Path of Exile tnie jak szalone! Zjada RAM

Witam wszystkich. Pisze z zapytaniem jak rozprawić się z tą durną grą bo już naprawdę nie mam siły. Stosowałem się do porad z wszystkich tematów i nic
Na wstępie napisze specyfikacje:
Płyta: Msi Gaming 970
procesor: phenom II x4 955 3,2
ram: 11gb ddr3
grafika: Gigabyte GTX 650 TI Boost (2gb)
dysk: hdd samsung 500gb + wester digital 1tb

Problem polega na tym ze kiedy wejdę do miasta i widzę wielu graczy lub na mapach kiedy jest dużo mobków to fpsy spadają jak szalone (czasem nawet frezuje grę na kilka sekund). Przy uruchomieniu gry czasami gra się uruchomi a czasami jest taki frezz ze wybija brak odpowiedzi i ponowie trzeba odpalić grę.

Próbowałem już instalować wszystkie paści typu dx, visuale, redisty, net freamy i nic to nie daje. Sterowniki na bank świeże bo format robiłem 3 dni temu. Temperatury w normie (proc 51 stopni - grafa 36). Po uruchomieniu gry gra zużywa całe 2 gb karty i nie wiem o co może chodzić. Jeżeli chodzi o zjadanie RAMu to po odpaleniu gry brał 1,5gb.. to zrozumiałe ale najlepsze jest to ze ze zmianą coraz to kolejnej lokacji zużycie wzrastało az do 5gb ram i nadal rośnie... o co tu chodzi? ;/ Proszę o pomoc bo już więcej nic nie wymyśle. Kompa nadal modernizuje z myślą że któraś następna cześć mnie uszczęśliwi.

Generalnie jest to bardzo dziwne. Spróbuj opcję Dynamic Resolution. Powinno to zmniejszyć lagi.

Grafike będziesz miał pikselową do bólu w miastach i przy wielu mobach mając włączone dynamic resolution - na lapku mam to samo. PoE w całej swojej zajebistości ma niestety parę wad, między innymi optymalizacja. Ona leży i kwiczy. Na stacjonarce przy i5 6gen 3.2, 16 GB DDR4, dysku SSD (560 MB/s / 490 MB/s ) i gtx960 nie mam ścin, ale miałem trochę słabszy sprzęt to musiałem czasem walczyć z fpsami, to pokazuje jak bardzo jest to skopane w tej grze. Według mnie, jedyna możliwość aby mieć przyjemne odczucia z niej, to zmienić sprzęt, chyba, że ktoś zna magiczne rozwiązanie nie rujnujące grafy do poziomu rozmytych pikselów.

używaj lockstepa zamiast predictive mode, zreszta nie dziwne skoro cpu jest dosyc slabe na ta gre

Generalnie znam Twój ból i najbardziej to mogę polecić kupno dysku SSD. POE dostaje ogromnego boosta na SSD

Dodatkowo o Twoje pytanie z dużą ilościa użycia RAM, jeśli zmienisz DX11 na DX9 to będzie mniej zużywac RAMU. Niektórym to pomaga, niektórym lepiej działa DX11. Po prostu u siebie sprawdź. A jeśli chcesz całkowicie sie pozbyć drop fpsów to nowy komp, sam mam gtx650 ti boosta i starego procka + hdd i znam troche Twoje doznania