Nowości z gier MMOFPS

Witam. Jakiś czas temu wysyłałem na facebookowe konto tego portalu wiadomości o oficjalnych newsach z kilku gier (i to niejednokrotnie), ale z jakiegoś powodu jestem ignorowany. Zapewne nie było by wystarczająco dużo wyświetleń. Dlatego postanowiłem zrobić temat, w którym sam przedstawię w skrócie niektóre ciekawe aktualizacje. Chociaż to nie powinno być w moim interesie.

Warface
Do gry wprowadzono piątą klasę - SED. Podczas misji kooperacyjnej na Marsie można było pokierować specjalnym zdalnie sterowanym z Ziemi robotem. Po jakimś czasie twórcy gry doszli do wniosku, że fajnie by było dodać go jako grywalną postać do walk PvE i PvP. Gracze są z tego nieszczególnie zadowoleni, ponieważ popsuło to balans rozgrywki. Szczególnie na rankedach. SED ma ogromną ilość pancerza i nie można go zabić jednym strzałem z karabinu snajperskiego. Poza tym może biec praktycznie się nie męcząc (choć nieco wolniej) oraz wchodzić samemu w miejsca, gdzie potrzeba dwóch osób aby się podsadzić. Mimo całego zajścia rozważane jest wycofanie tej klasy, ale jeszcze nie wiadomo czy w ogóle, czy tylko z PvP.
Ponad to w najbliższej większej aktualizacji planowana jest implementacja nowego netcod’u.

Stalker Online / Stay Out
Jakiś czas temu na portalu zamieszczone były newsy na temat steamowej wersji gry Stalker Online pod nową nazwą Stay Out. Chciałem tylko dopowiedzieć coś do zdania “Premiera jest planowana na przełom roku”. Dokładniej ma być to data 26 listopada.

Ring of Elysium
Ostatnio miała miejsce premiera sezonu szóstego, który wniósł wiele zmian do gry. Flagowa mapa gry, czyli Europa dostała trzy nowe lokacje, które zastąpiły wcześniejsze, będące de facto zbiorem domków skopiowanych z większego “Bay City”.
Do gry zawitał nowy system wyboru ekwipunku przed meczem. Oprócz standardowego wyposażenia w środek transportu mamy teraz do wyboru jeden z sześciu przedmiotów (Hologram, dron, tarcza stacjonarna, modyfikator pojazdu, medgun oraz pojazd podwodny). Przedmioty nie znikają po użyciu. Mają jedynie swój cooldown.
Dodatkowo dostępny jest obecnie drobny event halloweenowy z nową tymczasową lokacją oraz zadaniami, za które dostaniemy specjalne skiny do broni lub pojazdu.

Will To Live Online
Gra przeszła na model free2play. Jest to stalkerowy MMOFPS z open voice chatem oraz dużymi otwartymi lokacjami. Są mutanty, są questy i jest open pvp. Można również wybrać serwer non-pvp jeśli ktoś nie lubi strzelać się z innymi ludźmi. Dotychczasowi posiadacze gry, którzy zakupili ją we wczesnym dostępnie dostaną rekompensatę w postaci waluty premium. Twórcy zarzekają się, że zawartość sklepiku nie będzie pay2win. Warto wspomnieć, że gra korzysta z usługi steamowego sklepu i takimi rzeczami jak skiny można handlować z innymi ludźmi bezpośrednio przez steam.

Warframe
Do gry wszedł ostatnio duży patch, który dodał nowego warframe’a. Nazywa się Grendel. Jest gruby i chyba ciągle głodny, bo jego umiejętności polegają na zjadaniu i wypluwaniu przeciwników. Ponad to dodano nowy rodzaj przeciwników, tak zwanych “Kuva Lich”. Po zabiciu specjalnej jednostki z frakcji Greneer na wybranych planetach rozprzestrzeniać się będzie specjalny obszar kontrolowany przez owego Lich’a. Po zebraniu odpowiednich run można go zabić lub oszczędzić. Nagrodą są specjalne bronie. Kilka nowych i kilka znanych już wcześniej, ale zmodyfikowanych.
Rework dostał system melee, przez co bardziej liczyć się będą “combo” niż dotychczasowa meta “spin2win”, w której nie trzeba było zbyt wiele żeby z łatwością zabijać kolejne grupy wysokopoziomowych mobów.

No i to chyba tyle. A przynajmniej na razie tylko to mi przychodzi do głowy. Fajnie by było poczytać o takich rzeczach bezpośrednio w newsach. Pzdr.

1lajk