Pare pytan od zaczynajacego

Witam dopiero zacząłem swoja przygode z GW2 wbilem okolo 10 lvl nekromanta i nurtuje mnie pare pytan

  1. Wlasnie trwa promocja na heart of thorns kosztuje 35zl czy oplaca sie kupic jeden dodatek bez drugiego? Co HoT daje?
  2. Czy moglibysci opowiedziec o nekromancie? Slyszalem ze to dobra klasa dla poczatkujacych
  3. Czy GW2 jest p2w?
  4. I bardziej z ciekawosci czy na grze mozna zarobic? Sprzedajad walute np? Jest to pytanie z ciekawosci

Heja, gram już jakieś 6 miesięcy na gw2 i tak samo jak Ty zaczełem od pytania tutaj, odpowiem na twoje pytania z mojego punktu widzenia.
1)Myślę że się opłaca kupić same HoT’a. A co nam daje? Ano daje oczywiście kontynuacje hisotri a co za tym idzie nowe mapy, możliwość lewelowania masteri, dostęp do umijętności glind (prawdopodobnie źle to napisałem), dostęp do specjalne specjalizacji (XD?) i wiele wiele innych. Polecam pobiegać bez dodatku i sparwdzić czy się gra spodoba, chyba ze koniecznie chcesz kupić dodatek z promocji to śmiało kup.
2)O nekromancie się nie wypowiem bo nie grywam nim
3)Jak na moje oko to nie jest p2w, jest tam dużo pierdółek kosmetycznych, skinów, petów, mountów (mounty tylko po zakupie PoF’a). Więc chyba moge śmiało powiedzieć ze gw2 nie jest p2w.
4)Widziałem na allegro jak ludzie sprzedają golda więc chyba idzie ale nie znam się
Mam nadzieję ze pomogłem, weteranem nie jestem i długa droga przede mną, ale bawię się świetnie ^^
Pozdrawiam mojego mistrza który zawsze służy mi pomocą w kwestii gw2 :smiley: @smifson

  1. Dostajesz 4 skrzydła rajdu, 4 mapy, dostęp do living story 3 i związane z odcinkami mapy (które musisz później kupić za gemy), masterki (z najbardziej przydatnych to autoloot, craftowanie prekursorów, gliding), specjalizacje dla każdej klasy.
  2. Jest to najmniej p2w tytuł na rynku
  3. Gołda, legendy, aury, prekursory można sprzedawać za kasę, jednakże wszystko prędzej czy później jest wykrywane.

Gdzie trwa ta promocja na HoT za 35zł? Sprawdzałem oficjalną stronę, ale widzę standardową cenę.

Hej

  1. Oplaca sie jak najbardziej. HoT daje masywny content i chyba najlepsze meta eventowe mapy. Co wiecej majac hot mozesz zpowodzeniem rozpoczac nauke raidowania. Elitarne specki zhit sa w zdecydowanej wiekszosci meta buildami raid/fractal t4 oraz spvp/wvw.
  2. Tak necromanta jest jedna z najwygodniejszych postaci na open world. Build z vanilli robi niezla robote na spvp… Jednak najbardziej popularnym buildem teraz jest elitarny spec scourge (i blood/shadefire) ktory jednak pochodzi z pof.
    Buildy mozesz smialo sprawdzic tutaj

https://metabattle.com/wiki/MetaBattle_Wiki

Scourge build robi potezne condi dps przy uzyciu wielkich aoe. Nec ma to do siebie - jako postac light armor - ze utrzymuje survi do pewbego momentu po czy zaczyna drastycznie spadac. Na raidy niestety nie jest to czesto zapraszana postac gdyz nie ma za wiele do zaiferowania dla party. Na pvp/wvw przy odpowiedniej asyscie(chyba ze ktos jest dobrze ograny) robi masowe spustoszenie condycjami czy cc ale tyczy sie to scourge buildami. Core build na pvp to natomiast potezny direct dmg ktory zmieniajac sie w reapera ma extra life.
Buildy oparte na minionach nie przekonuja mnie :wink:
3. Zdecydowanie nie… Gw2 w end gamie opiera sie na “tyle ugrasz ile umiesz” dzieki temu mimo kilku lat niezmiennego end gameu jest atrakcyjny nadal, a gram codziennie od kilku lat.
4. Aby zarobic na grze musialbys farmic gold 24/24 i bys zarobil moze srednia krajowa. Na mapie domain of istan najwygodniej farmi sie gold i jest tam mniej wiecej 30-40g per 1h.

Ik na koniec kilka rad. W grze sa rez living world story i jezeli dopiero zaczales nie masz do nich dostepu (ma sie okreslona czesc za free jezeli bylo sie obecnym w momencie premiery i kilka tyg po) ale mozna je kupic w gem store i nie sa drogie.
Oczywiscie oprocz hot polecam tez pof.
Hot daje gliding(szybowanie), mastery skille, piekne mapy magumma jungle i dostep do raidow wing 1 do wing 4 itd. Oraz wprowadza elitarne specki
Pof daje przede wszystkim mounty(rewelacyjnie zrealizowane) mapy, kolejne elitarne specki (dla mnie atrakcyjniejsze), wing 5 raidu.
W grze jest tez crafting ktory warto rozwinac zeby zdobyc pierwszy zestaw asc gear. Nie rozwijaj wszystkiego na raz, skup sie na weaponsmith i tailoring (do craftu light armora).
Tu jest poradni jak to zrobic tanio lub szybko

http://gw2crafts.net/#

Warto wejsc do gildi gdyz te oferuja w tawernie potion z boostem do xp craftu.

Jak masz wiecej pytan pisz w grze; Majki. 7241
Najlepiej wysylajac emaila

Widzę że kolega napisał o farmieniu golda, aktualnie jestem na end game’ie Hot’a (maksuje masterki i zbieram golda na asc set) Jak już sie dowiedziałem będzie mnie to cholernie drogo kosztować, podobno craft artifactora na 500 lvl jest drogi (mam 400lvl) i tak samo z leather working (również 400lvl). Co tu dużo mówić czy to w grze czy w życiu chciałoby się mieć pieniądze/golda :smiley: I tu moje putanie, możesz rozwinąć swoją myśl na temat farmieniu golda? Jeżeli to ważne to mykam sobie Thief’em ze specjalizacją daredevil

Obecnie w grze są główne dwa nurty farmienia golda:

RIBA - na mapie silverwastes, myśle że ten filmik może naświetlić mniej więcej o co cmon (w j.pol)
Jednak do robienia RIBA potrzebne jest party które (z tytułu modnej farm mapy Domain of Istan) coraz trudniej złapać… ale jest np community Grind Coven (GC) które specjalizowało sie w RIBA.

https://www.youtube.com/watch?v=PHc2_mu7eV8

Istan - aby miec dostęp do tej mapy należy mieć dostęp do LWS 4 - Daybreak. Wówczas ten content daje nam dostęp do mapy Domain of Istan na której praktycznie non stop są party farmiące mapę. Kulminacyjnym momentem farmienia tej mapy są dwa eventy:
1 Mordant Crescent Great Hall
2 Palawadan Jewel of Istan

Najbardziej dochodowy jest event 2 i do niego zaleca się mieć postać która będzie używać broni dystansowej-dlaczego? Ponieważ ilość chętnych do farmienia tej mapy jest taka że champion jest niszczony w kilka sekund a czasem nawet nie sekunde.
Miedzy robieniem tych dwóch eventów (które następuja w krótkim czasie po sobie) wykonuje sie pozostałe eventy na tej mapie zlokalizowane w zachodniej jego czesci.

Co do farmienia golda na asc gear i maksowanie craftu - dla poczatkujacego tak moze byc to drogie jednak z czasem sam zobaczysz ze gold nie jest super problemem, a wystarczy nie kupować głupot :slight_smile: Dla mnie najwygodniejsza metoda na szybkie nabywanie gearu asc jest waluta z raidow tzw Magnetite shardy. Jednak aby byc w ich posiadaniu trzeba robic raidy. I niestety ich tygodniowy drop jest ograniczony. Jednak jezeli ktos regularnie raiduje to shardy nie sa problemem - obecnie mam ich ok 5 tysiecy i ubranych 9 postaci w full asc gear (niektore w kilka setow) i to nie jest wyczyn - jedynie chce podkreslic ze raidowanie oprocz dropu (jak gold czy rare itemy exotic itemy czy asc itemy ktore padaja czesto i masa innych rzeczy do sprzedania) daje mozliwosc swobodnego nabywania asc gearu w niskich cenach - polecam - wystarczy zrobic rekomendowana na raidy postac (tutaj sluze pomoca) i nauczyc sie jej rotacji oraz mechanik bossow. Pamietajmy ze raidy to jeden z najtrudniejszych contentow GW2 i nie zniechecac sie porazkami.
Aby swobodnie zaczac raidowac polecam community (miedzynarodowe) RTI (raid training initiative https://rti.enjin.com/
Maja na stronie kalendarz treningow (sami tez mozemy organizowac treningi nie bedac commanderem - ten zawsze sie znajdzie). Wymagaja znajomosci bossa, ubranie asc gear w przewazajacej ilosci i nasluch na ts. Oni wszytko tlumacza i robia to angielskiem baaaardzo wyraznym - polecam - tam zdobylem swoje pierwsze 20 - 30 Legendary Insight potem (po dzis dzien) szukam raidow na lfg

Wielki dzięki za pomoc, myślę ze skorzystam ze sposobu farmienia ‘Riba’ z tego powodu że narazie nie stać mnie na zakup lws4 co automatycznie przekreśla ten lepszy sposób ale w przyszłości na pewno skorzystam

A co do raidów, to jeszcze na żadnym ale to żadnym nie byłem :smiley: biegałem po fractalach (wykonany cały t1, tak wiem żaden wyczyn :smiley: ) trochę po dungach kiedy uganiałem sie za exotick setem, tak jak pisałęm skupie sie na masterkach i zbieraniu golda, wykuje sobie cały set asc i jak nie będę miał jeszcze pieniedzy to wtedy z nudów pobiegam po raidach.

Jeszcze raz dzięki wielkie za wskazówki, na pewno sie przydadzą, a teraz pora na mnie masterki same sie nie wbiją :smiley:

Odpowiadajac promocja jest na cdkeys i czytalem cos o banach… Czy kupujac tam kod mozna takowego wylapac? Bardzo interesuja mnie dungeony raidy potezni bossowie i legendarne rzeczy ktore ciezko zdobyc czy znajde to w gw2? I czy oplaca sie kupic sam jeden dodatek HoT bez drugiego?

Dungeony w GW2 sa to instancje przeznaczone raczej dla poczatkujacych - nie znaczy ze bedzie latwo ale nie majac sprzetu da sie to zrobic. Co wiecej za tokeny dungeonowe mozna skompletowac gear klasy exotic - na marginesie, majac gear exotic mozna juz zaczac robic raidy np takim buildem jak jakis healer typu druid.
Natomiast raidy to juz calkowicie inna bajka - tutaj smierc 1-3 osob czesto oznacza wipe i cala zabawa od nowa. Kazdy boss ma swoje indywidualne mechaniki i kazdego bossa trzeba sie uczyc oddzielnie. Spro jest tez bossow o malym marginesie bledu dlatego raidy sa tak wymagajacym contentem a wymogi moga okazac sie restrykcyjne - jednak tu nie chodzi aby robic komus na zlosc tylko aby oszczedzic mu wuelu bezowocnych podejsc. Raidy dla mnie okazaly sie bardzo wciagajace nie tylko za poziom trudnosci (wtedy bo teraz to juz rutyna) ale i za profity… jak zaczalem raidowac nie mam juz gdzie chowac asc gearu bo leci tego w takich ilosciach.
Ale miedzy Raidami a Dungeonami nalezy sprobowac fractali i tier 1 poziomy 1-25 nie wymagaja agony infuzji (itemy ktore wkladamy w armor bronie i blyskotki) ktorych zadaniem jest niwelowanie otrzymywania obrazen podczas walki z bossem o tyle od T2 do T4 (tutaj zalecane max 150 agony na 100 fraku). Opanowanie fractali (szczegolnie tych na t4) to takie przygotowanie przed tym co moze byc na raidach.

Co do kluczy z cd - jezeli chcesz miec 100% pewnosci to na stronie
https://www.guildwars2.com/en/retailers/#Poland-physical
masz liste sklepow polecanych przez arene net i za ktore daja sobie reke odciac ze maja klucze legalne ( na gorze po prawej mozna zmieniac kraj)

Co do legendarnych itemow tutaj je sie craftuje… I jest to dluuuga droga pochlaniajaca kupe zasobow, kasy oraz czasu. Legendy piereszej generacji posiadaja jeszcze kolekcje do zebrania.

Co do dodatkow - tak oplaca sie. Kwestia tylko ktory bo kazdy oferuje cos innego i inne udogodnienia czy niepowtarzalne mechanik

Bardzo dziekuje za pomoc mega fajnie i dobrze mi wszystko wytlumaczyles i mam coraz to wieksza chec na gre i zakup dodatku jednak troche sie obawiam kupic z cdkeys… niby nie jest to sprzedawca polecany przez arene net ale cena bardzo kusi chociaz czytalem ze bany sypia sie jezeli kod byl z kradzionej karty etc prawda? Moje ostatnie pytanko to czy za golda w grze mozna kupic gemy do item shopu?

Witaj. Ja na cdkeys kupuje już od 2 lat i nigdy nie dostałem bana.

Tak i dziala to w obie strony za zloto gemy i i na odwrót…