Path of exile - wiki - albo coś podobnego

Witam.

Szukam stronki Wiki path of exile po polsku lub polskiej stronki path of exilie w której są wyjaśnione działania w pasywnym drzewku skili. Wielu nie rozumiem i na przykład nie wiem co będzie oddziaływać na gem którego używam. Chciałbym sam sobie tworzyć build a nie grać już czyimś. Bo gram dla przyjemności a tworzenie własnego buildu by mi taka przyjemność sprawiało.

Pozdrawiam.

Jeśli taka strona istnieje, to od razu biorę się za grę. (Dołączam się do pytania.) :wink:

Wydaje mi sie ze nic takego aktualnie nie istnieje najlepiej znaleźć sobie jakas aktywna gildie i ludziska w niej na bank pomoga :slight_smile: Ew jakies discordy itp

Taka podpowiedź przy tworzeniu swojego buildu - jeśli już zaczynasz, obczaj jak mniej więcej w drzewku będziesz szedł i bierz najpierw % life (hp) - wszystkie, albo większość po drodze, minimum to tak myślę, że teraz jest 160%+. Resztę punktów, które Ci zostaną, rozdawaj dopiero w damage i dostosowuj drzewko, aby miało optymalne ścieżki, żeby żadne punkty się nie gubiły, bo o ile na początku łatwo o punkty, to już po 80/90 lvlu jest już walka o każdy. I drzewko rób pod max 111 punktów, bo w praktyce to gdzieś tyle się wbija. Niech każdy punkt ponad to będzie traktowany jako extra point w damage, lub jewele.

Chciałem dołączyć się do pytania, bo tez zaczynam grać, ale znam już odpowiedź. :slight_smile:

Jest Poe Wiki ale po angielsku, tak jak sama gra. Nawet lepiej, bo jakbym coś szukał na Wiki po Polsku, a potem tego szukać po angielsku i tłumaczyć, to by mnie chuj strzelił :smiley:

Ogólnie, zapraszam do gildii Grimoire, pomagamy nowym graczom, jak masz TSa to nawet z wytłumaczeniem do centymetra gdzie masz iść :smiley:

Co do drzewek/buildów/itemów także tłumaczymy :smiley:

Pomyślę nad gildią, bo dopiero zacząłem grać, a przy okazji znalazłem jeszcze taką stronę.

Pewnie już ją znacie, ale nie znałem i na pewno skorzystam z niej.

Ten online builder z twojego linku jest nieaktualny, teraz wazyscy korzystają z Path of Bulding, jedyny mankament, że trzeba go ściągnąć, ale jest najlepszym narzędziem ever do budowy postaci.

Btw. co do tłumaczenia z translatorem - a jak my zaczynaliśmy te paręnaście lat temu, gdzie żadna produkcja nie była tłumaczona na polski? Jak chcieliśmy się czegoś dowiedzieć to sami korzystaliśmy z translatora, czy nawet słownika do j. angielskiego, porozumiewaliśmy się za pomocą prostych zwrotów typu “kali kupić, kali płacić”, a z reguły i tak mechnikę gry poznawaliśmy po prostu przez granie w nią. W ten sposób większość z nas nauczyła się języka nie znając go praktycznie wcześniej. Wymaga to czasu, ale jest to świetną częścią gry i pozwala zżyć się z produkcją jak z żadną inną, ponieważ musisz się postarać żeby ją zrozumieć i poznać, a jaka satysfakcja :slight_smile:

Podrzucicie jakieś linki do buildów dla nowych graczy?

Zajrzyj do poniższego tematu na forum. Jeden z ostatnich moich komentarzy opisuje wybór / budowanie postaci.

Najlepiej pooglądaj youtube, wybierz skill / skille, który/e Ci się podoba/ją wizualnie a następnie skorzystaj z poradników youtubowych lub/i forum path of exile. Znajdziesz tam wszystko w szczegółach, zazwyczaj wyjaśnione kilkukrotnie, w różnych buildach, udostępnianych przez samych graczy. Najlepszym źródłem jest oficjalne forum i youtube.

https://forum.mmorpg.org.pl/t/poradnik-dla-poczatkujacego-gracza-path-of-exile/106309/18

moze to bedzie troche chamskie ale… co wy robicie w zyciu jesli nie znacie angielskiego na poziomie tlumaczenia skilli w grze online? zamiast szukac na sile spolszczen, to poduczyc sie jezyka. jak jestescie graczami to ‘buk chonor ojczyzna’ nie wystarcza :stuck_out_tongue:

jesli chodzi o buildy to polecam strone http://www.timtips.com/buildbrowser/#/list zazwyczaj wpisanie frazy ‘beginner’ albo ‘budget’ da wam znac o tanich buildach dla poczatkujacych. To lub forum poe oczywiscie :wink:

https://www.pathofexile.com/forum i zakladka classes/buildes albo https://www.poebuilds.cc/
wstyd jak chuj nie znac podstaw ang

Każdy gem ma “keywords” - melee, bow, minion, fire. To samo z supportami. Na ich podstawie możesz zobaczyć co będzie go polepszało. Jest wiele stron z poradnikami dla początkujących. Trzeba tylko poszukać. Jeszcze jedno - jako początkujący lepiej nie tworzyć własnego buildu. O wiele łatwiej jest trzymać się jakiegoś prostego guide’a. W PoE jest od groma mechanik i bez ich zrozumienia po prostu się ginie :). W guide’ach zwykle wytłumaczają jak dokładnie działa build i co dokładnie wykorzystuje. Co prawda po angielsku, ale cóż trza się uczyc. Jeśli chcesz zrobić coś swojego to rób, tylko możesz się szybko zrazić do gry.