)... ale byle kim tez nie chce byc :D

Wiadomo, ze ma dawac radosc :)... ale byle kim tez nie chce byc 

2-4h dziennie.

Wiadomo, ze ma dawac radosc :)... ale byle kim tez nie chce byc 

Szczerze powiem tak, gra ma wiele systemów, które wymagają jakiejś gry pół-afk, pogrania godzinkę/dwie etc. ale są to głównie life-skille.
Takie życie PVE. Wiadomo, na hardcore pvp nie pójdziesz, bo do tego trzeba wbić ten 60lvl co jednak troszkę czasu zajmuje nawet po obniżeniu progów :D
Jeśli gra Ci się podoba -> po prostu rób swoje. Łów rybki, gatheruj, rób farming, rozwijaj "imperium" workerów, etc. Zgarniesz na tym super kasę i od razu będziesz mógł startować z lepszym EQ jeśli będziesz miał wakacje... urlop... czy cokolwiek, i będziesz mógł dłużej pograć.
Polecałbym też jakąś małą kameralną gildię PVE, zawsze to jakieś dodatkowe buffy, ale również możesz z nimi porobić Questy gildyjne czy wypłynąć statkiem gildyjnym na morskie stworzenia. :)

Hej, ściągam sobie Black Desert. Czy jakieś postacie są bardziej noobfriendly od innych? Chciałbym sobie zrobić ninję, czy jest on odpowiedni dla świeżego gracza?

Hej, ściągam sobie Black Desert. Czy jakieś postacie są bardziej noobfriendly od innych? Chciałbym sobie zrobić ninję, czy jest on odpowiedni dla świeżego gracza?

Z wieloletniego doświadczenia z grami wiem że najlepiej zrobić to co się podoba, a nie to co ktoś poleca.

Z wieloletniego doświadczenia z grami wiem że najlepiej zrobić to co się podoba, a nie to co ktoś poleca.

Oki, a jak to jest z tym pay2win? Wiem, że temat rzeka i jednym to odpowiada a drugim nie, ale jak to jest w rzeczywistości? Czy osoba, która wydaje $$ ma na tyle dużą przewagę, że jest to odczuwalne?

Jeśli porównujemy kogoś kto nie płaci z kimś logo stac sypnac trochę grochem. To tak i to znacząca. Licząc po pety które za ciebie podnoszą po zwiększony udźwig postaci i pokojowki. Da się grać bez tego spokojnie tylko ten placacy nie będzie schodzić że spota co 30 min tylko posiedzi tam 4 godzinki jak nie więcej.

Jeśli porównujemy kogoś kto nie płaci z kimś logo stac sypnac trochę grochem. To tak i to znacząca. Licząc po pety które za ciebie podnoszą po zwiększony udźwig postaci i pokojowki. Da się grać bez tego spokojnie tylko ten placacy nie będzie schodzić że spota co 30 min tylko posiedzi tam 4 godzinki jak nie więcej.

Raczej przesadziłeś z tym 30 minutami. Ja siedząc z 1 petem i 712 lt mogę tam siedzieć przez około 1 godzinę lub więcej, ale oczywiście jeszcze zależy od spota od jakiego siedzisz. A w sumie wydajesz kasę na wygodę gry. Może jest tam lekkie p2w, bo na pewno szybciej expisz i zbierasz więcej trashu w na przykład przeciągu 1 godziny.

Oki, powoli sobie gram. Ale mam pytanie odnośnie rozwoju postaci: Lepiej jest po prostu jak najszbyciej expić bez robienia wiekszosci questów, czy najlepiej robić wszystkie możliwe?;)

Oki, powoli sobie gram. Ale mam pytanie odnośnie rozwoju postaci: Lepiej jest po prostu jak najszbyciej expić bez robienia wiekszosci questów, czy najlepiej robić wszystkie możliwe?;)

Najlepszym wyjściem to robienie wszystkich questów jakie zleci Ci sam duch oraz tych jednorazowych, które łącza się z miejscami gdzie każe Ci iść duch. Expienie na pałe byle wbić lvl nie jest zbyt mądre, bo nie otrzymujesz kontrybucji/energii, która potem jest bardzo przydatna (w craftingowym aspekcie gry, a jest on dość ważny gdyż daje niezłe zarobki)
Osobiście polecałbym robić tak jak napisałem wyżej i zdobywać wiedzę z każdego mobka na danym terenie. Np. duch każe Ci iść na Catfishe i zabić ich tam jakąś ilość, wykonujesz go, ale nawet jeśli go już skończysz polecam zdobyć wiedzę z każdego mobka, da Ci to energię i w przyszłości jak będziesz chciał rozszerzyć swoją pulę energii nie będziesz musiał wracać na te mobki tylko po to by zdobyć z nich energię.
Wiadomo, jest to dość dłuższy proces, nie wbijesz od razu lvla, ale szczerze Ci powiem, że zobaczysz pozytywne efekty takiego działa w niedalekiej przyszłości :)

Dobra, jeszcze pytanko odnośnie setów, dajmy na to chce sobie nosić grunila, to by bonus +2all ap za 4 części działał to musze mieć 4x identyczne przedmioty ( np: cały set niebieski of agility ) na tym samym poziomie ulepszenia??

Z tego co mi wiadomo to wystarczy, że masz po prostu set grunila, niewazne jakiego koloru czy plusa :)

hmm, to dziwne bo mam wlasnie taki pomieszany zestaw. W sumie powinienem mieć 7dodatkowego ap, a nie widze różnicy w ubranym secie i bez :D

Grunil ma ukryte ap więc nawet jeśli nie widzisz ap to i tak można zauważyć różnicę w dpsie.

Chciałbym zakupić BDO ale mam parę pytań co do gry.
1.czy jest konieczne być aktywnym codzień w BDO zrby coś osiągnąć czy raczej nie? Bo z tego wyczytałem w tym dziale raczej tak i zastanawiam się nad zakupem czy ma sens bo mam możliwość grania tylko od piątku do niedzieli bo tak jestem strasznie zajęty oczywiście są teraz wakacje to raczej będę mógł o wiele więcej poświęcac czasu na grę,ale tak to tylko te 3 dni.
2.ograłem sobie już parę postaci na 7 dniowym trialu i czy black(czy tam dark) knight będzie dobrym wyborem na początek? Ponieważ najlepiej mi się to postacią gra,a jeżeli nie to może Musa będzie lepsza?
3.czy bez wydawania hajsu na IS da się swobodnie grać czy jest o wiele trudniej?
4.na jakim serverze najlepiej grać?
5.Różni się czymś wersja steam od tej zakupionej na stronie BDO? bo chce zakupić na steam.

Na jakim serwerze gra najwiecej naszych?

Nie ma serwerów, są kanały a serwer jest jeden, cała aukcja i inne są dostępne, ludzie są tylko podzieleni na kanały i by zagrać z ziomkiem musisz być z nim na kanale.

Chciałbym zakupić BDO ale mam parę pytań co do gry.                                            
 1.czy jest konieczne być aktywnym codzień w BDO zrby coś osiągnąć czy raczej nie? Bo z tego wyczytałem w tym dziale raczej tak i zastanawiam się nad zakupem czy ma sens bo mam możliwość grania tylko od piątku do niedzieli bo tak jestem strasznie zajęty oczywiście są teraz wakacje to raczej będę mógł o wiele więcej poświęcac czasu na grę,ale tak to tylko te 3 dni.
 2.ograłem sobie już parę postaci na 7 dniowym trialu i czy black(czy tam dark) knight będzie dobrym wyborem na początek? Ponieważ najlepiej mi się to postacią gra,a jeżeli nie to może Musa będzie lepsza?                                   
3.czy bez wydawania hajsu na IS da się swobodnie grać czy jest o wiele trudniej? 
4.na jakim serverze najlepiej grać?
5.Różni się czymś wersja steam od tej zakupionej na stronie BDO? bo chce zakupić na steam.

1. Zależy co chcesz osiągnąć. To jest mmo w starym stylu, to jest gra na lata a nie dwa dni levelingu, dwa tygodnie end game i czekanie na dodatek.

2. Będzie dobrym wyborem jak każda inna postać jeżeli tylko Ci się podoba. W innym wypadku szczerze polecam tą, którą znienawidziłeś od pierwszego wejrzenia. Jest op i wszyscy nią grają.

3. Da się swobodnie grać i jest o wiele trudniej ale nie sądzę by ktoś maksymalnie zarobiony cały tydzień był też bezdomnym biedakiem niemogącym wydać pare złoty na własną rozrywkę.

4. Na europejskim zapewne. Skrót EU dla nie wtajemniczonych. Te wszystkie nazwy to po prostu kanały między którymi się przełączasz prawie dowolnie.

5. Nie mam pojęcia, steam ssie.

@Dreedzik @Naadir

Spoiler
<div class="ipsSpoiler_contents">
	<p>
		<a href="https://zapodaj.net/9214ecfa18eb0.png.html" rel="external nofollow">https://zapodaj.net/9214ecfa18eb0.png.html</a>
	</p>
</div>

Przy sciaganiu dzisiejszego patcha wyskoczył jakis blad i luncher zaczał sprawdzac pliki. Mieliście problem z sprawdzaniem plików? Czasami zwalnia do 2 mb. I czas wydłuza sie do paru godzin.... Z tego co wiem pracuje tutaj dysk a ze mam gre na ssd to nie powinno byc problemu z predkoscia. Sory za znaki pisze z tele

Zawsze długo sprawdzało pliki z tego co pamiętam. A szczególnie przy ściąganiu całej gry.