Pendrive - połowa faktycznej pojemności

Witam, jestem posiadaczem zwykłego taniego pendrivea (domyślnie 64 gb). Ostatnio kumpel poprosił bym ogarnął mu win 10 na nim ponieważ komp jego dziewczyny miał chumory. Wina pobrałem z oficjalnej strony microsoft przez apke do tego stworzoną. Problem polega na tym że po odzyskaniu pena, ten ma tylko 32 gb dostępnej pojemności z 64, próbowałem go formatować normalnie i przez wiersz poleceń, jednak nie dało to pożądanego efektu. Pendrive nadal ma tylko i wyłącznie 32 gb pojemności. Dodam że próbowałem już wszystkich dostępnych formatów i żaden, włącznie z domyślnym nic nie daje. Czy ktoś może mi podać najprostszy sposób na rozwiązanie problemu?

1lajk

Lepiej miec dysk np taka adate przenośną niz jakiegokolwiek pendrive. Zawsze jest z nimi pie*dolenie.

Pewnie zakupiłeś typowo taniego chińskiego pendriva, gdzie pojemność jest powiększona a tak naprawdę ma dużo mniej. Sam kilka lat temu na allegro coś takiego kupiłem z 32 miałem 8.

Jak już napisalem stało się to po zgraniu wina na niego, wcześniej wszystko było ok. Pendrive był wykorzystywany głównie do kopiowania gier, ponieważ kumpel w domu ma ograniczony internet i prościej było żebym ja pobrał, a później wrzucil na pena. Tak więc wcześniej bez problemu kopiowaliśmy gry 50+ gb. Gdzie teraz zgranie obrazu 30 gb jest nie możliwe.

Edit: Pendrive kupiłem w Media Expert za 50 PLN, jakiś rok temu.

Przeczytaj komentarze pod filmem. https://m.youtube.com/watch?v=vsKx2JuoBfo

Kk, po pracy sprawdzę, dzięki bardzo.

Miałem ten sam problem, rozwiązanie jest dość proste. Ikonka start > Zarządzanie komputerem. Następnie wchodzisz w Zarządzanie dyskami i znajdujesz na dole swój pendrive. Na 99% jest tam ta połowa miejsca jako przestrzeń nieprzypisana czy coś takiego. Klikając PPM usuń obecną partycję pena, a następnie z całości nieprzepisanego miejsca utwórz nową z domyślnym FAT32 albo exFAT, zależy co tam pendrive działa.

1lajk

Również sprawdzę, dziękuję bardzo.

Dziękuję raz jeszcze, dosłownie 3 minuty roboty, i pendrive znów ma swoją pierwotna pojemność. :wink: