Osoby niepełnosprawne w grach MMO i nie tylko

Ja mam lat 40 I już nawet nie pamiętam ile lat miałem jak zagrałem w swoją pierwszą grę, ale było to dużo mniej niż 15 :) I były to lata 80. Pierwsza gra w jaką grałem to było Centipede na automacie w salonie gier, gdzie zabrała mnie mama. Obok salonu był Pewex, gdzie za ladą pod szkłem leżał komputer. Widok ten pamiętam do dziś dokładnie takie zrobił na mnie wrażenie i wiedziałem, że kiedyś muszę to mieć :D

W WoW'a samą klawiaturą ekranową gra się ciężko, ponieważ jak obrócę kamerę i wcisnę W żeby iść w tym kierunku to postać nie obraca się tylko kamera wraca do pozycji sprzed obrotu i postać idzie w kierunku w którym była zwrócona I muszę powoli obracać postać A D albo montować sobie dodatkowy przycisk, a nie zawsze mi się chce :)Chętnie usłyszę jak ty grasz w WoW'a, może być na priw, zdaję sobie sprawę, że nie każdy może chcieć się dzielić swoimi doświadczeniami z publicznością :)

Gracze niepełnosprawni mogą grać tak samo dobrze/lepiej/gorzej niż zdrowi gracze, tak samo w każdej innej dziedzinie życia, jak na przykład jazda samochodem, ale przystosowanie samochodu tj. I komputera do grania to indywidualna sprawa i uważam, że każda informacja na temat co I jak można zrobić albo jak radzą sobie inni jest cenna, bo kiedyś takich informacji mi brakowało.

Pozdrawiam

Viper

Fajnie, ale wbiłem 80-tkę w GW2 grając na luzie i ginąc przy tym bardzo mało razy. To nic trudnego, na upartego zrobiłbym to grając nogami.

/facepalm. Nie wiem czy teraz jest taka moda, czy to wina rodzicow, ale nie rozumiem jak w dzisiejszych czasach mozna pisac takie rzeczy.

/facepalm. Nie wiem czy teraz jest taka moda, czy to wina rodzicow, ale nie rozumiem jak w dzisiejszych czasach mozna pisac takie rzeczy.

Przecież to oczywiste ... to wina gier komputerowych ;D Nie wiem czy Paladins kwalifikuje się do MMO, ale nagrałem dzisiaj jeszcze jeden film. Ostatecznie to dział hydepark :)

Jestem osobą niepełnosprawną i gram w gry komputerowe bez wykorzystania myszy i klawiatury za pomocą specjalistycznego urządzenia do emulacji ruchów myszy, klawiatury ekranowej i programu obsługi głosowej. Przez długi czas nie grałem w gry komputerowe, ponieważ straciłem możliwość obsługi komputera za pomocy klawiatury i myszy. Wpadłem na pomysł utworzenia kanału na Youtube poświęcony niepełnosprawnym graczom i możliwościach, zarówno sprzętowych jak software'owych, obsługi komputera przez osoby niepełnosprawne. Na moim drugim filmiku prezentuje jak łatwo można grać w gry MMO takie jak Guild Wars 2 za pomocą klawiatury ekranowej. W Guild Wars 2 tym sposobem wy'level'owałem 5 postaci do 80 level'u. Jeżeli są na forum osoby niepełnosprawne, które chciałyby podzielić się swoimi sposobami na granie i/lub zagrać/nagrać coś razem to zapraszam.
Jeżeli uznacie temat za a) potrzebny B) użyteczny c) interesujący to proszę o a) komentarz B) sub'a c) like'a :-)
Pozdrawiam
Viper

Rozgrzewam zimnego kotleta ... Odświeżam wątek :)

Sporo osób pytało mnie o filmik na, którym widać jak gram, więc ... jak to mówią lepiej późno niż wcale ... oto filmik :)

https://www.youtube.com/watch?v=Xng-zLeIH6A&t=557s