Opłaca się?

Siemka. Chciałbym zagrać w LOTRO i stąd moje pytanie, czy w ogóle się opłaca zaczynać mi, jako nowemu bez żadnego wkładu pieniężnego. Jest to quest grindownik czy gridownik oraz czy gra jeszcze żyje.

Też sobie codziennie zadaję to pytanie, ale samej gry jeszcze nie pobrałem. Dołączę się do pytania

Dokładnie to nie wiem, ale wiem, że bardziej jest ona oparta o questy. W grze zdobywa się tak zwane Turbine Points, walutę sklepu, w której można kupić dodatki, dotychczas wydane. Składają się one na quest-packi, czyli paczki zadań z różnych rejonów.

sciagnąłem gre 2 dni temu, dawno nie grałem i nie mogłęm swojego starego konta odpalić, wiec zaczałem od nowa, na początek dwarf-chamion, ale po kilku godzinachmi sie znudził, wiec zrobilem elfa Lore Mastera, no tutaj juz fajniej mi sie grało, tylko... puchyyyy gorsze niż w Wildstar za nim wszedł na steama - no zero ludzi w poczatkowych lokacjach, dobrze ze ta gra jest nastawiona na PvE bo bymi nie mial co robić chyba, czuje sie jak w jakiejś grze single player o fabule z Włądcy Pierscieni, i tak ja na razie traktuje, co do serwera, gram na Laurelin jakby co

Tak mało ludzi? Dziwne dla mnie to było jedno z lepszych mmo no i ten system housingu

Ludzi jest stosunkowo dużo, ale większość to starzy wyjadacze, dlatego nie uświadczycie tłumów w początkowych lokacjach. Czy się opłaca? Według mnie tak, jeśli lubisz questy, pve, eksplorację i klimat fantasy, ale nie licz na niewiadomo co.

W początkowych lokacjach rzeczywiście jest mało osób - większość siedzi w Bree. Początkowe lokalizacje zwykle zaludniają się gdy jest festiwal. Ale akurat to powinno cieszyć, szybciej wbijecie ten 20 poziom, kiedy tak na prawdę gra się zaczyna, nikt wam nie będzie kradł killi, łatwiej zrobić deedy na TP.

Sam odpaliłem grę jakiś tydzień temu - w ciągu 30 sekund znalazłem party na dungeon (a gram dpsem), więc ludzi jest sporo.

Czy się opłaca bez wkładu finansowego? Tak i nie. Zawsze warto wykupić choćby miesiąc premium i po jego zakończeniu mieć sporo rzeczy odblokowane. Oczywiście niemal wszystkie te rzeczy można zdobyć za TP, które można farmić (wtedy przydają się niezaludnione lokacje początkowe). Tak więc wszystko zależy od waszego "oddania" i zwykłego posiadania czasu - jednak WSZYSTKO można osiągnąć w tej grze bez wydawania choćby złotówki.

Powiem tak, nie wydając ani grosza będzie ciężko, nawet bardzo. Najlepszym wyjściem jest zakup VIPa na miesiąc, przez ten czas masz dostęp do wszystkich quest packow więc będziesz miał co robić. Dodatkowo odblokujesz NA STAŁE sporo bonusów (zdjęcie gold capa, szybkie podróże itd.)

Jest jeszcze możliwość kupienia Steely Dawn Pack, który zawiera między innymi Evendim (świetny region z masą questow ) oraz 500TP do wydania w item shopie, za tyle możesz kupić kolejny quest pack w promocji. Takie DLC kosztuje 5zl na allegro, więc wydatek żaden.

No i ostatni sposób-grind TP według poradnika. Taki "grind run" trwa dwie godziny i daje ok. 200TP, nudne jak flaki z olejem ale da sie zarobić na quest packi za darmo :D

Tak jak UP, bez wykupionego Vipa chociaz RAZ nic z tego. Próbowałem, miałem około 60lvl zanim zakupiłem pierwszego Vipa.

Dlaczego? Ponieważ Quick travel był odblokowany z vipem tylko w lokacjach, w których już kiedyś się było. Więc logiczne, że wolałem odblokować jak najwięcej.

Questy są w miarę odblokowane, ale tylko na początku. Potem dosepne masz już tylko main-story questy, a wszystkie poboczne po wykupieniu DLC/Vipa.

Jak dla mnie lipa, bo trzeba coś jednak wydać na tą grę a z kim pograć też średnio będziesz miał. Serwery są ... puste. Co tu kłamać. potem może faktycznie są ludzie, ale też jakaś specjalnie wielka liczba nie jest. Widziałem nie raz jak kumpel grał na Pvp po jednej i drugiej stronie, to zazwyczaj było to max 5vs5 graczy. I to trzeba było sobie ostro poszukać takiego :D

Zbyt duży świat to tego wina :P

Ale tak ogółem to jak coś możesz sobie zebrać drużynę pierścienia i nawet expienie razme w 6 czy jakoś tak może dać dużo radości i zwiedzać śródziemie, napisz w dziale szukam graczy na pewno ktoś się zgłosi :D

Nie lotro nawet dla fanów, świata jest straszny.Polecam z tytułów f2p Skyforge bądź tera.Unikaj jak ognia skyrim i black desert.

Siemka. Chciałbym zagrać w LOTRO i stąd moje pytanie, czy w ogóle się opłaca zaczynać mi, jako nowemu bez żadnego wkładu pieniężnego. Jest to quest grindownik czy gridownik oraz czy gra jeszcze żyje.