Osoby niepełnosprawne w grach MMO i nie tylko

Dziękuję wszystkim za komentarze, również te negatywne (z 'reklamowania się' na innych forach na pewno skorzystam) oraz autorom serwisu za promocję na głównej stronie serwisu :)

Nazwy urządzenia z którego korzystam nie umieściłem celowo właśnie żeby nie zostać posądzonym o zbójeckie powiązania z producentem lub sprzedawcą. Urządzenie to nazywa się SmartNav i działa na zasadzie kamery emitującej światło podczerwone, które odbite od sreberka nalepionego na np. długopisie trzymanym dłoni emuluje ruchy kursora.

Sprzętu i oprogramowania umożliwiającego osobom korzystanie z komputera i granie jest cała masa, więc jest co pokazywać i o czym robić filmy. Na razie chciałem sprawdzić jakie będzie zainteresowanie tematem, ale wiem, że w czasie gdy przestałem móc korzystać z klawiatury i myszy chciałbym móc znaleźć w internecine informacje pomocne w wyborze dodatkowego sprzętu inne niż tylko oferty sklepów ze sprzętem dla niepełnosprawnych I dałbym wiele wtedy żeby ktoś pokazał mi wtedy program do pisania bez klawiatury, którym piszę teraz ten post. Pomysłów na następne filmiki mam już kilka, ale żeby np. pokazać takiego SmartNav'a na filmie bez korzystania z podprowadzonych materiałów z internet trzeba mieć zdrowe ręce żeby nakręcić film, więc muszę wszystko najpierw rozpracować logistycznie :)

Pozdrawiam

Viper

Podziwiam ViperEx, bo udowodniłeś, że osoba niepełnosprawna nie musi zrezygnować z czegoś co jest dostępne dla osoby w pełni sprawnej. A to świadczy o tobie bardzo dobrze. Nie usiadłeś na tyłku, nie biadolisz nad swoim losem jak wiele osób tylko spiąłeś się, wpadłeś na pomysł i okazał się on pomysłem dobrym. Efekt? Efekt jest taki, że cieszysz się tym, co teoretycznie byłoby dla ciebie niedostępne. Ja uważam osobiście, że temat jest godny uwagi i podjęcia go w gronie nie tylko tu forumowym ale ogólnie świecie gamerów z racji tego, że nie ukrywajmy kalectwo może dotknąć każdego z nas nagle i niespodziewanie.

Dajesz rade gościu i pełen szacunek aż przypomniałeś mi pewnego razu jednego gościa z którym przegrałem w CSa i jak się o nim dowiedziałem to mało się ze wstydu nie spaliłem jego filmik niżej

Świetną rzecz pokazujesz, uważam że promowanie takich akcji jest bardzo ważne (nazwijmy to nawet reklamą). Fajnie, że wychodzisz do ludzi aby pokazać jak sobie radzisz. Twój wątek przypomniał mi o świetnym człowieku który jest drifterem, a nie ma rąk. Pozwolę sobie podlinkować filmik na YT https://www.youtube.com/watch?v=CCMlDzKLFU0
Oby więcej takich ludzi z pasją jak Ty było pokazywanych zamiast tych strasznych politycznych gęb w telewizji :)

A do tego wszystkiego sprawiłeś, że chyba odkurzę swoje pudełko z GW2 ;)

Powodzenia i może do zobaczenia w GW 2 :D

Tak z ciekawosci Viper to jaka czescia ciala grasz? I jak wyglada Twoja sprawnosc? Znam osobe, ktora tez wlasnie korzysta ze SmartNava zamiast myszki, aczkolwiek steruje/porusza sie w grach noga wykorzystujac zmodyfikowanego gamepada z duza galka i po nabraniu wprawy idzie mu to naprawde niezle.

ja na Twitchu widziałem jak niepełnosprawny polak grał na padzie nogami w LoLa i grał lepiej jak cały team

@Up
Pewnie chodzi Ci o Kotwicza, kiedyś było o nim głośniej, teraz nie za bardzo, spoko z niego chłopok.

Tak z ciekawosci Viper to jaka czescia ciala grasz? I jak wyglada Twoja sprawnosc? Znam osobe, która tez wlasnie korzysta ze SmartNava zamiast myszki, aczkolwiek steruje/porusza sie w grach noga wykorzystujac zmodyfikowanego gamepada z duza galka i po nabraniu wprawy idzie mu to naprawde niezle.

Trening czyni mistrza ;) SmartNav'a używam do ruchów kursora I/lub celowania w grach fpp/tpp i do tego trzymam w dłoni zwykły mazak z naklejonym na końcu sreberkiem, którym jak ruszam to poruszam kursorem lub celuję. Do poruszania się (WASD itp.) używam programu do obsługi głosowej, do strzelania/klikania używam przycisku w drugiej dłoni (praktycznie używam myszy w której jestem w stanie wciskać jeden przycisk, nie jestem w stanie nią poruszać) i do tego mam jeszcze dodatkowy przycisk pod czwartym palcem prawej stopy, który używam zależnie od gry. Twój kolega z padem pod stopą pewnie by mnie przerobił na mięso mielone w PvP, ale musiałby się wysilić trochę ;) a tak na poważnie wiem, że esportowcem grając w ten sposób nigdy nie będę, ale mi to nie przeszkadza :)

Nie chciało mi się czytać całego tego spamu ale napisze jedno - ZAJEBIOZA, wiem jak w razie takiej sytuacji będę mógł grać dalej :D A co do hejtów to pokażcie swój lepszy pomysł, czekam :D A

Uh wiedziałem, że toksyczność forum wyskoczy w stosunku do osób mających ODMIENNE zdanie (nie mówię o kolesiu który napisał 1 odpowiedź - chociaż i tak zasłużył na nienawiść ze względu na niskie IQ).

Po pierwsze - nie traktuję Ciebie kolego jak osobę niepełnosprawną - jesteś inwalidą. Osoba niepełnosprawna to osoba która nie potrafi sobie sama poradzić. TY (przynajmniej w internecie - nie wiem jak w prawdziwym życiu) radzisz sobie wyśmienicie, więc nazywanie Ciebie per "niepełnosprawny" to obraza, a ja nie zamierzam obrażać Ciebie.

Druga sprawa - nie popieram promowania siebie ze względu na swoje wady. Promuj się pokazując swoje zalety, nie wady. Właśnie dlatego nie mogę dać Ci łapki w górę czy subskrypcji - bo promujesz siebie jako ofiarę ("patrzcie na mnie jestem niepełnosprawny i gram w gry"). Nie zrozum mnie źle - mam szacunek do osób walczących z przeciwnościami losu. Natomiast mówienie ludziom "oglądajcie mnie, bo gram, a nie mam ręki/nogi/odbytu" jest złe. Nie łap ludzi na litość. Łap ich na tym jak za***isty jesteś.

Tyle ode mnie. Ty pewnie zrozumiesz o czym mówię. Plebs zacznie po mnie jechać za mowę nienawiści...

Panie Elitar odpowiem Panu, bo mimo krytyki zachowałeś kulturę wypowiedzi. Robię to niechętnie, bo jak ktoś słusznie zauważył jest to forum o grach, a nie o tym jak kto odbiera osoby niepełnosprawne i chciałbym trzymać się tematu chociaż niektórym może się wydawać inaczej.

Sprawa pierwsza - nienawiść do osób krytykujących merytorycznie czy też mniej jest mi obca. Koniec tematu.

Sprawa druga - to jak odbierasz (Ty czy ktoś inny) jest sprawą Indywidualną, tak jak to czy szklanka jest do połowy pusta czy do połowy pełna. Dla jednego będzie to branie na litość dla innego, dla innego dzielenie się swoimi informacjami, a dla innego przechwalanie się (wątpliwymi) skill'ami. Jak odbierasz to w ten sposób to twoja sprawa. Oprócz grania uczę się tworzenia grafiki 3D (jak się nie lenię i nie gram pół dnia) I jak oglądałem na YouTube filmik o sparaliżowanym gościu, który maluje wzrokiem za pomocą urządzenia Tobii EyeX to nie myślałem, że promuje się przez litość, tylko zazdrościłem mu talentu, a za ofiarę się nie uważam :)

Tyle ode mnie. Pozdrawiam!

Druga sprawa - nie popieram promowania siebie ze względu na swoje wady. Promuj się pokazując swoje zalety, nie wady. Właśnie dlatego nie mogę dać Ci łapki w górę czy subskrypcji  - bo promujesz siebie jako ofiarę ("patrzcie na mnie jestem niepełnosprawny i gram w gry"). Nie zrozum mnie źle - mam szacunek do osób walczących z przeciwnościami losu. Natomiast mówienie ludziom "oglądajcie mnie, bo gram, a nie mam ręki/nogi/odbytu" jest złe. Nie łap ludzi na litość. Łap ich na tym jak za***isty jesteś.

 

Tyle ode mnie. Ty pewnie zrozumiesz o czym mówię. Plebs zacznie po mnie jechać za mowę nienawiści...

To czekamy na Twoje zalety. A dzięki takim filmom inne osoby z podobnym kłopotem mogą zobaczyć jak sobie z nim poradzić tak jak viper napisał o jakimś urządzeniu Tobii EyeX. Gdyby nie osoby robiące tego typu nagrania nie wiedziałbyś jak się podetrzeć bo by na youtubie nie było ;]

Taki Elitar a nie wie, że podstawy zawsze trzeba powtarzać.

Super inicjatywa, napewno wiele osobom pomoże i przedstawi inny punkt widzenia, 5 !

Trening czyni mistrza  SmartNav'a używam do ruchów kursora I/lub celowania w grach fpp/tpp i do tego trzymam w dłoni zwykły mazak z naklejonym na końcu sreberkiem, którym jak ruszam to poruszam kursorem lub celuję. Do poruszania się (WASD itp.) używam programu do obsługi głosowej, do strzelania/klikania używam przycisku w drugiej dłoni (praktycznie używam myszy w której jestem w stanie wciskać jeden przycisk, nie jestem w stanie nią poruszać) i do tego mam jeszcze dodatkowy przycisk pod czwartym palcem prawej stopy, który używam zależnie od gry. Twój kolega z padem pod stopą pewnie by mnie przerobił na mięso mielone w PvP, ale musiałby się wysilić trochę  a tak na poważnie wiem, że esportowcem grając w ten sposób nigdy nie będę, ale mi to nie przeszkadza  

@offtop

Jak to się pisze? Co ja patrze? Co ja czytam...tylko to przychodzi człowiekowi do głowy po przeczytaniu nie wiem podajże dwóch pierwszych postów. Jacyś prowokatorzy czy co? Kiedy ogólnie ludzkość i ludzie się tak skurwili?

A co do Ciebie Viper. Co tu dużo pisać SZACUNEK! I ROB SWOJE!

Może i da radę grać w niektóre gry mmo - ale zawsze będzie ta bariera - jak będzie.chciał coś osiągnąć w grze to tego nie przebije z zbyt wolną reakcją - ja tam nwm.czy jest jakiś poziom trudności gw2 wogole no ale.. Wiecie co mam na myśli :)

Tak więc, powodzenia :P

@DrakoOo Gw2 ma ciężkie bossy te najcięższe gdzie musisz dodgować jak nie dodgujesz nie żyjesz. Do autora ja to mam gdzieś i tak na reklamach nie zarobisz bo 90% używa ADB.

Co do twojego czasu reakcji jest do kitu grałem z tobą jak była otwarta beta OW i powiem tak nie dawałeś rady bastionem, w drugiej rundzie jak wrogowie mieli skilla, Fara robiła z ciebie miazgę.

+100 do szacunku na dzielni ;D

A co do ludzi piszących że: słaba reakcja, nie wyrobisz i inne takie podobne głupoty.
Ja uważam że kolega ViperEx76 ogarnia temat lepiej niż niektórzy pełnosprawni ;D
Jak ludzie potrafią zrobić pentę stopom to wiesz ... ;D

Gratulacje ale co z tego ?

Musiałem to napisać bo reszta zacznie się rozczulać i będą cię traktować jak kalekę (a może już nie po moim wpisie) nie żebym był przeciwko tobie ale złe forum wybrałeś,  twój filmik jest dobry dla ,,świeżych'' inwalidów  tych załamanych co sądzę że została im tylko wegetacja, a tak zobaczą że da się funkcjonować

Nikt się nie rozczula idioto, gratulujemy pomysłu i dobrej inicjatywy.

Fajnie, ale wbiłem 80-tkę w GW2 grając na luzie i ginąc przy tym bardzo mało razy. To nic trudnego, na upartego zrobiłbym to grając nogami.

Każdy ma do pokonania jakąś barierę, w Twoim wypadku jest to bariera umysłowa.

Szanuje.

Ogólnie to jeden z lepszych Eve jest niepelnosprawny(nie ma jednej reki, stracil w wypadku, gra stopa oraz reka).

Nawet tego nie wiedziałem.

@DrakoOo Gw2 ma ciężkie bossy te najcięższe gdzie musisz dodgować jak nie dodgujesz nie żyjesz. Do autora ja to mam gdzieś i tak na reklamach nie zarobisz bo 90% używa ADB.

Co do twojego czasu reakcji jest do kitu grałem z tobą jak była otwarta beta OW i powiem tak nie dawałeś rady bastionem, w drugiej rundzie jak wrogowie mieli skill'a, Fara robiła z ciebie miazgę.

Gw2 ma ciężkie bossy, jumping puzzle I fraktale na których trzeba dużo skakać, których po prostu nie robię z random'ami żeby nie kazać innym na siebie czekać, ale w Gw2 gram od early access I nie żałuję, dobrze się bawię, a jak znajduje wyrozumiałych I cierpliwych graczy to nawet fraktale, gdzie trzeba dużo skakać. Idąc za twoim rozumowaniem to pewnie w wiele gier nie grasz, bo azjaci ze skill'em robią z Ciebie mielone klopsy.

W Overwatch grałem dwa dni to byłoby dziwne wręcz gdybym grał lepiej niż gracze ze skill'em. Czas reakcji poruszając się za pomocą komend głosowych zawsze będzie gorszy i każdy ruch trzeba planować z wyprzedzeniem i odpowiednio wcześniej wypowiedzieć komendę, np. w Lol nie w momencie w którym skill się odnowi, a odpowiednio wcześniej. W lol'u penta kill'a nie zrobiłem i pewnie jeszcze długo nie zrobię, ale zrobił gracz z drużyny, którego wspierałem Soną i z tego też mam satysfakcję. Moje filmy są o tym, że można grać, a nie o tym, że mogę być zawodnikiem Virtus Pro.

@ViperEx76

L2 od Prelude do Interlude, WoW od wydanie w Europie do WOTLK w tym roku wróciłem Dodatek Legion, faktycznie to gram od 15 roku życia lat mam 31 i niedorozwój spastyczny kończyn górnych i dolnych. Byłem w samych Gildiach tylko i wyłącznie z komunikatorem głosowym czemu bo zawsze lepiej się dogadać współpraca jest ważna sam łapię lagi ale umiem je kontrować i myślę z wyprzedzeniem co się może stać. Zawsze mnie śmieszyło jak udowadniałem zdrowemu graczowi czy to w mobie czy to w fpsach/mmorpg, że da się myśleć, i osoba niepełnosprawna lepiej sobie radzi niż zdrowy człowiek ale to już inna historia.