Oldschoolowe MMORPG

Witam,
Poszukuję oldschoolowej gierki w klimatach Dofusa/Tibii, zależy mi głównie na tym, żeby była możliwość grania solo, żebym mógł eksplorować i zdobywać doświadczenie samemu, lecz żeby była także możliwość wyskoczenia w większym gronie na jakiś wspólny wypad od czasu do czasu.
Miło by było, gdyby w tej grze był odczuwalny rozwój postaci, żeby każdy poziom, każda część ekwipunku zwiększała nasze statystyki.
Uwielbiałem to w grach takich jak Dofus czy Tibia gdy zdobyłem kilka poziomów lub awansowałem w walce bronią to te kilkanaście punktów obrażeń robiło sporą różnicę.
Jeżeli chodzi o grafikę to nie wykluczam niczego, ale miło by było, gdyby gra posiadała prostą, lecz przyjemną dla oka grafikę 2d tak jak właśnie wyżej wspomniany Dofus/Tibia.

Edit: Ważna sprawa - nie szukam żadnych fpsów ani gier sci-fi, musi to być ciekawy świat medieval fantasy :slight_smile: Druga ważna sprawa to to, żeby gra posiadała dosyć rozbudowaną i działającą ekonomię, żeby w grze była opcja zdobywania złota na więcej sposobów niż zwykłe bicie mobów - crafting, harvesting, cokolwiek ciekawego co mogłoby mnie oderwać od wbijania poziomów, lecz pomogło w zarobieniu pieniędzy na nowy ekwipunek.

Edit2: Dla ułatwienia sprawy podam listę gier w które grałem lub próbowałem grać, nie pamiętam wszystkich tytułów które ogrywałem, ale podam te najświeższe lub te które najbardziej zapadły mi w pamieć:
-World of Warcraft
-Lineage 2
-Guild Wars 1/2
-Elder Scrolls Online
-Dark Eden
-Bloodstone Ancient Curse
-Wakfu
-PoE
-Albion Online (odbiłem się od tego MMO, chociaż wydawałoby się, że spełnia moje wymagania)
-Dungeons and Dragons Online
-Lord of the Rings Online
-Neverwinter
-Rift
-Metin 2
-Black Desert Online
-Star Wars The Old Republic
-RuneScape 2007 i Runescape 3
-Maple Story
-Aion
-Age of Conan
i wiele więcej… jak widzicie podałem tutaj sporo gierek WoWo-podobnych ,dlatego prosiłbym o nie podawanie więcej tego typu produkcji :stuck_out_tongue:

@Harambe według tej listy grałeś w prawie wszystkie większe MMORPG, więc na dzień dzisiejszych raczej nic nowego nie znajdziesz.

Nikt nie powiedział, że to musi być coś większego… Tibia to malutka gierka, a jednak dała mi sporo frajdy(chociaż tutaj pewnie zadziałał sentyment z dzieciństwa), a Dofus to mała, praktycznie nieznana w Polsce gra, jednak wciągneła mnie na kilka lat.

Bloodstone polecam. Mining, forge można rozbudowywać i nie ma na to lvl cap’a. Tak samo lvl jest nieograniczony. Europejski server to Jasper, ale 80-90% graczy to Polacy. Gra około 2-3 tyś ludzi.

Może Tree of Savior

jak Dofus jest jednym z bardziej znanych starych MMO w Polsce, Głównie za sprawą Miniclip i tego że ludzie szukali czegoś “po” tibii, wiekszość przechodziła na gówno produkcje jak metin (bo PL) inni na cabala, inni na Wowa, inni na maple story czy dofusa.
W czasach 2004-2008~~ nie było aż tyle MMO więc ludzie grali w co mogli i dofus był jednym z tych produkcji. Nadal pogrywam i nadal jest wiele ludzi z Polski.

Aczkolwiek co do twojego tematu, Nie szukaj MMO, poszukaj sobie RPGa z możliwością coopa/multi. Jeżeli Głównie interesuje cie gra solo i chcesz robić wszystko solo.

2lajki

Mimo wszystko patrząc na szerszą skalę to Dofus był mało znany w porównaniu do innych gier MMO :slight_smile:
Mimo wszystko lubię interakcję z innymi ludźmi, ale bardziej na płaszczyźnie handlu, craftingu i tym podobnych, chociaż tak jak pisałem na wspólne zabijanie potworków też lubię czasem się wybrać, ale jednak uwielbiam gry MMO w których mogę wyskoczyć samemu na expa czy wykonać jakieś zadanie, a następnie wracam do miasta i tam widzę setki innych graczy z którymi mogę porozmawiać, pohandlować, pocraftować. Dlatego Tibia, Dofus i Path of Exile wciągneły mnie na długi okres czasu, ponieważ w tych grach właśnie miałem taką możliwość :slight_smile:

DarkStory Online

Darkstory Online - dziękuję za propozycję! Jednak istnieją jeszcze gierki o których nie słyszałem :slight_smile: Niestety szukam dalej, nie przypadło mi do gustu, do tego ten item shop…

silkroad online? Tylko koniecznie prywatne serwery pokroju