Oldschoolowy MMORPG

Szukam MMORPG w starym stylu.
Najważniejszą rzeczą dla mnie jest to żeby gra była żywa. Muszą być ludzie. Zależy mi na grze gdzie pójde sobie na spota i z mobów będą po prostu leciały przedmioty. Nie lubię gier gdzie wszystko dostaje się z questów i każdy potem biega w tym samym. Uwielbiam gry gdzie są różne kolory itemków typu legendarne, zwykłe itp., gdzie można je wbijać na +1,+2 itd. Jeszcze lepiej gdy każdy item jest randomowy czyli jeden będzie miał hp +8, drugi hp +13 itd.
Oprócz tego uwielbiam siedzieć na rynku, szukać czegoś taniej, sprzedawać drożej. Grając w FIFE lepiej się bawię handlując zawodnikami niż grając. :smiley:
Pójdzie mi wszystko. Nie przywiązuje większej wagi do grafiki, ale mam słabość do gier z rzutem izometrycznym.
Grałem w bardzo dużo MMORPG, ale w niektóre tytuły już bardzo dawno temu. Lubiłem pykać w Talisman Online, Cabala, Tibie, Taerna (czekam na Broken Ranks). Nigdy nie miałem okazji zagrać w WoWa na poważnie i nie wiem jak ta gra wygląda dla osoby, która preferuje raczej grind i randomizacje. Z tego co się orientuje to tam wszyscy w sumie biegają w tym samym (byłbym wdzięczny o opisanie jak mniej więcej WoW wygląda).

Albion Online, ale od razu mówię, że gra jest specyficzna, nastawiona na open pvp i bez obstawy grupy będziesz na jeden strzał. Ale jeśli szukasz ekonomii to może się odnajdziesz.

Z innych: Tree of Savior (w zasadzie ma wszystko o czym mówisz, mi się bardzo podobało), Ragnarok Online, Dofus.

Bez ekonomii i bardziej do grania solo, ale zdecydowanie z wielką ilością itemów i buildów: PoE

@edit: w sumie jak tak myślę, to sprawdź sobie BDO, jeśli szukasz żywego marketu i pobijania eq. Znajdziesz to i sporo więcej, na tyle, że niektórzy ostrzegają, że ta gra potrafi być drugą pracą :wink:

1lajk

OLDSCHOOL RUNESCAPE! :slight_smile: Gra rozbudowana bardziej niż jakiś tam wow czy tibia.

1lajk

Aż odzyskałem konto, spróbować żeby Ci pomóc. Od lat szukałem czegoś podobnego co Ty.
Path of Diablo - zmodowane Diablo 2. Totalny sztos, online ciągle koło 5k ludzi, na global chacie w grze ciągle zajebisty klimat, ludzie są mega pomocni, wystaczy, że utkniesz gdzieś w grze, piszesz na global chacie i zaraz zbiera sie ekipa do pomocy. Ludzie czesto wbijaja bezinteresownie do Twojej gry żeby rzucić jakieś itemki, pomóc z lvlowaniem itd. Ekonomia i market bardzo rozwinięte, nawet jest strona z Trade. End game sztos, dużo mechanik zostało dodanych rodem z path of exile. No polecam w juch, jeśli chcesz sprawdzić buildy jakimi sie gra to polecam stronę path of diablo analytics. Uwierz mi, sprawdziłem mnostwo gier MMO zarowno 3d z pojebaną grafiką jak i tych z rzutem izometrycznym itd. Póki co grywalnością nic nie przebiło path of diablo.

Druga propozycja, Helbreath Olympia, ta gra ma wszystko czego szukasz. Dużo Polaków, jedno z najlepszych pvp jakie widziałem w grach.

Honorable mentions - path of exile, lineage1 justice, tree of savior, dark eden na privie lub na upartego d3.

2lajki

WoW zmienia się w zależności od dodatku i patcha na początku aktualnego randomizacja była bardzo duża ponieważ najpierw musiałeś dropnąć itemek, aleee dochodziła szansa na korupcje, do tego musiała być taka jaką chcesz i jeszcze jakby było tego mało jak największy jej poziom. W WoWie gra sporo casuali i altocholików, więc po długim marudzeniu w końcu wprowadzili możliwość zakupu korupcji, która zmieniała się co jakiś czas i trzeba było farmić specjalną walutę. Natomiast w następnym dodatku randomizacji będzie mniej.

Ogólnie jednak WoW to farma instancji zawsze w grupie(nie licząc jednej solo). Oczywiście są klasyczne spoty do farmienia, lecz do zdobycia mountów, transmogów(do zmiany wyglądu ekwipunku) itp. gear zdobywa się po prostu poprzez farmę instancji.

Statystyki są upraszczane jak się tylko da. Często różne itemki maja dokładnie takie same statystyki i się ich nie ulepsza (nie licząc zależnie od dodatku craftowych).

Handel jest za to mega rozwinięty gra sporo ludzi rynek nie jest martwy i z wiedzą i ogarnięciem da się robić miliony. Są ludzie co całymi dniami siedzą na AH, są również całe counity, specjalne addony, masa filmików i poradników, oraz drogie prestiżowe rzeczy do kupienia ;p Nie wspominając o możliwości wymiany golda na euroski do sklepu blizza i kupowanie abonamentu.

Podsumowując:

  • grind - farma instancji i raidów
  • przedmioty - sporo unikatów jeżeli chodzi o mało użyteczne przedmioty(mounty, toye, transmogi itp.) a gear jest mało urozmaicony oraz brak ulepszeń(choć w nowym dodatku mają być jakieś legendarki, może się je jakoś ulepsza i farmi, ale nie zagłębiałem się)
  • żywa gra - jeszcze jak! ;p
  • handel - bardzo żywy i wiele ludzi czerpie z niego przyjemność

Może coś ktoś jeszcze dopowie, ale to mniej więcej tak wygląda jeżeli chodzi o WoWa.

2lajki

NosTale pasuje do opisu, są różne kolorki itemów od zwykłych po legendarne, można je wbijać na +1-10, do tego można w nie wrzucić osłonki zwiększające dmg hp itd które są ‘losowe’ więc de facto nie ma dwóch takich samych eq (nie licząc eq bez osłonek).
jedyne co to większość postaci wygląda podobnie ze względu na system specjalist.

Ale polecam, gra ma 14 lat, a miesiąc temu wystartował nowy polski serwer Belial.
gra ma sporo ulepszaczy w tzw nosmarkecie za $ ale da się na wszystko zarobić w grze kupując taniej i sprzedając drożej, przy niewielkiej inwestycji własnej

1lajk

Mmorpg to nie jest, ale Path of Exile resztą się wpisuje w Twe wymogi. Gorąco polecam. Dalej mamy Drakensang Online. Można przetestować. Na koniec Wild Terra. Nie wiem tylko jak obecnie z community.

1lajk

Nie widziałem żebyś wymienił Mu Online, pół życia przy niej spędziłem, zawiera wszystko czego chcesz.

1lajk

Do tego czego oczekujesz np podbijanie itemków +1 +2 itd, dropienie wszystkiego oraz losowe statystyki pasuje idealnie Ragnarok Online na prywatnym serwerze Ragnarok: Project Zero. Jest to wersja gry, która wraca do korzeni ze sporą liczbą zmian na lepsze w balansie oraz zmiany QoL. Serwer jest jak najbardziej żywy(masz nawet pokazaną liczbę graczy online oraz liczbę graczy postawionych na afk sklepikach), większość informacji znajdziesz na ich wiki oraz na Discordzie serwera.

Jak masz jakieś pytania co do tego serwera lub gry to pisz do mnie śmiało w prywatnej wiadomości.

1lajk

ja zapraszam do Old school runescape

1lajk

chce założyć klan i szukam ludzi do wspólnej gry