Outsourcing it

Jakie macie zdanie na temat outsourcingu it? Czy jednak lepiej jest zatrudnić w firmie informatyka

Tylko outsourcing. U mnie w firmie zatrudnili gościa, który nie potrafi za wiele, a naprawa problemów zajmuje mu wieki. W outsourcingu masz specjalistów z każdej dziedziny i te rozwiązanie wpływa na wybór pomiędzy informatykiem. Wybierz tylko firmę, która Ci odpowiada i która nie rotuje pracownikami, więc poczytaj na gowork :slight_smile:

Widzę tutaj dwie duże zalety:

  1. Koszty: Outsourcing IT może być często tańszy niż utrzymanie własnego zespołu informatycznego. Zewnętrzna firma może oferować konkurencyjne ceny, a koszty związane z zatrudnianiem i szkoleniem pracowników są przenoszone na dostawcę usług.
  2. Ekspertyza i doświadczenie: Firmy outsourcingowe specjalizują się w usługach informatycznych i posiadają szeroką wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie. Mogą oferować dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów z różnych obszarów IT, co może przynieść korzyści w zakresie efektywności i jakości pracy.

Zależy to od wielu czynników. Jak duża infrastruktura? Bo jak 1 serwer i 10 kompów to nawet średnio rozgarnięty student ci to ogarnie, a jednocześnie wiele outsourcingowych firm nie będzie chciało w ogóle się tego podjąć (bo dla nich to strata czasu i pieniędzy). Co chcesz outsourcingować? Serwer? Helpdesk? Wszystko? Kompleksowa usługa jest strasznie droga, dlatego najczęściej firmy biorą outsourcing częściowy : np sam serwer, przez co nie trzeba samemu go kupować, pilnować by działał, czy martwić się o jakość/prędkość połączenia, redundancję czy backup. Zostaje tylko go skonfigurować i można działać.

Drugą popularną opcją jest outsourcing helpdesku. Taki helpdesk daje wtedy dostęp do specjalistycznej wiedzy (ale niczego sam za cb nie zrobi), co jest świetnym i tanim rozwiązaniem jeśli ma się względnie ogarnięty dział IT, ale brak w nim specjalizacji.

1lajk