Nowy gracz

jako że obecnie nie ma chyba mmo które by mnie zaciekawiło, a nigdy nie grałem w lola to mam takie pytanie
Czy gierka jest trudna do nauczenia się mechanik,taktyk czy tam buildów ?

Jakbyś znalazł jakieś mmorpg po Polsku to jestem chętny. Napisz discorda na priv jak coś :wink:

Mechaniki postaci nie są zbytnio skomplikowane kwestia wprawy i szlifowania grania dana postacią wiadomo są postacie trudniejsze i latwiesz w ogrywaniu Ale to tylko kwestia czasu który poświęcisz na postać. Drugim aspektem jest to że warto znać mechaniki innych klas oraz jego umiejętności żeby wiedzieć czego po innym się spodziewać przez to że trochę Ci to czasu zwłaszcza że co chwilę wychodzą nowe i coraz bardziej jakie to powiedzieć upierdliwe. Taktyka ciężko to określenie zastosować bo jak nie grasz typowo drużynowo ciężko z tym każdy jest indywidualista i ma różne style gry. Masz ogólnie 5 roli Mid czyli środek alei Top górna aleja Adc dolna aleja Support dolna aleja Jungl czyli zabijanie postaci z dżungli. Mid aleja głównie dla postaci magicznych i asassynow. Top postacie typu glownie obrońca lub wojownicy walczący w zwarciu oraz niektóre postacie magiczne i dystansowe. Jungl duża dowolność postaci że względu na ułatwienie tej strefy i otworznej jej na szerzą perpekstywe. Support głównie postacie leczace z jakąś tarcza obrońcy pod duża ilość CC teraz też można jest baranie postaci magicznych. Adc głównie postacie dystansowe ew. Yone albo Yasuo. Co do bulid to jest pełno stron z tym ja nie polecę żadnej bo sam już nie używam żadnej. Jak byś miał więcej pytań albo chciał zagrać coś wytlumaczyc możesz na pw napisać pomogę.

Uwielbiam i nienawidzę tej gry jednocześnie. Wracam do niej od sezonu drugiego więc już kupę czasu. Postacie nie są trudne, ale musisz się ich nauczyć, co robią, co jesteś nimi wstanie zrobić, co przeciw może Ci zrobić. Z runami i przedmiotami nie ma problemu. Ściągnij sobie aplikacje blitz i sam wyszuka Ci rekomendowane runy i przedmioty. Jednakże jak masz zamiar grać to na poważnie a jesteś dość nerwowym człowiekiem to uważaj. Największa wada tej gry to community debili. Afki, toxic wszystko na raz. Nie ma sensu grać na rankedach jeśli masz niskie mmr’y. Wylosuje Ci debila który na przeciwnika padnie 4 razy po czym napiszę, że drużyna go nie wspierała i pójdzie afk. Tak jak ja będziesz dwa miesiące wchodzić i spadam z tej samej dwyziji…