Nowy Gracz - Jaka klasa na początek?

Postanowiłam spróbować swoich sił w FFXIV, ze względu, że ostatnio szukam jakiegoś mmorpga, który przyciągnie mnie na dłużej.
Więc jako osoba początkująca, mam takie pytanie.
Jest jakaś klasa postaci, którą najlepiej zacząć, czy nie ma to żadnego znaczenia?
Ogólnie zamierzam grać na serwerze Moogle, wiec jak jest ktoś chętny pomóc ogarnąć grę, to będzie mi niezmiernie miło ^^

Moze napisz jak lubisz grać, melee/range, tank/heal/dps
Nikt nie będzie zgadywał co baba ma na myśli…

No klas jest sporo i wszystko robisz na jednej postaci, także nie będziesz musiała robić story od początku przy zmianie klasy. Ja sam gonie po grze wieczorami, to jak coś mogę pomóc healerem - nick Tomasz Apostoł :). A FC masz Mirai, Seed i chyba kilka mniejszych jeszcze, podobno są pomocni to udzielą Ci informacji w grze na bierząco

Kolega jak zwykle miły ;p
No dobrze, a więc, najczęściej gram rangerem/hunterem itp.
Ogólnie Dpsami dobrze mi się gra, nie przepadam za tankami, a healami bardzo mało grałam, więc nie mam doświadczenia.

Dzięki. Fajnie, że można na jeden postaci ogarnąć parę klas :slight_smile:
Jak coś będę się odzywać :3

Jak lubisz klasy dystansowe to Bard powinien być spoko, używa łuku i jest dość łatwy.
Zaczyna jako archer i na 30lvl po ukończeniu job questa zmienia się w barda.

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Przetestuj barda, którym bardzo fajnie się gra. Jeśli postać Ci się nie spodoba masz do wyboru jeszcze inne. Ja pograłam bardem do chyba 35 lvlu ale wkońcu wróciłam do swojego whm i ninji.:slight_smile: