Nowi gracze - seria pytań

Jestem niemal na 100% pewien, że wczoraj widziałem, jak Western Frontier zszedł na pre-orderze. Bo akurat jak tylko się pojawił to na niego wszedłem i nawet nie zdążyłem Bid wcisnąć, bo znikł.

 

Ale może ja po prostu powolny jestem.

Item, który idzie na pre-order nie pojawia się w ogóle na liście na AH, nie możesz go bidować etc. po prostu jest sprzedawany tak jakby poza systemem aukcyjnym.

Pre-orderów nie ma na te itemy, ponieważ nie są one opodatkowane czy objęte innymi systemami, gracz dostaje 100% ceny.

bez taxa tylko bezposrednio z IS bo jak kupisz outfita i go wystawisz znowu na markecie to pobiera normlanie podatek

To w sumie warto wiedzieć, dziękuję.

mam pytanie jak tworzyć eventowe pierścienie i do czego są Ancient Pearl i jak to użyć ?

tu masz wszystko

http://forum.blackdesertonline.com/index.php?/topic/122816-lavientias-event-guide/

Ogólnie robisz jedną najlepszą paczkę i z tego co ci zostanie jakieś tam mniejsze (to już zależy ile Ci dropnie diamencików itp).

PS. Jak mnie ta gra wkurza... ponad 40 prób kupienia outfitu na markecie i się nie udało :P Nie wiem chłopaki czy też tak macie ale jak moja postać wygląda jak worek kartofli to odechciewa mi się wszystkiego :P Może mi ktoś wytłumaczyć po co ludzie piszą na chacie, że chcą coś kupić? Tu chyba nie można sprzedać czegoś konkretnej osobie więc jak to się odbywa?

Ogólnie robisz jedną najlepszą paczkę i z tego co ci zostanie jakieś tam mniejsze (to już zależy ile Ci dropnie diamencików itp).

PS. Jak mnie ta gra wkurza... ponad 40 prób kupienia outfitu na markecie i się nie udało  Nie wiem chłopaki czy też tak macie ale jak moja postać wygląda jak worek kartofli to odechciewa mi się wszystkiego  Może mi ktoś wytłumaczyć po co ludzie piszą na chacie, że chcą coś kupić? Tu chyba nie można sprzedać czegoś konkretnej osobie więc jak to się odbywa?

Po to, że się umawiają na konkretną godzinę, człowiek czeka przy AH jest komunikacja i pilnuje tego itd.

Mało istotne... nie dziw się że ciężko cokolwiek kupić a sprzedających jest 1000x mniej niż graczy... to się po prostu nie opłaca i tyle. Gdyby stosunek cena/zarobek był konkretniejszy to ludzie by to sprzedawali a tak to mamy ceny zaniżone przez to całe p2w... wyobrażasz sobie jakby np. ceny tych strojów poszły do 100kk za szt. i jaki byłby hejt za to, że ktoś se sprzedaje tego 5x w tyg... 100kk może przesada ale już 50kk robi różnicę i to sporą.. wtedy te wydane 16€ ma jakikolwiek cel :)

Pilnuje czy nie i tak może poprostu nie wygrać bidu i masz babo placek. Ale fakt, te ceny są kompletnie rozregulowane a jak zwykle najbardziej poszkodowani są polacy z ich niskimi zarobkami. I zdecydowanie wolałbym by ten ten kostium kosztował 100kk na markecie ale żeby możnabyło go kupić kiedy się chce. Cóż za biednego się nie uważam ale 130zł za strój dla postaci bardziej uderza mnie w moje przekonania niż portfel co sprawia, że raczej go nie kupię za perły :P

taką cenę płacimy na B2P i restrykcje w ISie... gdyby gra była f2p i miała taki market jak w KR to ceny byłyby takie jak tam - w perłach - więc strój nie kosztowałby 3,4k a 1,2k perel ;]. Ale płacze EU i NA na temat p2w i masz co masz :P .

Gdyby gra była f2p to kakao by sobie odbiło na premium i mniejszych cenach item shopu, co jeszcze bardziej popsuło by rozgrywkę niż aktualny b2p i item shop który jest jaki jest. Płacz w grach o to jaki ma model płatności jest zawsze od strony dzieci, mnie zawsze nie było szkoda wydać 100 czy 50zł na grę gdyż sam sobie na to zarobiłem, ale nie jestem aż taki by inwestować wszystko w IS. Jedyne co kupiłem to grę i seta z bronią z item shopu dla lepszego wyglądu postaci bo mi się podobał, a to że daje bonusy to mnie mało obchodzi.

Gdyby gra była f2p to kakao by sobie odbiło na premium i mniejszych cenach item shopu, co jeszcze bardziej popsuło by rozgrywkę niż aktualny b2p i item shop który jest jaki jest. Płacz w grach o to jaki ma model płatności jest zawsze od strony dzieci, mnie zawsze nie było szkoda wydać 100 czy 50zł na grę gdyż sam sobie na to zarobiłem, ale nie jestem aż taki by inwestować wszystko w IS. Jedyne co kupiłem to grę i seta z bronią z item shopu dla lepszego wyglądu postaci bo mi się podobał, a to że daje bonusy to mnie mało obchodzi.

Powiem to, o czym mówiłem już x czasu temu.

Mówicie iż gdyby gra była f2p.... problem w tym, że gra jest f2p i przez ponad rok kompletnie NIKT nie miał pretensji do istniejącego tam sklepiku w którym nie pojawiło się kompletnie nic nowego... kontynuowane jest tylko dalej to samo co było.

Sklepik rewolucje przeszedł dopiero w naszej wersji, przez wybór b2p otrzymaliśmy też ograniczenia na wiele rzeczy, wywalenie wielu itemów. Do tego brak szerokiego handlu, balans ekonomiczny IS vs AH i mamy ceny jakie mamy. Jednocześnie beznadziejne dochody...powiedzcie mi ile można pompować kasy w coś gdzie po prostu nie ma co kupować. Po wydaniu iluś tam € kończą się potrzeby a przecież nic nie znika wszystko mamy już na stałe. Prze to EU i NA nie generuje zysków na odpowiednim poziomie.

Jeśli BDO przejdzie na f2p w naszej wersji możemy się spodziewać jedynie takie samego sklepiku jaki istnieje w wersji koreańskie oraz wprowadzenie itemów, których obecnie nie ma a co najważniejsze o które niektórzy ludzie płaczą na forum i proszą o ich dodanie ;] ... och ironio.... .

Najciekawsze jest to, że EU i NA to dojne krowy, ttaaaa .. wiecie dlaczego... ponieważ pierdyliony ludzi woli wywalać tysiące $ i € na gry f2p... gdy gra jest b2p czy p2p jest zazwyczaj pase, dlaczego... ponieważ portfel nie daje przewagi...ile wydawcy gier zarabiają kiedy wprowadzają random boxy... ludzie tysiące € wpychają w grę by tylko coś dostać :D.

Przeanalizujcie rynek koreański względem BDO, zobaczcie jak wygląda tam gra, pooglądajcie streamy a zobaczycie iż oni tam całkowicie inaczej podchodzą do samej gry a jednocześnie do jakiegokolwiek sklepiku ... to ma być FUN... jeśli przychodzisz do gry po to by się pobawić, to dlaczego płaczesz że na tą rozrywkę musisz wydać kasę - aczkolwiek w BDO nic nie musisz - ... w kinie też płaczesz, bo za bilet trzeba zapłacić :).

Kiedy oglądam Stream koreański z postacią 60 lub 61 i patrze na ich gear jednocześnie analizując ile to u nas kosztuje - zrobienie go - to mi ręce opadają... żadna realna gotówka nie wchodzi w grę. Do tego często widać jak ludzie mało tego sklepiku używają... nie wiadomo czy stroje mają z AH czy z IS, niektórzy mają po jednym stroju a czasami "całą szafę" :].

Nie będę zachwycony gdy BDO przejdzie na f2p, głównie dlatego że napłynie trochę "dziwnych" ludzi oraz, że pojawią się itemy, których nie lubię, jednak na tym etapie mojego rozwoju to mi to wszystko jedno... obecnie co bym nie robił potrzebuję setek milionów na pojedyncze enchanty.

Ja się tą grą bawię.. po to robię to co lubię by boostować swoją postać a co najważniejsze, że ten boost jest odczuwalny realnie... czuje to w pve czy pvp. Nie muszę czekać na kolejne patche by mieć w grze wyzwanie... wystarczy iż powiem sobie - zrób item na pen - a wyzwanie mnie może przytłoczyć.. to nie są rzeczy do zrobienia w dzień, tydzień czy miesiąc.. na niektóre rzeczy trzeba pracować o wiele dłużej - oczywiście zależy od czasu w grze, nie mam zamiaru ścigać się z osobami co siedzą po 10h dziennie na spocie i zarabiają 100kk dziennie ;].

Proponuje boss armor, wcześniej to dowolnie - moje zdanie.

Ty to jednak masz poczucie humoru :)

Nowy gracz i full set end game

Pomysł jeszcze raz proszę...

Ty to jednak masz poczucie humoru 

Nowy gracz i full set end game 

Pomysł jeszcze raz proszę...

lol bo ineczej szkoda komentować ;]

W tym jednym zdaniu pytający dostał odpowiedź - za którą podziękował - że swoje kroki ma kierować w stronę boss armor, w między czasie może składać set dowolny na wizarda/witch bo nie mają one wpływy konkretnego na build tych klas, dowolność setowa w czasie lvlowania.

Nie znam się, więc się wypowiem - Set ma znaczenie, chociażby wygląd !:D Natomiast co do tego który to najlepiej drogi graczu sam sprawdź, czy wolisz mieć bonus do ap czy szybkości ataku czy do czegoś innego, wchodzisz w marketplace i możesz sobie dowolnie sprawdzić praktycznie wszystkie części setów jak i ich bonusy, zarówno całościowy jak i z pojedyńczych przedmiotów. Jeżeli lubisz się szybko poruszać np. wtedy złóż sobie talis set itp itd.

Ja osobiście używam Agerian setu z racji attack & casting speed - po włożeniu w rękawice gema +attack speed mam już 4 attack speed i to mi się podoba :D

Mam 3 pytanka :)

1.Czy jak użyje tego emblematu na 5 tier konia na jednej postaci to na innej też będę mógł go używać? (dostałem z daily)

2. Taka sama sprawa jeżeli dostane tego pingwina z daily to będę mógł go przerzucić na inną postać?

3. Znowu o questy a mianowicie robić te z wykrzyknikiem na żółtym tle które pokazują się na mapie czy olewać. Tylko mi o to chodzi wiem, że należy robić przede wszystkim od duszka i te z slotami do eq ;)

Pety i mounty są na konto.

Ja znam odp na ostatnie pytanie czyli robisz questy od duszka i te co dają contribution pointsy, plus daily i weekly.

I nie tylko pety i mounty działają na konto, statki też czyli raft, rowboat i fishing boat który jest za 3kk.

Mam 3 pytanka 

1.Czy jak użyje tego emblematu na 5 tier konia na jednej postaci to na innej też będę mógł go używać? (dostałem z daily)

2. Taka sama sprawa jeżeli dostane tego pingwina z daily to będę mógł go przerzucić na inną postać?

3. Znowu o questy a mianowicie robić te z wykrzyknikiem na żółtym tle które pokazują się na mapie czy olewać. Tylko mi o to chodzi wiem, że należy robić przede wszystkim od duszka i te z slotami do eq 

1. Tak - chowasz go w stajni i drugą postacią możesz go z tej stajni wyjąć - pamiętaj tylko, że tak jak banki są osobne dla każdego banku tak samo jak włożysz konia w konkretnej stajni to tylko z tej stajni go wyjmiesz.
2. Tak - mi pingwin się sam włącza jak przelogowuję, inne pety nie wiem bo jeszcze nie mam ^^
3. To jest mmorpg - questy masz opcjonalne ale pomagają - Nie ma tych, które warto robić lub nie ale.... questy w większości dają Ci punkty kontrybucji - poczytaj sobie o nich w necie. Ja osobiście na razie nie robię większości questów ale to dlatego że nie używam ich w dużej ilości ( tak wiem, dużo kontentu ucieka ;p )

No właśnie doszedłem do questa w którym muszę zdobyć 40 tych punktów i wiem, że można to wbić robiąc questy ale chciałbym w inny sposób, chciałbym się zająć jakimś craftingiem bo czytałem, że idzie na tym też wbić ale w jaki sposób? Bo nie jestem pewien ale chyba muszę sprzedawać temu ziomkowi co skupuje dobra które zrobię ale są 2 problemy 1. nie wiem gdzie go znaleźć w okolicy Heidel 2. jak zrobić żeby skupował je drożej (wczoraj go spotkałem ale olałem to bo nie wiedziałem, że zajmuje się właśnie skupem tego i już nie pamiętam :>) A może coś całkowicie pomieszałem i to nie tak :D

lol bo ineczej szkoda komentować ;]

 

W tym jednym zdaniu pytający dostał odpowiedź - za którą podziękował - że swoje kroki ma kierować w stronę boss armor, w między czasie może składać set dowolny na wizarda/witch bo nie mają one wpływy konkretnego na build tych klas, dowolność setowa w czasie lvlowania.

Tu się z tobą nie zgadzam

End game pvp armor dla witch to 2 x rocaba ( dla evasion) buty muskana( ponowne evasion)i zbroja bosowa. Celujesz w 150 ap i 400+ dp.Full buffer, healer że stunami ( frezy, wywracanie ogólnie cc).Wszystkie dostęp gemy na evasion i damage reduction.Ale u nas jeszcze nie ma za specjalnie siege witch/ wizard.