Nowy Gracz

Witam mam pytanie dotyczące SWTOR a mianowicie czy w tą grę opłaca się jeszcze grać. Mam na myśli o populację i czy nie jest P2W. Jeżeli w SWOTR dalej da się grać to na jakim serwerze i jaka klasa będzie najlepsza dla początkującego. I czy ktoś przygarnie laika takiego jak ja pod swoje skrzydła i wytłumaczy mi tą grę od podstaw.
Z góry dziękuje za odpowiedź :slight_smile:

Wybacz, filmik nie do tej gry, ale idealnie się wpasowuje w twoje pytania na temat pomocy w ogarnięciu gry :slight_smile:

1lajk

Populacja jest w porzadku. Milionów graczy może i nie ma, ale też nie ma ryzyka że grę zamkną za pół roku, a do wszystkich grupowych aktywności ludzi znajduje całkiem prędko.

Co do P2W to niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć bo wszystko zależy od twojej definicji p2w. Ale generalnie SW:TOR jest raczej daleki od łatki P2W, a bliżej grze do modelu B2P/P2P. Wersja oszczędna polega na kupieniu 1 miesiąca abonamentu za 30 zł co rok i tyle. Dzięki temu za te 30 zł dostajesz CAŁY content wydany do momentu zakończenia subskrypcji na STAŁE, nawet po zakończeniu abonamentu. Wersja droższa polega na opłacaniu tych 30zł co miesiąc, wtedy np możesz cieszyć się exp boostem dzięki któremu możesz zignorować zadania poboczne i robić tylko misje główne.

Co do serwera to się nie wypowiem, natomiast jeśłi chodzi o klasę… to muszę powiedzieć jedną rzecz. To nie wow czy inny metin. Tutaj większy nacisk jest połozony na story i klimat niż na wspólne czyszczenie kolejnych raidów byle szybciej. Tak więc klasę bym wybrał zwyczajnie patrząc po czym co ci się bardziej podoba, co do ciebie bardziej przemawia. Oglądałeś gwiezdne wojny, zawsze chciałeś być obiwanem albo anakinem? Jedi knight zaprasza. Od zawsze byłeś fanem prześmiewczego uśmieszku Hana Solo i jego popisów? Smuggler z pewnością będzie klasą dla ciebie. Klasy mają swoje różnice, ale jest to bardziej różnica na zasadzie kawy/herbaty/soku niż łatwiejsze/trudniejsze. Ot, jedna postać buduje energię poprzez walkę, a inna ma duży pokład energii która sama się regeneruje ale strasznie wolno. A jeszcze inna klasa z kolei ma 100 punktów energii, skille kosztują po ± 40 energii ale ta energia ładuje się dość szybko. Które łatwiejsze? Ciężko stwierdzić :stuck_out_tongue:.

Ps. W samej grze jest ładne przedstawienie poszczególnych klas postaci, tego co potrafią, opis jak wygląda gra nimi itd, więc tam też polecam zajrzeć.

1lajk

Mam jeszcze jedno pytanie czy w SWTOR są jakieś polskie gildie jeżeli tak to na jakim serwerze ?

Od początku:
Populacja swtora jest identyczna jak przez ostatnie 3 lata; jedni odchodzą, inni wracają, a gra “ma się dobrze” i dostaje updaty, nie ma milionow jak wow, ale warto zagrać, bo to jeden z niewielu grywalnych klasycznych mmorpg obecnie na rynku i ma mase kontentu dla nowych graczy, casual solo i hc grupowego (m.in. wszystkie raidy sa zeskalowany dla max levelu i po niedawnym updatcie stare “nightmare” bossy są teraz trudniejszy niż kiedykolwiek, wiec jest co progressowac dla hardcore raiderow).

SWTOR nie jest absolutnie P2W, to gra na tani abonament (30 zł podczas gdy ffxiv/wow kosztują 45/55 zł + dodatki, których w swtorze odblokowuje sie samą subskrypcją) + ma rozszerzoną opcję trialu. W skrócie będąc darmozjadem głównie mamy ograniczony dostęp do raidów i założenia gearu end-gamowego.

Co do wyboru klasy na początek to tylko jeden tip dla każdego: wybrać klasę, która według nas wygląda badass i nas jara estetycznie. Not gonna lie, najlepiej po stronie imperium, bo jest nieporównywalnie bardziej aktywna. Po pierwsze jest balans jako-taki, poza tym poznawając grę nie ma to większego znaczenia, a levelowanie i ubieranie wielu altów w bis jest bardzo szybkie, szczególnie porównując do innych mmo. Zyskanie najlepszego full setu jest łatwe, można go wydropic grając tak, jak chcemy - casual questy, dungi, raidy, pvp ale absolutnie nie przeciągnie on nas przez trudne raidy, które są zaprojektowane właśnie z bis in mind.

Darth Malgus to teraz jedyny europejski english speaking serwer, są polskie gildie m.in. Bractwo, Syndicate of the Dark Star i kilka innych, które rekrutując na flocie.
Jak wygląda przykładowy raid boss/combat w swtorze: https://youtu.be/XYjPTTvzjcE.

Nie chce fanboyowac, bo wróciłem do gierki miesiąc temu, ale moim zdaniem sytuacja w gierce jest naprawdę dobra. Jak napisali wyżej, milionów nie ma, ale dziesiątki tysięcy na pewno.
Czy to po stronie Imperium czy Republiki, zawsze znajdziesz osoby do misji, heroicow, opsow czy flashpointow.
W gierce jest kilka polskich frakcji. Wystarczy, że na czacie o takową zapytasz i po kilku minutach znajdziesz polską gildię.

P2W w tej gierce nie istnieje. Działa to bardziej na zasadzie P2P. Płacisz 30zł suba miesięcznie i bawisz się całym kontentem do woli. Za $$ jedynie możesz kupić jakiś ładny outficik.

Z całego serca polecam chociażby spróbować.

Jak wyżej ^^
Prawda jest taka, że musisz lubić to uniwersum. A niestety znam wiele osób, które nie “czują” Gwiezdnych Wojen. To nie jest mmorpg jak inne. Nie ma tu elfów czy krasnoludów oraz mieczy i tarcz.
Najlepiej pograć do 10 lvl zobaczyć czy to czujesz i wtedy kupić suba za 30 zł i bawić się :smiley: Gra głównie stoi na story i to jest piękne. System dialogów oraz wyborów jest świetny! Ale spokojnie, PVP też jest :wink:

Ja dopisze że jest jeszcze wersja uber dorga polega na kupieniu dodatków na stałe zależności od premiery to jest 30-200 zł za dodatek wtedy masz wszystko na stałe.