O privach słów kilka

a co do sprzedawania kont jest to nielegalne i także powinno być zakazane...ogólnie sprawdź co się dzieje z graczami gdzie twórcy dowiedzieli się ze konto które posiada ktoś jest kupione od kogoś innego...wtedy magicznym sposobem dostaje bana na to konto.

Dzięki za support w tej sprawie(80%-90% ofert by padło i może nawet targowisko,ale jak już czepiamy się "wszystkiego i niczego").

Serio musicie już 3 raz poruszać ten temat?

Po to są "rozmowy" o "rzeczach i sytuacjach".

A one są zmienne z czasem.

Skoro jest taka ostro dyskusja to chcialbym przypomniec ze sa:

-prywatne serwery

i

-pirackie serwery

a to nie jest jedno i to samo. Regulamin dotyczy tych i tych, a admin pewnie nawet o tym nie wie ;p

@up Ja bym prosił o wytłumaczenie, podanie różnic, przykładów, serwerów pirackich i prywatnych. Piszę na serio, bo nie rozumiem jak to nie jest to samo. Jak dla mnie każdy np. Priv do wowa jest także pirackim serwerem. Proszę mnie oświecić.

Sam Simenous jesteś głupkiem.

Przeczytaj kilka razy moją wypowiedź i postaraj się zrozumieć o co mi chodzi.

Skoro jej nie rozumiesz to cóż... Musisz być w pewnym stopniu ograniczony.

Piracki serwer jak ludzie piraca gre, wykradaja pliki, nielegalnie kupuja pliki, emulatory itp. a takie dzialania sa niechciane przed producenta/wydawce

a prywatny serwer gry, gdy mozemy legalnie dostac / kupic pliki i postawic serwer bo wydawca umozliwia cos takiego.

Pirackie serwy to - wow, lineage, flyff itp

a prywatne to chyba - ultima online, ale nie jestem pewien

Ok rozumiem i zgadzam się, ale takich prywatnych serwerów to raczej mało jest, nie wielu producentów udostępnia swoje pliki, tak jak sam wymieniłeś tylko "chyba ultima online". Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Dla tych wszyskich, którzy mówią, że prywatne serwery to to samo co pirackie gry jedna rada: patrzenie na świat w czarnych i białych barwach nie jest dobre i prędzej czy później da Wam to w kość. Z pirackimi wersjami jest otwarta walka, zabezpieczenia, szmery, bajery. A prywatne serwery już od dawien dawna mają ciche przyzwolenie twórców, NCSOFT procesował się z privami i przegrał,(Aczkolwiek może mieć to związek z tym, że są one hostowane w Rosji :P) ale płaczkom i krzyżowcom broniącym nie swojego interesu tego nie wytłumaczysz.

@Oynoki z tego co siegam pamiecia to jest kilka gier do ktorych mozesz postawic wlasny legalny private server, ale nie jestem pewien bo nie wnikalem w ten temat. Glownie to jakies starsze mmo, a OTS'y jak dzialaja,

chyba na takiej zasadzie??

Wracajac do tematu zmiany z tymi private serwerami, przynajmniej dla mnie sa klapa totalna. Precz z komuna na forum! A na powaznie to jest tyle samo zwolennikow co przeciwnikow. Szkoda, bo w wiekszosci tutaj sie rozchodzi o zal d*py coniektorych, ze inni graja na private servach. who cares

Jestem za tym by rozmowy o priwach były dozwolone.

Chyba część społeczności tego portalu zapomniało jak jeszcze kilka lat temu 99% zawartości każdego domowego PC'ta, składała się z oprogramowania i gier pirackich. W ostatnim latach zauważyłem jak wybijają się w społeczeństwie prawilne jednostki wykrzykujące jakie to piractwo jest zle, jak to brzydza sie tym zjawiskiem, jak to one jest niegodne wspominania, temat Tabu ze ja pitole !

Niestety poprzewracalo wam się w głowach, zyjemy w Polsce, kraju w ktorym przecietny czlowiek nie jest w stanie pozwolic sobie na zaporowe zachodnie ceny oprogramowania. Pokażcie wy obrońcy biednych wydawców, ich niedokarmionych korporacji, wiążących ledwo koniec z koncem twórców gier. Pokażcie Swoje oryginalne licencje, na Windowsy, Pakiety Offica, Photoshopy warte ponad 2 tysiące, dziesiątki innych programów ktorych uzywacie. Pokazcie swoje kolekcje oryginalnych filmów ktorych napewno obejrzeliscie na nielegalu juz setki jak nie tysiące. pokazcie swoje kolekcje płyt muzycznych waszych ukochanych twórców, Pokazcie swoje kolekcje gier na które straciliscie setki,tysiace godzin zycia. Takiego wała nie pokazecie nic, bo dopiero od niedawna dojrzeliscie swoja "dobra strone mocy". Rozumiem gdy już sobie zarabiasz masz stabilność gotówkowa mozesz pozwolic sobie okazjonalnie na dobry produkt warty wydania pieniedzy, sam tak robie gdy produkt jest tego warty. Ale Nie bądzcie piepszonymi Hipokrytami ktorzy bo zachlyscnieciu sie drobniakami w portfelu zapomnieli jak to jest być nastolatkiem ( grupa spoleczna najbardziej zamilowana w graniu i glowny target wiekszosci producentów ). Uwazam ze nasze spoleczenstwie dopiero zakorzenia w sobie swiadomosc czym tak naprawde jest piractwo, ale nasze dochody na obecna chwila sa temu ogromna zapora.

I proszę nie piszcie mi tu tekstow typu. "Jak nie bedziesz mial na cukierka to ukradniesz go ze sklepu". Miejcie troche empati i zrozumienia dla osob ktorzy robia to samo co wy jeszcze niedawno.

Zeby nie bylo ze offtop. Idealnym przykladem ze priwy to nic zlego jest L2 gdzie one tak naprawde utrzymuja tą legende przy zyciu. Swoja droga gdyby serwery prywatne przynosily straty oficjalnym serwerom szybko producenci by sie ich pozbyli

Jestem za tym by rozmowy o priwach były dozwolone. Chyba część społeczności tego portalu zapomniało jak jeszcze kilka lat temu 99% zawartości każdego domowego PC'ta, składała się z oprogramowania i gier pirackich. W ostatnim latach zauważyłem jak wybijają się w społeczeństwie prawilne jednostki wykrzykujące jakie to piractwo jest zle, jak to brzydza sie tym zjawiskiem, jak to one jest niegodne wspominania, temat Tabu ze ja pitole ! Niestety poprzewracalo wam się w głowach, zyjemy w Polsce, kraju w ktorym przecietny czlowiek nie jest w stanie pozwolic sobie na zaporowe zachodnie ceny oprogramowania. Pokażcie wy obrońcy biednych wydawców, ich niedokarmionych korporacji, wiążących ledwo koniec z koncem twórców gier. Pokażcie Swoje oryginalne licencje, na Windowsy, Pakiety Offica, Photoshopy warte ponad 2 tysiące, dziesiątki innych programów ktorych uzywacie. Pokazcie swoje kolekcje oryginalnych filmów ktorych napewno obejrzeliscie na nielegalu juz setki jak nie tysiące. pokazcie swoje kolekcje płyt muzycznych waszych ukochanych twórców, Pokazcie swoje kolekcje gier na które straciliscie setki,tysiace godzin zycia. Takiego wała nie pokazecie nic, bo dopiero od niedawna dojrzeliscie swoja "dobra strone mocy". Rozumiem gdy już sobie zarabiasz masz stabilność gotówkowa mozesz pozwolic sobie okazjonalnie na dobry produkt warty wydania pieniedzy, sam tak robie gdy produkt jest tego warty. Ale Nie bądzcie piepszonymi Hipokrytami ktorzy bo zachlyscnieciu sie drobniakami w portfelu zapomnieli jak to jest być nastolatkiem ( grupa spoleczna najbardziej zamilowana w graniu i glowny target wiekszosci producentów ). Uwazam ze nasze spoleczenstwie dopiero zakorzenia w sobie swiadomosc czym tak naprawde jest piractwo, ale nasze dochody na obecna chwila sa temu ogromna zapora. I proszę nie piszcie mi tu tekstow typu. "Jak nie bedziesz mial na cukierka to ukradniesz go ze sklepu". Miejcie troche empati i zrozumienia dla osob ktorzy robia to samo co wy jeszcze niedawno. Zeby nie bylo ze offtop. Idealnym przykladem ze priwy to nic zlego jest L2 gdzie one tak naprawde utrzymuja tą legende przy zyciu. Swoja droga gdyby serwery prywatne przynosily straty oficjalnym serwerom szybko producenci by sie ich pozbyli

Jeśli kogoś na coś nie stać to tego nie dostanie, proste. Nie rozumiem mentalności, że produkt cyfrowy jest za drogi to go ukradnę tylko dlatego bo organy ścigania raczej mnie nie złapią.

Owszem, są programy darmowe, otwarte, do kupienia, jednak są też te, które zazwyczaj musimy po prostu ukraść. Widząc burdel jaki zrobiliśmy pod tym tematem i polską mentalność, nie dziwię się adminowi, że publikowanie prywatnych serwerów w jakiejkolwiek formie jest zabronione.

PS. "polską mentalność" - w UK, czy w Stanach Zjednoczonych nie ma problemu piractwa w takim stopniu ze względu na wyższą wartość ich walut. Nigdy nie miałem na myśli obrazić NAS, Polaków.

Niestety poprzewracalo wam się w głowach, zyjemy w Polsce, kraju w ktorym przecietny czlowiek nie jest w stanie pozwolic sobie na zaporowe zachodnie ceny oprogramowania. Pokażcie wy obrońcy biednych wydawców, ich niedokarmionych korporacji, wiążących ledwo koniec z koncem twórców gier. Pokażcie Swoje oryginalne licencje, na Windowsy, Pakiety Offica, Photoshopy warte ponad 2 tysiące, dziesiątki innych programów ktorych uzywacie. Pokazcie swoje kolekcje oryginalnych filmów ktorych napewno obejrzeliscie na nielegalu juz setki jak nie tysiące.

http://steamcommunity.com/id/GorkyOficjalnie/

Używam wyłącznie wersji digitalizowanych gier. Powód jest prosty - są tańsze a ich bezpieczeństwo to wyłącznie moja brocha. Wszystkie te pieniądze to własne oszczędności i odmawianie sobie soczków, kebabów i innego gówna gdy inni jedli. Filmy tylko w kinie, w którym jestem raz na ruski rok. Muzyka - YT.(Morzna? Morzna!)

Zeby nie bylo ze offtop. Idealnym przykladem ze priwy to nic zlego jest L2 gdzie one tak naprawde utrzymuja tą legende przy zyciu. Swoja droga gdyby serwery prywatne przynosily straty oficjalnym serwerom szybko producenci by sie ich pozbyli

Idealny przykład. Sam od siebie wspomnę jeszcze o czymś, co chyba zna każdy. CS Non-Steam. To też coś w rodzaju priva. Jest tu ktoś, kto nie grał na non Steamie?

Idealny przykład. Sam od siebie wspomnę jeszcze o czymś, co chyba zna każdy. CS Non-Steam. To też coś w rodzaju priva. Jest tu ktoś, kto nie grał na non Steamie?

Uważaj, bo zaraz warna dostajesz, bo reklamujesz nielegalne granie:P

Ja sam też posiadam ładną kolekcję na Steam, planuje w niedalekiej przyszłości zacząć robić gry(ale bez kapitału początkowego ciężko), a mimo to jestem w pełni za privami, piractwo samo w sobie moi mili jest dobre, sprawia że megakorporacje nie mogą narzucić warunków jakie chcą, myślicie że koreański serwer L2 classic to powstał z dobrego serduszka twórców? Nie, powstał dlatego, że jakoś trzeba zachęcić ludzi do grania na offie, a większość ludzi co siedzi na low-rate privach robi to, bo woli stare kroniki, przejrzyjcie w końcu na oczy, srsly.

Nie wiem czy czytaliście temat, w którym była mowa o tych privach.

Ja do privów nic nie mam, ale zostały zabronione dlatego, że większość użytkowników chciała aby było dozwolone całe piractwo, bądź w ogóle go nie było. Wszystko, albo nic. Admini/Mody nie mogli się zgodzić na wszystko, więc zakazali piractwa całkowicie.

Przeczytajcie bloga PlainLazy, zerknijcie do starego tematu, a ogarniecie dlaczego jest jak jest.

I tu nie chodzi o to czy jest ono dobre czy nie, ile masz piratów a ile nie. Na TYM forum zostało to zabronione iż jest to przestępstwo.

Tacy uczciwi wszyscy, aż się łezka w oku kręci... Win rara też macie kupionego?

Nie wiem czy czytaliście temat, w którym była mowa o tych privach. Ja do privów nic nie mam, ale zostały zabronione dlatego, że większość użytkowników chciała aby było dozwolone całe piractwo, bądź w ogóle go nie było. Wszystko, albo nic. Admini/Mody nie mogli się zgodzić na wszystko, więc zakazali piractwa całkowicie.

W sumie to aż mi się wierzyć nie chce, że administratorzy dali się zastraszyć jakimś naiwniakom. Przecież to forum o MMO, a nie o grach pirackich. A privy też wchodzą jakby nie patrzeć pod temat MMO, a pirackie gry same w sobie nie. To chyba jeden z tych przykładów, gdzie ułomna mniejszość wszczęła bunt.

W sumie to aż mi się wierzyć nie chce, że administratorzy dali się zastraszyć jakimś naiwniakom. Przecież to forum o MMO, a nie o grach pirackich. A privy też wchodzą jakby nie patrzeć pod temat MMO, a pirackie gry same w sobie nie. To chyba jeden z tych przykładów, gdzie ułomna mniejszość wszczęła bunt.

Co więcej pozwolę sobie dodać iż przeczytałem wpis na blogu moderatora PlainLazy i to od Was(czyt. ułomnej mniejszości) wychodzi inicjatywa, że pozwalamy na wszystko albo na nic. Przejrzałem też poprzednie tematy oraz obecny dokładniej i nigdzie żaden zwolennik prywatnych serwerów broń Boże nie popiera piractwa. Po prostu kilka osób sobie coś ubzdurało i wcisnęło kit kilku moderatorom, dlatego prywatne serwery stały się tematem Tabu. Ah ta naiwna administracja :)

Te wszystkie nerdy teraz, które zgłaszają posty o pirackich serwerach czy mówią "TO JEST KARALNE!" pewnie mają sami lewego windowsa i połowę gier z torrentów.

Skrytek.

W takim wypadku wnoszę o całkowite zamknięcie targowiska gdyż sprzedaż kont jest piractwem (w takim zakresie w jakim jest to przez was rozumiane).

Krzyzyk +1. Konta do danej gry są własnością firmy, która ją stworzyła. Sprzedawanie nie swojej własności jest piractwem

Od serwerów prywatnych/pirackich istnieją zupełnie inne fora. Tam możecie zasięgnąć wiedzy na każdy temat jaki Was nurtuje. Tutaj zapadła decyzja i nie ma póki co planów na zmianę stanowiska. Dlatego tworzenie kolejnych tematów mija się z celem i marnujecie swój cenny czas.