Pare pytaj nowicjusza

Siemka! Jako ze jestem nowy, sporo rzeczy jeszcze nie czaje. Prosilbym o pomoc w zrozumieniu nastepujacych aspektow:

1: jak wyglada w tej grze endgame? Sa tutaj standardowe raidy/pvp/instancje, czy jak to wyglada?

2: crafting - o co w ogole w nim chodzi? Wiem ze dropi sie recki i za ich pomoca sie craftuje. Ale czy jest tutaj taki typowy mechanizm jak w WoW, w sensie ze rosnie nam wtedy lvl, craftujemy viraz lepsze rzeczy i sprzedajemy, czy jak?

3: ten crafting jest w ogole oplacalny, czy to biedadodatek?

4: slyszalem ze niektore klasy sa lepsze w craftingu - na jakiej zasadzie?

5: wiem ze za silvery mozna kupowac rzeczy z IS, np Token. Jak to wyglada, za silver wymieniamy po prostu w IS przedmioty, czy walute premium kupujemy od kogos na przyklad na Auction House?

Z gory dzieki! :)

1. Jest dość standardowo, są dungeony, są daily, jest pvp, ale sam nie czuję, by były one aż tak kluczowe jak w innych grach. Nagrody za te elementy są w sumie nijakie, a cała przyjemność z robienia ich uzależniona jest od współgraczy i tego ile wspólnie zabawy macie. Bez tego schemat jest prosty: wbicie maxa > zdobycie topowych receptur (samodzielnie lub AH) > farmienie aż wszystko stworzysz > wymaksowanie wszystkiego kowadłami i gemami > uznanie, że nie ma co robić > stworzenie nowej postaci. Okazjonalny powrót do postaci gdy wprowadzą nowy cap z nowymi rankami, przedmiotami itd.

2. Postać z poziomem 10 może stworzyć przedmiot na poziom 315. Pod tym względem nie ma żadnych ograniczeń. Oczywiście ograniczeniem jest, że materiały i recki wypadają z potworów około ich lvlu, więc jakiś limit możliwości jest. Crafting w żaden sposób się nie poziomuje, nie zdobywasz za to doświadczenia. Ot przedmiot.

3. Crafting jest opłacalny. W sumie jest to główny sposób na dostanie za darmo (nie otwierając IS skrzynek) ekwipunek wyższej niż niebieskiej rangi. Dodatkowo, niektóre przedmioty mają rzadkie recepturki, ale ich wykonanie jest dość czasochłonne. Więc ludzie sprzedają receptury za bezcen, a same przedmioty są warte 100x więcej. Gdy się expi można spokojnie dzięki temu dorobić.

4. Bardziej w farmieniu materiałów niż samemu craftingowi, bo skoro craft w żaden sposób się nie poziomuje, to jego efektywność wzrasta wraz z szybkością zdobywania materiałów. Niektóre postacie (np. mag thauma) mają możliwość zwiększenia dropu. Inne klasy zwyczajnie zabijają niezwykle szybko, przez co efektywniej są w stanie czyścić mapy z interesujących ich potworów.

5. Wszystko via AH.

Dziękuję za odpowiedź! :)

Siemka! Jako ze jestem nowy, sporo rzeczy jeszcze nie czaje. Prosilbym o pomoc w zrozumieniu nastepujacych aspektow:

1: jak wyglada w tej grze endgame? Sa tutaj standardowe raidy/pvp/instancje, czy jak to wyglada?

2: crafting - o co w ogole w nim chodzi? Wiem ze dropi sie recki i za ich pomoca sie craftuje. Ale czy jest tutaj taki typowy mechanizm jak w WoW, w sensie ze rosnie nam wtedy lvl, craftujemy viraz lepsze rzeczy i sprzedajemy, czy jak?

3: ten crafting jest w ogole oplacalny, czy to biedadodatek?

4: slyszalem ze niektore klasy sa lepsze w craftingu - na jakiej zasadzie?

5: wiem ze za silvery mozna kupowac rzeczy z IS, np Token. Jak to wyglada, za silver wymieniamy po prostu w IS przedmioty, czy walute premium kupujemy od kogos na przyklad na Auction House?

Z gory dzieki! :)