P2W - problem, który nie istnieje

@Prince, problem z p2w nie polega na tym, czy da się grać bez wydawania kasy, tylko czy da się bez wydawania kasy wygrać.

1lajk

I mimo że dużo w black desert nie grałem to gierka p2w nie jest xd Mówicie o kwestii wydania 200zł przez całą grę jak by to było nie wiadomo ile i że gra jest p2w a tu huja prawda. Każda gra jakoś zarabia i black desert działa podobnie do poe, wydasz raz hajs na potrzebne usprawnienia konta i masz spokój. Wszyscy najchętniej by chcieli gry f2p bez w ogóle opcji wydawania kasy a twórcy by żyli ze zbiórek charytatywnych by mieć chleb i dostęp do kompa i neta by pracować nad grą, ale tak to nie działa. Nie ma nic złego w tym jak gry f2p w tym black desert który jest albo za free albo za 20zł zarabia w inny sposób. A kwestia kupna premium w grach to p2w nie jest jak jedyne co daje 20% więcej expa i dropa golda a gra polega w tylko i wyłącznie na PvE. W ogóle to śmieszne jak w grach PvE gracze piszą że jest p2w xD bo co? Bo kurwa zabija bossa szybciej niż ty jak wydał hajs to gra jest p2w? Brak słów. P2W istnieje jedynie w grach gdzie ścigasz się lub walczysz z innymi graczami, gra nie może być p2w jak polega na grindzie PvE czy zabijaniu bossów xd Taki wow przykładowo liczy sobie abonament, podstawkę i 2/3razy do roku 200zł za dodatek co rocznie wychodzi z 1000zł granie w wowa nawet i jakoś nikt nie narzeka, a wydanie 200zł raz w życiu na większy magazyn, udźwig czy dodatkowo 200zł rocznie za premium to już p2w mimo że wychodzi taniej jak w innych grach samo granie xD Po prostu w gry f2p w większości grają osoby które nie mają pojęcia o działaniu rynku gier czy nie mówiąc o zarabianiu własnych pieniędzy dlatego tak się narzeka. Pomijam tutaj fakt gier całkowice p2w rzecz jasna.

Wyżej napisaliśmy czemu tak nie jest a ten następny swoja definicja… jezus maria :joy: :joy:

1lajk

Nie wiem czy w ogóle jest sens to komentować… Ale czytając ten komentarz coś we mnie umarło…

“P2W istnieje jedynie w grach gdzie ścigasz się…”
No kurwa debil… W grindownikach SCIGASZ SIĘ Z INNYMI GRACZAMI W LVLOWANIU WIĘC ITEMY PRZYŚPIESZAJĄCE LEVELOWANIE SĄ P2W. I nikt tu nie mówi o premium ALE O POTKACH DO EXPA ZA PRAWDZIWE PIENIĄDZE!

A ten cytat to już w ogóle pokazuje, że typ to dzban:

“Taki wow przykładowo liczy sobie abonament, podstawkę i 2/3razy do roku 200zł za dodatek co rocznie wychodzi z 1000zł…”

Ten koleś twierdzi, że do WoWa wychodzą 2 lub 3 dodatki CO ROKU… Idiota…

3lajki

spowszechniało bo ludzie nie potrafią go używać, co wynika z brakach w wiedzy.
To tak samo jak stwierdzić że kiedyś nie używało się “wzięłem”, ale “spowszechniało” bo co druga osoba nie potrafi w j. polski

Ale to nie jest forum poprawnej polszczyzny tylko mmorpg. Mam wrażenie, że jeżeli tak podchodzisz do języka to to nie jest forum dla ciebie. Dlaczego nikomu nie zwracasz uwagi na interpunkcje? Zwyczajnie nie masz nic mądrego do powiedzenia na temat głównego wątku i trzeba było się przyczepić słowa “witam”. Musisz mieć bardzo ciekawe życie i domyślam się, że sporo ludzi uwielbia spędzać z tobą czas. Jaką masz ksywkę? Sheldon Cooper?

W starszych tytułach próg wejścia może być tak duży, że bez wydania np 50-100 euro przez rok będziesz się paplał w gównie zanim wgl się fajny gameplay zacznie. Uważam, że dla takiego high lvl gracza to nawet minus, bo gra odstrasza potencjalnych noobków i nowych graczy którzy nakręcają ekonomie gry (kupuja low lvl itemy na markecie albo sprzedają gówienka do craftu których brakuje na rynku bo nikomu się już nie chce tego farmić nawet. W niektórych grach dochodzi do absurdów w których nie kupisz lepszego EQ, bo nikt Ci go nie sprzeda, a bez lepszego EQ nie da rady dalej pograć i musisz np wyłożyć sianko żeby sobie coś samemu scraftować albo wydropić z boxów które kupisz na IS. Aczykolwiek zgadzam się z tym, że jak widzisz, że jest taka sytuacja to po prostu robisz unistall i masz to w dupie.

Dyskusja o p2w ludzi, którzy nigdy w życiu nic by nie wygrali choćby sama gra była najsprawiedliwsza na świecie xD No ale przecież jesteśmy na forum absolutnych wyjadaczy gatunku, samych profesjonalnych graczy. To prawda, że trzeba być world top 10 w jakiejś grze by zrobić tu konto, nie żartuję.

A Ty jaka masz kwyskę? Czyżby ludzie wołali za Tobą “Patrzcie ‘wzięł’ przyszedł?”

Dobra, bo to robi się strasznie jałowe. Nie potrafisz napisać poprawie kilku zdań, a mimo to nadal masz jakieś ale

p2w nie istnieje tylko nie kazdego stac zeby byc najlepszym xD kekW Kappa

Tylko ja twoim zdaniem nie potrafię napisać kilku zdań. Nikogo innego się nie czepiasz. Skoro już wychodzisz z takimi zarzutami, to bardzo proszę o sprecyzowanie mojego “nie potrafię”. Na tę chwilę gadanie z tobą to jak z 10cio latkiem, któremu zabrałem wiaderko w piaskownicy, a łopatką jeszcze w łeb dostał. Jeżeli masz zamiar mnie o coś posądzać to przynajmniej to uargumentuj.

Na końcu zdania się daje kropkę :wink:

Na końcu zdania się daje kropkę :wink:

To daj tę kropkę.

Czemu mu podpowiadasz. Może by nie zauważył. Ja mogę nie dawać kropki, bo przecież “nie potrafię napisać poprawnie kilku zdań”.

Przestań się ośmieszać.

2lajki