Optymalizacja w Albionie

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie optymalizacji w Albionie. Przymierzam się do kupna ale nie jestem pewny czy mój złomek uciągnie Albiona.

Specyfikacja mojego sprzętu:

Procek: Athlon x2 250 3.0GHz

Grafika: GeForce GT 730

Ram: 4Gb

100zł piechotą nie chodzi a upgrade pc będę robił dopiero za 1-2 miesiące. Nie chcę wydawać na grę żeby czekać aż ulepszę pc. Myślicie że gra będzie chodziła płynnie(to znaczy stałe 30fps też mnie zadowala)?

Albion online ma bardzo niskie wymagania. Jeżeli grasz na komputerze to nie masz się co przejmować.

Pójdzie bez problemów.

Znaczy powiem tak: wielu graczy ma problemy z tzw stutteringiem czyli klatkowaniem, nikt nie zna przyczyny. Masz te 1000 fpsów grając (nie no joke), ale skoki są niemiłosierne momentami. innym chodzi płynnie. Cholera wie :P

Może chodzi o lagi? W niektórych lokacjach jest po 400-500 graczy jednocześnie. Miasta i tak zostały już podzielone na 3 części: bank, market i resztę, ale jak w jednym miejscu jest zbyt wiele osób to gra może klatkować. Już od 2 tygodni twórcy gry starają się z tym uporać, ale w godzinach szczytu i tak czasem gra nie wyrabia. Liczba graczy jest ogromna i mam nadzieję, że z czasem problemy zostaną usunięte.

Może chodzi o lagi? W niektórych lokacjach jest po 400-500 graczy jednocześnie. Miasta i tak zostały już podzielone na 3 części: bank, market i resztę, ale jak w jednym miejscu jest zbyt wiele osób to gra może klatkować. Już od 2 tygodni twórcy gry starają się z tym uporać, ale w godzinach szczytu i tak czasem gra nie wyrabia. Liczba graczy jest ogromna i mam nadzieję, że z czasem problemy zostaną usunięte.

Nie, ping mi nie skacze powyżej 80. Zazwyczaj stoi na poziomie 50. To tzw lagi graficzne. Wydaje mi się jakby za mało rzeczy wczytywał do pamięci tylko sięga co chwile do plików gry, choć mogę się mylić. Jak pisałem wiele osób ma ten problem. Bynajmniej nie jest to problem ze sprzętem, bo zdarza się to i ludziom z lepszymi i7 i gtx1080. Coś musi być w silniku jednak skoro nie każdy ma takie skoki to by znaczyło, że coś w systemie gryzie się z grą. Taka moja teoria.

bedziesz mial pokaz slajdów

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie optymalizacji w Albionie. Przymierzam się do kupna ale nie jestem pewny czy mój złomek uciągnie Albiona.

Specyfikacja mojego sprzętu:

Procek: Athlon x2 250 3.0GHz

Grafika: GeForce GT 730

Ram: 4Gb

100zł piechotą nie chodzi a upgrade pc będę robił dopiero za 1-2 miesiące. Nie chcę wydawać na grę żeby czekać aż ulepszę pc. Myślicie że gra będzie chodziła płynnie(to znaczy stałe 30fps też mnie zadowala)?