Odcinki Online

Hej, znacie może jakąś stronę gdzie można oglądać anime z polskimi napisami, sporą bazą tytułów w dobrej jakości i bez reklam, wyskakujących okienek po każdym kliknięciu itd? Może jest jakaś strona z opcją "premium" gdzie za parę groszy można mieć dostęp do niezaśmieconego wszelakim szajsem i porządnego portalu z odcinkami online?

hmm, szukaj na anglojęzycznych stronach bo Polskiej takiej nie ma.

@edit

Aj zauważyłem że szukasz Polskiej strony. No niestety nie ma takiej, wszędzie zasrane reklamami i kodowanie aby szybsze i byle jaki player, aby było :/

http://www3.kiss-anime.me/

Napisy angielskie niestety ale baza duza i reklam nie uswiadczylem.

Ogolnie kazda polska strona jest dobra i wybiera sie ta gdzie najszybciej odcinek sie pojawia. Reklamy sa do przezycia. W koncu ogladamy za free.

uBlock Orgin -> włącz/wyłącz kosmetyczne filtrowanie na tej witrynie.

Opcjonalnie jak by jeszcze coś było to "zablokuj element" lub dodanie ręcznie filtrów.

I masz bez reklam i bez bloków na linki dostęp do najpopularniejszych stronek z anime. (zone. a-o, kreskoweczki itp.)

Na shindenie była chyba opcja premium.

Ogólnie to polecam ściągać hardsuby od ekip tłumaczących albo same suby.

Polecam wbijam.pl, niestety strona posiada bardzo małą bazę, ale może akurat znajdziesz co chcesz

hmm, szukaj na anglojęzycznych stronach bo Polskiej takiej nie ma.

 

@edit

Aj zauważyłem że szukasz Polskiej strony. No niestety nie ma takiej, wszędzie zasrane reklamami i kodowanie aby szybsze i byle jaki player, aby było :/

http://www3.kiss-anime.me/ 
Napisy angielskie niestety ale baza duza i reklam nie uswiadczylem.

 

Ogolnie kazda polska strona jest dobra i wybiera sie ta gdzie najszybciej odcinek sie pojawia. Reklamy sa do przezycia. W koncu ogladamy za free.

boże smietanką użytkowników z rzetelnymi informacjami, ale z was kisne....

anime-odcinki

anime-zone

shinden

wbijam

na kazdej z tych stron masz dużą baze, no nie licząc wbijam ale oni nadrabiają jakoscią.

uBlock Orgin -> włącz/wyłącz kosmetyczne filtrowanie na tej witrynie.

Opcjonalnie jak by jeszcze coś było to "zablokuj element" lub dodanie ręcznie filtrów.

I masz bez reklam i bez bloków na linki dostęp do najpopularniejszych stronek z anime. (zone. a-o, kreskoweczki itp.)

Na shindenie była chyba opcja premium.

nie ma premium a kreskóweczki to gówno.
ublock i nie ma reklam.

Obczaj senpai.com.pl, wyboru dużego bardzo nie ma, ale gdy wezmą się za tłumaczenie jakiegoś anime to odcinki są wrzucane regularnie i można również poczytać ciekawe newsy.

@KireiKisnę to ja z Ciebie xD

Kolega poszukuje "stronę gdzie można oglądać anime z polskimi napisami, sporą bazą tytułów w dobrej jakości i bez reklam, wyskakujących okienek po każdym kliknięciu" a ty mu wciskasz strony, gdzie tych reklam jest więcej niż odcinków anime a jakość jest fatalna.

Zresztą jak tylko sam zerknie na te strony to doświadczy twojej "rzetelności" xD

Ewentualnie wbijam.pl ale tam malutka baza jest, a reszta to niestety trzeba się uzbroić w reklamy i dużą ilość odpadów ;)

Generalnie najlepiej dlatego przerzucić się na hardsuby, które można wziąć z animesub.info, a odcinki z nya.se.

Plusy takiego oglądania to : znakomita jakość, szybciej dostępne odcinki naszych serii, brak reklam, możliwość oglądania odcinka kiedy nam się tylko podoba.

Nie dajcie zarabiać złodziejom ( shinden i inny syf ).

@Egoisterto są softsuby ;)

Ale fakt, również polecam ten sposób. Trzeba co prawda pobierać oddzielnie odcinki i napisy ale jakość jest nieporównywalna :)

Prawda, pomyliłem się.

200-300 mb za odcinek w dobrej jakości do dobry deal.

Niby tak ale żyjemy w takich czasach, że pobieranie czegokolwiek jest sratą czasu i zbędną robotą skoro można kliknąć play na stronie i oglądać przynajmniej 720p a czasami nawet 1080p co przy anime wystarcza. W każdym razie dobrze że podajecie alternatywę, ale te napisy to co to znaczy hardsub a softsub?

Swoją drogą wtyczka do blokowania reklam (inna niz adblocker) wyjasniła trochę sprawę bo już nie wyskakują reklamy a strona się nie blokuje więc mogę korzystać z popularnych polskich serwisów. Dzięki za podpowiedzi.

hardsub - napisy wgrane w film (tak jak online)

softsub - napisy w oddzielnym pliku które możesz w każdej chwili wyłączyć

Ja robię tak:

Anime szukam na MAL'u (My Anime List) bo tam są wszystkie znane ludzkości anime (mówiąc wszystkie mam na myśli wszystkie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten gatunek też )

Jak jakiś tytuł mi się spodoba to najzwyczajniej w świecie wpisuję sobie w wyszukiwarkę i wchodzę w pierwszy/drugi link od góry., zazwyczaj jest to jakiś shinden albo anime-odcinki. Takim sposobem jeszcze nie napotkałem problemów ze znalezieniem animca z polskimi napisami.

Niby tak ale żyjemy w takich czasach, że pobieranie czegokolwiek jest sratą czasu i zbędną robotą skoro można kliknąć play na stronie i oglądać przynajmniej 720p a czasami nawet 1080p co przy anime wystarcza. W każdym razie dobrze że podajecie alternatywę, ale te napisy to co to znaczy hardsub a softsub?

Swoją drogą wtyczka do blokowania reklam (inna niz adblocker) wyjasniła trochę sprawę bo już nie wyskakują reklamy a strona się nie blokuje więc mogę korzystać z popularnych polskich serwisów. Dzięki za podpowiedzi.

Wydaje ci się. Te 720 jak i 1080p jest takie samo jak 4k na PS4. Wymuszone.

Odcinek to nie tylko obraz, ale również dźwięk itp.


Podam ci przykład.

Pobranie odcinka w wersji ripa z crunchy czy innych to najlepsza dostępna wersja do momentu wydania Blu-ray/DVD. Waga takiego odcinka wacha się w okolicach 300-600mb, zależy od ripa.

Ściągasz taki odcinek na swój dysk, klikasz 2 razy, przerzucasz napisy pobrane z animesub i oglądasz.

Teraz onlajny.

Pobierają odcinek w 95% 720p. Jako że playery onlajnowe nie odtwarzają plików .mkv, przemielają go w programach typu meGUI z niskim bitrate, wg standardów jest to 1500 w ich poradników(lul)

Przemielony odcinek traci więc ponad połowę swojego wyjściowego bitrate po przemiale do mp4. To już jest wielka strata na jakości. Kolejną rzeczą są playery online. One taki przemielony odcinek jeszcze kompresują pod swoje wymagania, czyli kolejna utrata jakości.

Następnie jest dźwięk. Żeby im nie usuwali natychmiastowo odcinków, podczas przemiału wgrywają presety, są to małe pliczki zmieniające ścieżkę dźwiękową, im mocniejszy preset, tym większa szansa że odcinek dłużej utrzyma się na danej stronie. Niestety dla oglądającego to nie jest nic dobrego, gdyż dźwięk w takim odcinku różni się od oryginału. Czasami tak bardzo, że to wręcz parodia. Tak robią przy tych najpopularniejszych seriach, bo one są najbardziej monitorowane. Poza tym idą najprostszą drogą, nie mają pojęcia o kodowaniu video, tylko przemielają do jak najniższej wagi, żeby tylko było.

Same strony z odcinkami onlajnt to wylęgarnia syfu. Ilość reklam i innego gówna jest wręcz porażająca. Do tego same playery mają również masę syfu. Nie mogą wybierać tych najpopularniejszych, bo odcinki by im usuwali w bardzo krótkim czasie, dlatego korzystają z różnych ruskich badziewi. Do tego jakość ich tłumaczeń pozostawia wiele do życzenia. Lecą na translatorach, masa błędów gramatycznych czy ortograficznych. Ich tłumaczenia zmieniają całkowicie sens wypowiedzi, wiec oglądasz, a nie wiesz co i o czym. Nie warto sobie tym zawracać d*py.

Podsumowując. Pobierając odcinek i korzystając z softsubów masz tłumaczenie na wysokim poziomie(chociaż nie zawsze, z czasem poznasz tych dobrych i tych złych twórców napisów) najlepszą dostępną jakość w danym momencie, nie musisz się użerać z syfem i reklamami. Ogólnie wad brak.

Oglądając odcinek onlajn to cóż, wyżej masz wypisane wady. Nie warto. Onlajny to największy rak polskiego fandomu.

Często mam tak, że szukam anime z przed roku albo dwóch z polskimi napisami jednak na wszystkich portalach typu online linki powygasały albo zostały usunięte. Natomiast szukając samych napisów, znajduje tylko do trzech czterech odcinków i info od autora, że porzuca tytuł bo ludzie bez pytania uploadują odcinki z jego napisami na portalach online z przepakowaną ilością reklam.

Dlatego ściągajcie hardsuby ze stronek grup albo suftsuby z animesub i zostawicie jakiś pokrzepiający komentarz. Porównując z tym co było parę lat temu a teraz to bieda z nędzą, jeśli chodzi o ilość tłumaczonych tytułów, a jeszcze mniej jest kończonych.

Swoją drogą wtyczka do blokowania reklam (inna niz adblocker) wyjasniła trochę sprawę bo już nie wyskakują reklamy a strona się nie blokuje więc mogę korzystać z popularnych polskich serwisów. Dzięki za podpowiedzi.

np.

@Ciku@Kamion

Ale cóż poradzić jak w dzisiejszych czasach ludzie są leniwi i uwielbiają wygodę jaką im dają onlajny ;)

Ale fakt faktem, przez kradzież napków wielu tłumaczy po prostu sobie odpuściła bo wszystkie napisy pomimo informacji o tym, że się nie zgadzają na upload online lądowały błyskawicznie na takowych. Dlatego teraz jest tak jak jest niestety.

Sam również uwielbiam dobrą jakość anime bo naprawdę, w porównaniu z onlajnami to niebo a ziemia jest ;)

To trochę ciekawe, że nie powstała jeszcze jakaś kompletna platforma obsługująca anime. Wiem, że porównanie do Netflixa, HBOgo czy innych takich nie ma za bardzo sensu ale chodzi mi o to, że płacisz abonament i masz nieograniczony dostęp do dużej bazy tytułów w świetnej jakości. Może zatrudnienie tłumaczy, porozumienia z wydawcami itd itp sprawiają, że jest interes na taką skalę nie ma racji bytu. Nie znam się na tym. W każdym razie legal zawsze sprawia problemy.

To trochę ciekawe, że nie powstała jeszcze jakaś kompletna platforma obsługująca anime. Wiem, że porównanie do Netflixa, HBOgo czy innych takich nie ma za bardzo sensu ale chodzi mi o to, że płacisz abonament i masz nieograniczony dostęp do dużej bazy tytułów w świetnej jakości. Może zatrudnienie tłumaczy, porozumienia z wydawcami itd itp sprawiają, że jest interes na taką skalę nie ma racji bytu. Nie znam się na tym. W każdym razie legal zawsze sprawia problemy.

Takie strony istnieją od dawna i ich zbiór dostępnych animacji cały czas się powiększa. Najwięcej oczywiście jest nowości, ale coraz więcej klasyków jest dołączanych do oferty. Wystarczy poświęcić minimum czasu i znajdzie się takie magiczne miejsca.

@NvminerOczywiście, ale nie po Polsku ;)