Pc i granie na padzie

Cześć, chciał bym pograć na kompie na padzie, z prostej przyczyny, po prostu męczy mnie siedzenie na krześle po pare h.
Widziałem, że wiele ludzi używa pada od Xboxa (chyba 360).
Ktoś grywa w taki sposób i objaśni co mi jest potrzebne ? Jakies kable, oprogramowanie ?? ( posiadam win10 jeżeli to ma znaczenie)

Xboxy 360 podpinasz pod usb i działa. Większość gier idealnie go obsługuje i nie musisz nic ustawiać.

A jak bym kupił coś tańszego, jakieś pady są (podróbki) na allegro ??

ja kupilem jakiegoś pada podróbke z chin za 50 zl xbox 360 i dziala idealnie w Rocket League i fifie 19
Po prostu przy zakupie był taki podobny do oryginalu ze nie zauwazylem ze to podróbka, najwazniejsze ze dziala

1lajk

Raz kupiłem pada firmy “tesco” za 50zł. Musiałem bawić się programem aby przypisać klawisze normalnie. (W dark soulsach miałem atak ruchem gałki w górę, kamerę na X i inne cuda), w końcu i tak poleciał do kosza i kupiłem ten od xboxa.
https://allegro.pl/gamepad-pad-do-pc-xbox-360-konsoli-dual-shock-usb-i7526818976.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=M2QxOWFmMTEtZGFhNi00YmYxLWFlYWYtNmQzM2YxNjVhYmNmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=677f4264-0990-459d-ab3d-417c1c655e09
Masz za 50zł. Nie warto iść w no name pady dla oszczędności 20-30zł.

Jak pada do pc to tylko xone lub jak możesz wydać więcej to xone s

Mając win10 pad od xboxone działa bez niczego. Podłączasz kablem i już. Ewentualnie kupujesz pada z adapterem i podłączasz bezprzewodowo również bez dodatkowego oprogramowania. Podobno najnowsza wersja pada od ixaone ma również bluetooth ale nie wiem jak pad działa na takim połączeniu. Na win 7 trzeba ściągnąć i zainstalować sterowniki do pada ze stronu Microsoftu to samo tyczy pada od x360 na win10. Inna możliwość to pad od steama ale tak samo jak z padem od iksa jest to może nie najtańszy sposób ale najwygodniejszy. No chyba, że nie leży ci pad od iksa ani od steama i wolisz pada od PS’a. Steam bez problemu rozróżnia po kablu pady do xboxa i od ps4 i je wspiera dzięki czemu się musisz używać dodatkowych oprogramowania. Nie wiem jak jest teraz przy chińskich padach albo przy padach innych producentów, ale windows inaczej odczytywał przyciski i jeśli gra nie miała ustawień pada to trzeba było się nieźle nagimnastykować by ustawić dobrze przyciski na padzie, i tak przy każdej nowej grze. Steam może jakoś już to wpiera ale bez steama widnows na pewno rozwala konfigurację. Inną możliwością jest pad od ps3 jedyne co to musisz ściągnąć specjalne oprogramowanie motiononjoy(polecam wersję offline, online już nawet nie działa) dla pada od ps3 albo ds4tool dla pada od ps4 jeśli chcesz korzystać ze wszystkich funkcji pada. Używając tych programów gry i windows widzi jakbyś miał podłączonego pada od xboxa 360. Pady od PS’a możesz bez problemu podłączyć również bezprzewodowo mając przynajmniej bluetooth 2.1. Przy lepszych adapterach bluetooth możesz bez problemu podłączyć 4 pady od ps4 używając DS4tool jak i używać wszystkich jego funkcji od głośnika i wejścia na słuchawki po touchpada. Ja osobiście grałem na padzie do ps3 używając motionjoy przewodowo jak i bezprzewodowo z adapterem Asus BT211 jak i wbudowanych adabterach bluetooth w laptopach i działało to bez zarzutu. Trzeba pamiętać, że podłączając pada ps3 bezprzewodowo nie można podłączyć już do bluetootha innych urządzeń niż pady od ps3 (oczywiście do usunięcia sterowników). Aktualnie używam pady od PS4 z ds4tool przewodowo jak i bezprzewodowo i win wykrywa go bezproblemowo jako pad i zestaw słuchawkowy(głośnik i wejście słuchawkowe) no i touchpadem steruje sobie kursor.

PS. Przestrzegam przed kupowaniem „sprowadzanych oryginalnych padów po taniości” od ps’a jak i od iksa. Są zapakowane jak oryginalne i wyglądają jak oryginalnie na pierwszy rzut oka ale jak rozkręcisz takiego to się okazuje, że przy oryginalnym padzie to takie coś nawet nie stało. Bardzo szybko psuja się analogi i krzyżak nie działa prawidłowo.

Co ciekawe to pada od ps4 mozna rowniez bez problemu uzywac pod systemem windows 10. Wystarczy podpiac i grac. Troche bylem zdziwiony, ze ruszylo bez zadnych kombinacji w sterowniki itp … co na dobra sprawe to dwie konkurencyjne firmy :slight_smile: