P2W? Jak to jest

Witam, zastanawiam sie nad gra w jakiegos MMORPG, kiedys kiedys gralem w to i tutaj moje pytanie, czy bez itemshopu cos sie osiagnie??? Czy juz lepiej na priwach w wowa cisnac? Czy ta gra jest lepsza od aiona ? allodsa? Jakie plusy, jakie minusy ? Bo zastanawiam sie miedzy allodsem, aionem , romem , Aion ten od gameforge raczej z serwerem Barus. Chce wiedziec jak z populacja w kazdej grze itd.

Teraz w Runesie musisz ostro grać i nie mówię tu o o miesiącu, a o latach.Bez wydawania kasy naprawdę ciężko jest dojść do czegokolwiek, choć gra sama w sobie nie jest zła,społeczność w dużej mierze normalna.Aion/Allods nie grałem zbyt wiele,więc się nie wypowiem na ich temat.

Jak nie masz zamiaru wydać kasy do nawet na to nie patrz.

Jak ostatnio byłam, to było na mid-levelach dość cicho, więc przygotuj się mentalnie że możesz pieć problem z party na Mroczne Opactwo czy Cmentarzysko luster, bo potem już jest luźno. Gra jest fajna jak lubisz kombinowac z postaciami - masz tu wieloklasowość, czyli na to jak będziesz grac wpływają dwie wybrane przez Ciebie klasy zamiast jednej (chociaż można grac bez doboru drugiej, ale na tym cały urok tej gry polega).

Co do samego P2W. Do mniej więciej 50-55lvla jestes w stanie cisnąć bez kupowania, bo dużo Ci dają paczki jakie dostajesz co kilka lvli.Na początek możesz sobie kupić mounta, to bardzo pomaga. Problem zaczyna się przy późniejszym contencie, jakoś po Obsydianowej Twierdzy (tak mi się wydaje) zaczyna być pod górkę i tu musisz wybrać czy się chcesz gearować. Ale to nie zmienia faktu, że do tego czasu wbijasz kilkadziesiąt leveli na 2 albo nawet 3 klasach :)

Pod koniec trzeba niestety dość mocno doić w grę niejedno swoje kieszonkowe(huehuehue), bo instancje są bardzo wymagające, zwłaszcza takie cuda jak Raksha czy coś.

Problem polega na tym, że Gameforge się ceni trochę wyżej niż Żabster.

Sprawdzić zawsze warto. Korzystaj, póki serwery jeszcze stoją :D

Teraz wiekszość gier mmo jest robiona pod itemshop i pod kase , niestety ale trzeba pamiętaćże są to gry darmowe:)

P2W istnieje i jest dużym problemem. Dlatego zawsze patrzę na abonament/premium w grach. Jeśli jest jak w Aionie (15 zł miesiąc) to testuję. Jeśli jednak nie ma premium tylko cash shop i boosty to dziękuję. Na coś takiego wydasz dużo kasy, a i tak po update zjedzie cię koleś z nowszymi itemami.

Witam, zastanawiam sie nad gra w jakiegos MMORPG, kiedys kiedys gralem w to i tutaj moje pytanie, czy bez itemshopu cos sie osiagnie??? Czy juz lepiej na priwach w wowa cisnac? Czy ta gra jest lepsza od aiona ? allodsa? Jakie plusy, jakie minusy ? Bo zastanawiam sie miedzy allodsem, aionem , romem , Aion ten od gameforge raczej z serwerem Barus. Chce wiedziec jak z populacja w kazdej grze itd.