Nowy gracz pytania

Tak ogólnie wytłumaczy mi ktoś jak to jest? Robię nowa postać, okej, robię nią eventy, ale w sumie potem i tak jest nowa liga więc po co robić te event? Przedmioty przepadają czy jak to jest wytłumaczy mi ktoś, ponieważ chciałbym pograć dłużej w Poe i nie wiem czy zacząć teraz czy dopiero 8 grudnia wraz z nową liga

Jakie eventy?

Liga, która wejdzie 8 grudnia będzie trwała około 3/4 miesiące. Po tym czasie wszystkie twoje postacie wraz z itemami z depozytu zostaną przetransferowane na Standard. Poe w sumie polega na zmienianiu postaci i zabawy nowymi buildami. Oczywiście największa frajda jest na starcie ligii, wtedy ekonomia działa całkowicie inaczej. Generalnie radziłbym nie grać na standardzie, ponieważ większość graczy siedzi na lidze, więc będziesz miał problem z kupieniem jakiegokolwiek przedmiotu. Pograj na lidze, naucz się gry, mechanik. Jeśli Ci się spodoba to 8 grudnia wystartujesz z resztą.

Path Of Exile posiada coś co nazywamy systemem lig. Dzielimy je na kilka części które postaram Ci się w miare przejrzyście wytłumaczyć.

Po pierwsze zacznijmy od tego:

STANDARD - to jest po prostu jakby to powiedzieć.. główna siedziba, to tutaj będziesz miał wszystkie postacie po zakończonych ligach.

LEAGUE - "czasowe wydarzenie", różni się tym od standardu że tutaj, mamy coś czego nie ma standardzie dla przykładu mogą to być jakieś specjalne itemy, bossy, bądź wydarzenia których nie spotkasz na standardzie

SOFTCORE- Tutaj postać po śmierci traci jakiś % expa, w zależności od fazy gry w jakiej jesteś. Jeśli zaczynasz robić end-game (tzn. przejdziesz fabułe) będziesz tracić 10% expa i nic po za tym.

HARDCORE-Tutaj postać umiera pernametnie i jest wyrzucona z ligi na STANDARD

RACE - krótkie wydarzenie trwające od godziny nawet do 14 dni. Jak sama nazwa wskazuje ludzie się tu ścigają o szczyty rankingu na określonych zasadach np. przez godzine czyszcząc tę samą lokację.

I teraz odróżniamy kilka kombinacji:

STANDARD SOFTCORE - wywnioskujesz z wyżej ^ :)

STANDARD HARDCORE - to samo co wyżej z tym że po Twojej śmierci, postać zostaje przeniesiona na STANDARD SOFTCORE

LEAGUE SOFTCORE - Jest to czasowa liga trwająca zazwyczaj ok. 3 miesięcy (czasem dłużej). Różni się tym od standardu że tutaj, mamy coś czego nie ma standardzie dla przykładu mogą to być jakieś specjalne itemy, bossy, bądź wydarzenia których nie spotkasz na standardzie.

LEAGUE HARDCORE - to samo co wyżej z tym że po Twojej śmierci, postać jest przenoszona na STANDARD SOFTCORE

Pytasz czy grać teraz czy czekać na grudzień. Powiem Ci tak.. to zależy tylko od Ciebie. Ja w PoE gram już od bardzo dawna i w tym momencie mi się nie chce grać, ponieważ nagrałem się już wystarczająco na tej lidze i nie przypadła mi specjalnie do gustu. Natomiast Ty, jeśli grasz pierwszy raz, możesz zagrać na Standardzie Soft. Ja tak zaczynałem żeby zrozumieć podstawy i mechaniki gry.

Większość osób gra raczej na lidze ponieważ wiąże się z tym masa rzeczy jak dla przykładu reset ekonomii, który jest bardzo ważny w PoE.

Tutaj dołączam Ci grafikę, która Ci może pomóc w lepszym zrozumieniu:

Leagues.png.ec546ef83ea04cdb7b9a5b9cf31fa6f1.png

Też się podłączę, bo koledzy nie wspomnieli o dość ważnej rzeczy która po części przyciąga ludzi do nowych lig, a chodzi o darmowe MTX. Każda liga ma zadania i po wykonaniu odpowiedniej ilości, dostajesz tzw. MTX (coś jak transmog z wowa). Zmiana wyglądu, za którą normalnie płacisz $, a jest unikatowa na daną ligę.

Co mogę jeszcze dodać to na ligach są nowe mechaniki, które później (nie zawsze) wchodzą na standardową ligę. Więc jeśli chcesz pobawić się nowymi zabawkami to liga zawsze będzie najlepszym miejscem.

No i to co zostało wyżej wymienione - ekonomia się resetuje.

I teraz odróżniamy kilka kombinacji:

 

 

 STANDARD SOFTCORE - wywnioskujesz z wyżej ^ 

 

STANDARD HARDCORE - to samo co wyżej z tym że po Twojej śmierci, postać zostaje przeniesiona na STANDARD SOFTCORE

 

LEAGUE SOFTCORE - Jest to czasowa liga trwająca zazwyczaj ok. 3 miesięcy (czasem dłużej). Różni się tym od standardu że tutaj, mamy coś czego nie ma standardzie dla przykładu mogą to być jakieś specjalne itemy, bossy, bądź wydarzenia których nie spotkasz na standardzie. 

 

LEAGUE HARDCORE - to samo co wyżej z tym że po Twojej śmierci, postać jest przenoszona na STANDARD SOFTCORE

 

Pytasz czy grać teraz czy czekać na grudzień. Powiem Ci tak.. to zależy tylko od Ciebie. Ja w PoE gram już od bardzo dawna i w tym momencie mi się nie chce grać, ponieważ nagrałem się już wystarczająco na tej lidze i nie przypadła mi specjalnie do gustu. Natomiast Ty, jeśli grasz pierwszy raz, możesz zagrać na Standardzie Soft. Ja tak zaczynałem żeby zrozumieć podstawy i mechaniki gry. 

 

Większość osób gra raczej na lidze ponieważ wiąże się z tym masa rzeczy jak dla przykładu reset ekonomii, który jest bardzo ważny w PoE.

 

 

Zaponiałeś o SSF.

Więc dodajmy jeszcze o SSF, czyli Solo Self-Found - specjalna modyfikacja do postaci która powoduje, że gramy solo, nie ma możliwości zagrania w party ani trade'owania. Jeśli to zrobimy, postać przestaje być SSF. Przewagi to nie daje absolutnie ŻADNEJ - to po prostu ukłon w stronę graczy, którzy chcą grać solo i być oznaczeni jako gracze solo (dużo trudniej ubrać w taki sposób postać, bo niczego od ludzi nie kupimy i nie zrobimy żadnej rotacji, ani masterów, ani jakichś map pod challenge ligowy).

Osobiście radziłbym zagrać na lidze pamiętając o dwóch rzeczach:

- nowością w tej lidze są Harbingerzy, czyli niebieskie bosso-podobne stworki nie otrzymujące od nas obrażeń (zabijamy ich pokonując ich przywołańców); łatwo ich rozpoznać po hieroglifowej nazwie

- nowością w tej lidze są także niektóre orby (horizon/harbinger i jeszcze jakieś dwa), które prawdopodobnie znikną z gry w przyszłej lidze (może poza annulment, biorąc pod uwagę położenie w currency zakładce).

W lidze będziesz mieć łatwiej z zakupieniem przedmiotu, który przyda Ci się do jakiegoś builda - o ile pamiętam na standardzie panuje tak chora inflacja, że nie miałbyś na to większych szans :) to zresztą jeden z powodów dla których gra się na ligach, jak wspomnieli poprzednicy.

No i powiedzmy sobie szczerze: to hack'n'slash, gra która charakteryzuje się mnogością buildów. Fakt, że ktoś zaczyna nową postać jest czymś powszednim, bo chce pograć czymś nowym albo zmodyfikować build. Dorzućmy do tego achievementy które każdy próbuje zdobywać i mamy powód do grania :) na podobnej zasadzie działa D3 i D2 (pierwszy tytuł co sezon daje nam nowe kosmetyczne pierdoły i zmienia balans, zaś jego poprzednik między sezonami zmieniał patche albo po prostu resetował rynek i tabelę najlepszych graczy).

Jeśli grałeś w Diablo 3 to w POE jest ta sama zasada co z postaciami sezonowymi z diabełka. Robisz nową postać, na nowym sezonie i grasz nią od początku zdobywając itemy, ulepszając je itp. Po zakończeniu sezonu postać wraz z itemami ląduje na standardzie. Ot tyle porównanie ligii do std.

Przy czym, inaczej niż w diabełku, w poe dochodzi aspekt trade'owania z innymi graczami i tu się zaczynają schody. Na std (standard) gracze mają mnóstwo currency (waluty) - czyli różnych orbów, jako że tu nie ma złota/golda, walutą są orby a handel odbywa się na zasadzie barterowej; jedne są rzadsze lub bardziej potrzebne (głównie do craftu), przez co droższe, inne mniej, przez co tańsze - że zakup dobrego itemu pod Twój build jest o wiele bardziej czasochłonny (ze względu na inflację) niż na lidze z świeżą ekonomią, ponieważ na ligach itemy zwykle są tańsze, przynajmniej na początku ligii i łatwiej/szybciej je zdobyć. Z reszta pograsz to zrozumiesz :)

Nie rozumiem was, całkowicie nie rozumiem tych lig.

Powiedzmy, że robię postać na league, bo trwa i jak to się skończy to tracę postać? Przenosi się ona do standard i co dalej jak wyjdzie nowa liga?

Mogę grać dalej tą samą postacią na nowej lidze, czy muszę robić nową postać do nowej ligi? A co starą postacią, nie lubię co po chwila robić nowych postaci.

Też nie do końca to ogarniam, ale wydaje mi się że jak polegniesz np na Legue Hardcore to postać traci dostęp do tej ligi i możesz nią grać tylko na standard-softcore.

Czyli tracąc dostęp do ligi tracisz dostęp do unikatowych przedmiotów, które występują w tej lidze i musisz się zadowolić tym co jest na standardzie.

Jedyny sposób żeby wrócić na ligę to stworzenie nowej postaci i rozpoczęciu gry od nowa. Jeśli gdzieś się mylę to mnie poprawcie.

Z innej beczki. Jak wzmocnić nekromantkę ? bo często zanim boss wejdzie na ekran to leżę po jakimś pewnie ataku obszarowym. Tak samo z trucizną i krwawieniem, nawet nie zdążę wcisnąć mikstury niwelującej negatywny efekt. Podobno można połączyć skile w taki sposób że wyjdzie spora ilość osłony. Tylko w jaki sposób ?

Jakieś rady ?

Musisz tworzyć nową postać do nowej ligi. Nowa liga to zawsze na dzień dobry nowy, czysty świat bez graczy. Każdy zaczyna od zera. Jeśli chcesz, to możesz kontynuować grę na standardzie, nikt Ci tego nie zabroni, ale to na ligach zawsze wprowadzane są nowe urozmaicenia (obecnie harbingery i nowe orby, wcześniej np. breache czy talismany).

W zwyczajnych grach także nie lubię grania od zera po raz kolejny, ale tutaj mamy ten plus, że styli gry jest multum :)

Musisz tworzyć nową postać do nowej ligi. Nowa liga to zawsze na dzień dobry nowy, czysty świat bez graczy. Każdy zaczyna od zera. Jeśli chcesz, to możesz kontynuować grę na standardzie, nikt Ci tego nie zabroni, ale to na ligach zawsze wprowadzane są nowe urozmaicenia (obecnie harbingery i nowe orby, wcześniej np. breache czy talismany).

 

W zwyczajnych grach także nie lubię grania od zera po raz kolejny, ale tutaj mamy ten plus, że styli gry jest multum 

Kiedy wracasz na konga narcyzie misiu kochany

Tak ogólnie wytłumaczy mi ktoś jak to jest? Robię nowa postać, okej, robię nią eventy, ale w sumie potem i tak jest nowa liga więc po co robić te event? Przedmioty przepadają czy jak to jest wytłumaczy mi ktoś, ponieważ chciałbym pograć dłużej w Poe i nie wiem czy zacząć teraz czy dopiero 8 grudnia wraz z nową liga