Opłacalność grania na globalu?

Witam. Kiedyś to był hit/shit - nie ważne, ale grało sporo ludzi i bili na tym hajs na allegro. Zastanawiam się jak to jest teraz? Hajs na allegro robią nadal, ale czy warto zaczynać (a raczej kontynuować?) przygodę z tą grą? Jest napływ świeżej krwi czy zostali tylko Ci "zatwardziali"?

Gra nie jest nastawiona na pomoc nowym graczom, ceny sa za wysokie i żeby coś osiągnąć musisz mieć bardzo wielkiego farta w dropieniu lub wydać kupe hajsu w is :)

To standard w grach z IS, ale pojawiają się nowi ludzie czy po prostu wbijam jako jeden z dziesięciu na miesiąc jako nowy i próbuję dogonić resztę?

Nowe konta to zazwyczaj alty albo dropy :|

To sobie jednak odpuszczę... Coś dziwnego dzieje się z rynkiem MMO, że nie idzie znaleźć nic porządnego, albo coś porządnego już się sypie...

Normalnie można grać. Co to za bzdury o jakichś samych altach i braku nowych graczy. To prawda, że nie ma nic porządnego do gry ale Metin akurat ma się bardzo dobrze. Graczy jest przecież cała masa. Wiele się zmieniło w ostatnim czasie i gra jest teraz o wiele atrakcyjniejsza niż kilka lat temu. Nie trzeba już uciekać na privy bo wybonowane eq, peleryny męstwa i branie całych spotów solo przestało być abstrakcją. Wybonowane itemy są teraz na porządku dziennym w dobrych cenach. Nawet jeżeli przyjdzie włożyć trochę pieniędzy w postać to przecież na allegro one schodzą jak świeże bułeczki. Zainwestujesz te 100zł, pograsz w pół roku, znudzi Ci się i sprzedasz konto za np. 300zł. Od ręki, w dzień czy 2 od wystawienia. Od niepamiętnych czasów tak robiłem. Wydałem na tą grę już pewnie z 1000zł ale zarobiłem co najmniej 3 razy tyle. Więc nawet perspektywa wydania pieniędzy na grę nie jest taka straszna bo wszystko się zwraca. I to z zyskiem.

co do metka od 0 to tylko priwy. Jak lubisz coś w stylu pl-a to Ravia.eu. Jest pełno serwerów dedykowanych z dużą ilością graczy.

Jakby wystartował nowy serwer Metina, to sam bym zaczął grać... A tak to nie ma sensu próbować... Według mnie :D

Tak samo jak AvichiV, gdyby był nowy serwer to również bym grał, bo mam sentyment do tej gry, a już dawno w nią nie grałem. Co do wypowiedzi Krzycha, to dobrze napisał, ludzie może i grają, ale żeby cokolwiek osiągnąć musisz wydać hajs i to nie mały, a do zarabiania na koncie to różnie bywa, kiedyś był większy popyt na to :|

Ostatnio po długiej przerwie wszedłem na globala. To co zobaczyłem to tragedia. Po tym łączeniu serwerów było mase problemów (ciągłe kickanie daggera, lagi itp). Nie zmieniło się nic do tej pory albo nawet jest gorzej? Grałem na samosie(wcześniej feniks). Na ch1 wywala wszystkich co 15min, podczas expienia lag co kilka min a co kilkanaście lag-gigant i kick. Próbowałem też nawet coś podropić w nocy bodym35 i w m2 o 3rano jest tyle dropków, że przestało to być opłacalne. Denerwuje mnie też ta przewaga IS. Teraz każdy ma eq 5b + na 40lvlu skilla na P. Kiedyś grało się przyjemnie, z normalnymi ludźmi, bez bonów. Gdy dobijałem 4xG dopiero na 78lvlu to było coś, a teraz? Koniec gry :P

Cheesmart to polecam zakup nowego internetu albo kompa ;)

@topic : Opłacało się, opłaca się, będzie się opłacać. Takich MMO już nie robią.

Graj graj! cały czas powstają nowe konta i zaczynają grać nowi gracze, a dowodem na to jest to, że jakiś czas temu ( około miesiąc ) wbiłem sobie 61 lvl i troche ludzi się przewineło ;)

Są tacy co grają od zawsze i tych nowych nie jest mniej, a z cenami itd nie ma problemu... nie pitolić mi głupot, że ceny w góre i nie da się grać itd...

Ceny jak idą w góre to jest to bonus i dla tych starych i dla tych nowych graczy.

Drop jest jak był więc jak coś dropisz to to sprzedajesz tak jak było to wcześniej, a teraz przez zmiany w grze i zmiany cen to bardzo łatwo jest o jakąś broń typu fms na + 9.

W jakieś 3 tygodnie grając lajtowo wbiłem 61 lvl i mam eq warte prawie 300 kk więc można sobie liczyć 10 kk - 5 zł i ile to jest.

Jakiś czas temu robiłem nawet tutaj temat i pytałem czy ktoś ze mną zaczyna bo chce grać typowo z nastawieniem na allegro i zarabiać na tym.

Gre znam w 100 % więc nie ma nic do ukrycia, a i poradze sobie ze wszystkim.

Trzeba mieć oleju w głowie i ta gra jest ewidentnym przykładem na to, że jak się umie kombinować to się do czegoś dojdzie.

Pozdrawiam ! jak ktoś jest chętny to zapraszam na PW bo nie chce mi się tu z ciulkami kłucić.

Konkretne oferty tylko przyjme bo 14 latki nie mające na fajki mnie nie interesują.

Masz czas po pracy? chcesz sobie dorobić z 200/300 zł miesięcznie i równocześnie inewstować czas w postać ?

Z gry leci przyjemność, a i ludzi sie poznaje więc praca na 2/3 godziny wieczorkiem jest idealna.

Froippi dla ciebie osiągnięcie czegoś to co znaczy? max lvl i pro eq do wszystkiego? bo ja wiem, że by normalnie grać i nie odstawać to można nie wydawać złotówki... w aktualnym stanie gry jesteś w stanie wbić 55 lvl bez IS i jak się dobrze z ludźmi zakręcisz to pierścienie doświadzczenia i rękawice dropu będziesz miał za darmo... Metiny w lesie, skrzyneczki, eventy itd... i masz wszystko czego trzeba...

Płaczą na is tylko ci co po wejściu do gry pograją 4 godziny i nagle twierdzą, że jest d*pa bo do okoła biegają same prosy itd...

Jak ktoś ma kase to niech wydaje to będzie miał wszystko w 2 dni, ale jak ktos gra bo lubi grać to dojdzie do tego wszystkiego sam bez wydawania złotówek.

Kiedyś grało się właśnie dla frajdy i ja dalej tak na to patrze, a jak bym mógł wszystko sobie kupić to co to za frajda by była? cała magia poszla by w cholere.

Nie zwracać uwagi na prosów i tyle... i tak podczas gry tyle z nimi wspólnego będziecie mieli, że nic, a jak już przyjdzie moment, że jednak staną na waszej drodze to już wtedy będziecie im równi.

Pozdrawiam !

a na jakiem serwerze gra teraz najwięcej ludu ?

Witam. Kiedyś to był hit/shit - nie ważne, ale grało sporo ludzi i bili na tym hajs na allegro. Zastanawiam się jak to jest teraz? Hajs na allegro robią nadal, ale czy warto zaczynać (a raczej kontynuować?) przygodę z tą grą? Jest napływ świeżej krwi czy zostali tylko Ci "zatwardziali"?