Nowy komputer - pomoc

Jeśli masz zamiar zmienić procek w ciągu 6 miesięcy to proponuję zamiast G3420 weź G1820. 100 zł mniej a wydajność podobna lub jednak :) kupić używkę bo każdy procek przed planowanym i5 to strata kasy.

Pal licho...wydaje mi się, że nawet na dłuższy czas mi ten g3420 starczy zobaczymy jak to się będzie sprawować. Chciałem kupić używkę właśnie, ale składając pc za 1500 w morelach nie płace za montaż i wysyłkę, więc w sumie nie jest tak źle.

ja jak składałem kompa na morele to składanie/wysyłka była w przeciągu paru dni bo brak było jakieś tam rzeczy ze składanego zestawu jak wszystko na miejscu to w ten sam dzień lub na następny wysyłają, a idzie jak wszędzie 1-2 dni robocze kurierem

marins nie zawsze tak jest…

Sam aktualnie oczekuje paczki, przyjdzie mi czekac lacznie tydzien zanim zrobia wysylke… oczywiscie nie zamawialem tego ich skladania, sam sprzet. Wszystko to kwestia jaki dokladnie sprzed zamawiasz, taki co sprzedaja codziennie maja od reki, na cos lepszego przyjdzie czekac (mimo wszystko i tak twierdze ze za dlugo).

Zobaczymy z tego co piszę mi to wszystkie sprzęty są dostępne i status mają "gotowe" tylko przy tym składaniu jest "realizacja 3/3" w sumie od samego początku. Jest napisane, że niby jutro o 16 kuriera mają wysłać zobaczymy.

Niestety, ale i tak dałem więcej niż chciałem początkowo a 270X stoi o 150 zł więcej. Taki zestawik spokojnie mi starczy na najbliższe lata btw jeszcze z małym upgradem procesora, który będę szykował, więc będzie dobrze. Czy ktoś z Was kupował na morelach komputer z usługą złożenia ? Długo to trwało zanim wysłali ? Btw dziękuję bardzo Wam za pomoc

komputer too samemu sie sklada ;p

zamknietymi oczami :P

Z jakiego miasta jestes ?

Wez zestawienie swoje i poszukaj sklepow w poblizu naprawde ceny w niektorych sklepach sa takie same jak na stronach przykladowy jest "gral " ktory ma fizyczne sklepy chociaz w gralu ten G4320 KOSZTUJE WIECEJ NIESTETY albo ceny nie zaktualizowali ;P .

Tez mi przychodzi do glowy ze dobra uzywana plyte glowna doo procesora mozna by kupic ;p zamiast nowej oszczednosc kilkadziesiat zlotych czasami a takie roczne np nie ma bata zeby cos zepsute bylo na niej

marins nie zawsze tak jest…Sam aktualnie oczekuje paczki, przyjdzie mi czekac lacznie tydzien zanim zrobia wysylke… oczywiscie nie zamawialem tego ich skladania, sam sprzet. Wszystko to kwestia jaki dokladnie sprzed zamawiasz, taki co sprzedaja codziennie maja od reki, na cos lepszego przyjdzie czekac (mimo wszystko i tak twierdze ze za dlugo).

hm prawda też czekałem na parę gratów ale o dziwo dość szybko doszło od zamówienia do paczki jakieś 5dni wydaje się że jak mają to w "terenie"(sklepie) to jest szybciej niż zamawianie od producenta

@edit i też sam składałem jakoś nie ufam ("profesjonalnemu składaniu") wole samemu złożyć przynajmniej zawsze się czegoś nauczę nowego ;)

Niestety, ale w mojej miejscowości nie ma typowych sklepów komputerowych jak na niespełna 50 tys. miasteczko mamy może z 3 sklepy z takim sprzętem, gdzie ceny są droższe oraz "komputerowiec" z 1 sklepu chciał mi wcisnąć feel'a zasilacz może za 110 zł, ale jednak. Nie jestem do tego przekonany. W sumie to i mogłem wziąć bez składania, ale skoro miałem akurat za 1zł z wysyłką to czemu by tego nie wykorzystać ? Wiadomo coś takiego jak montaż procesora,ramu zasilki to spoko, ale gorzej z samym ulokowaniem płyty głównej. No nic wszystko poszło sprawnie i szybko już dostałem numer listu przewozowego i jestem pewny na 99% że jutro skrzynka przyjedzie - tzn. mam taką nadzieje.

tu bardziej chodzi o pastę pod proca + umiejscowienie w blaszaku kabli od zasilacza np poprowadzić je pod płyta ;) ale jak nie masz sklepów to morele jest chyba dobrym wyborem :)

Pastę od proca można zawsze wymienić to żaden problem. No z tymi kablami to zobaczymy jak Panowie z morele zrobią. Jestem ciekawy skoro paczka w dhl została zarejestrowana o 19 to czy będzie jechała przez noc w moim kierunku czy dopiero jutro z krakowa będzie jechać - na północ w okolice koszalina.

Pastę od proca można zawsze wymienić to żaden problem. No z tymi kablami to zobaczymy jak Panowie z morele zrobią. Jestem ciekawy skoro paczka w dhl została zarejestrowana o 19 to czy będzie jechała przez noc w moim kierunku czy dopiero jutro z krakowa będzie jechać - na północ w okolice koszalina.

chyba snisz zeby kurier jechal w nocy, o 21 melduje sie najblizej platowce a paczka idzie spac i tyle;p dzis nawet nie nada bo juz za pozno.

chyba snisz zeby kurier jechal w nocy, o 21 melduje sie najblizej platowce a paczka idzie spac i tyle;p dzis nawet nie nada bo juz za pozno.

hmm sądziłem że paczki są odbierane do 14-16 późniejsze są odbierane na następny dzień

hmm sądziłem że paczki są odbierane do 14-16 późniejsze są odbierane na następny dzień

zadna firma nie pusci kuriera noca ....

Powiedzcie mi coś... skoro wziąłem komputer przez nich złożony bez dysku oraz napędu to czy na obudowie nie będzie czegoś w rodzaju plomby? W sensie jak zdejmę pokrywę od komputera rozrywając tą plombę tracę automatycznie gwarancje ? Pamiętam, że kiedyś coś takiego było stosowane nie wiem jak teraz. Btw od której kurierzy jeżdżą z paczkami ? od 6 ? 8 ?

nie ma plomb zaczynają od 6 ale paczki powinieneś dostać okolo południa ;) tak sądzę o ile "doleci" do ciebie na zadupie :)

Oj wątpie w to wg. google do mojej miejscowości z miejsca nadania jest okolo 650 km a paczka została "odebrana od nadawcy" o 21:39 i odziwo nadal nie ma żadnej nowej informacji.

zawsze jak się czeka na nowego kompa to się czas masakrycznie dłuży ;d

Kurier do mnie zadzwonił, że będzie za 30 min myślałem, że jutro dopiero a tu taka niespodzianka.

Edit :

Z tyłu obudowy są naklejki wygląda to jak plomby i nie mogę otworzyć skrzynki, aby zamontować dysk no jakaś masakra po prostu.

Czy to są plomby ?

post-18054-0-39241800-1432811982_thumb.j

Kurier do mnie zadzwonił, że będzie za 30 min myślałem, że jutro dopiero a tu taka niespodzianka.Edit :Z tyłu obudowy są naklejki wygląda to jak plomby i nie mogę otworzyć skrzynki, aby zamontować dysk no jakaś masakra po prostu.

naprawde dziwny jetes plombe too oni moga wsadzic ale sobie w cztery litery kazda czesc jest objeta osobna gwarancja wiec jak otworzysz too i tak masz gwarancje producenta ktora oni honoruja musza ;p

Edit:

too sa zwykle naklejki a zreszta mowie ci ze moga plombe nakleic se na czole jedynie stracisz gwarancje za ich usluge typu zlozylem ci i tak niedziala ;p bo dysku nie ma gwarancje za ich usluge zlozenie kompa , ale nie gwarancje za podzespoly ktore sa wsrodku nie tracisz bo oni tego nie wyprudokowali ;p

Mam problem... gdy montuje dysk wszystko sie uruchamia, ale gdy przychodzi okienko ładowanie systemu win...resetuje sie automatycznie. W biosie wszystko siedze i jest gitara - czy warunkiem koniecznym jest format czy może jednak coś szwankuje ?