Nowy gracz tibii - wybór serwera

Część, szukałem jakiś czas mmo które by mnie trochę wciągnęło i jakkolwiek przypominało by starą ultimę. Padło na Tibie i tutaj chciał bym was się poradzić, mianowicie na jakim serwerze mógł bym rozpocząć swoją przygodę z Tibią?

Najwięcej ludzi i server pvp jednocześnie najstarszy - Antica
Aktywny , Optional pvp i dość świerzy - Monza
Ewentualnie chodzą słuchy że w grudniu mają być nowe światy optional pvp

Antica
Vunira

Ja na twoim miejscu poczekałbym na nowy serwer w tibii.

Optional PvP - Damora
W miarę dobra populacja i jedyny serwer optional PvP EU, który od samego początku powstania miał antycheata, przez co Tibia Coiny stoją na AH w akceptowalnej cenie.

Optional PVP? TFU!

1lajk

https://eu.taleon.online/
każdy streamer tibijski ma to w opisie, najnowszy klient, retro pvp, start jutro

Open pvp Anticka, reszta to w większości dominando. Non pvp, Damora albo Secura.

Bardziej poszedł bym w open pvp, z kolei taki priv nie wiem czy będzie dla mnie odpowiedni ze względu iż jestem totalnie zielony w Tibii :smiley:

Priv jest bez najmniejszego sensu, bo nigdy nie będziesz miał takiej frajdy jak na globalu. Poza tym te wszystkie privy mają hype przez krótki czas, a potem umierają lub zostaje kilku graczy na krzyż.

1lajk

Czyli jeśli interesuje mnie luźne granie na zaludnionym serwerze powinienem wybierać pomiędzy Anticą i Vunirą.

Jeśli na Open PvP, to tak. Chociaż nie wiem, czy dobrą grę na Open PvP można nazwać “luźnym graniem” :stuck_out_tongue:

Dreszczyk emocji musi być :smiley:

Klasa jaką wybiorę ma tutaj duże znaczenie? Czy jest jakieś wskazanie na daną klasę dla nowych graczy?

Mag i druid sporo kosztują. Do 100+ lvla nie zrobisz nigdzie profitu i dobrego expa na raz. Będziesz expił gorzej i zarabiał gorzej od najta czy palka jeśli nie masz pieniędzy na tzw. “waste”. Jednakże jeśli masz to mag jest zdecydowanie najszybciej expiącą postacią - przynajmniej przez pierwsze miesiące gry. Na knighta i palka do spokojnego grania wystarczy offline training. Na początku dość wolno expią. Knightem od 100+ zaczyna się względnie szybki exp. Palek troszkę szybciej ze względu na silny single target więc można z odpowiednimi trikami wcześniej bić jakieś silniejsze mobki.

Ścigać się z nikim nie mam zamiaru, zależy mi aby ciekawie i fajnie się grało daną postacią, zarówno solo jak i w party :slight_smile:

Se zrób i potestuj - kłopot wielki. Serwer to samo. Im mniej graczy to tym lepiej exp leci. Będziesz się pchał na mega zaludniony serwer typu Antica to wolnego spota na oczy nie będziesz widział. Lepiej iść na coś, co ma 200-300 graczy. Nie więcej.

Nie wiem jak to tutaj wygląda i też nie chcę zaczynać “n” razy gry od początku, dlatego wolę poradzić się osób które trochę spędziły przy tej grze.

Jeśli masz zamiar ładować hajs w Tibia Coiny żeby mieć stały zapas run i potów, to zdecydowanie sorc. Jeśli masz zamiar co najwyżej kupować pacc i nic więcej, to jako dla nowego gracza polecam palka. Dosyć szybki i przyjemny exp bo możesz bić lepsze moby dużo wcześniej niż inne klasy i mieć z tego fajny profit.

Tez zaczynalem gre na Securze i szukam kogos do wpolnego expienia. Odezwij sie PW jak masz ochote.