Perfect World International

Jako,że nikt nie zamieścił na tym forum jakiegoś działu o tej grze a wiele osób szuka dobrego darmowego MMORPG to ja coś napiszę

Polecam Perfect Wolrd International

Gram w to ponad rok. A jeśli chodzi o zalety...

ZALETY

- 8 klas postaci 4 rasy (niedługo będzie 10/5)

- każda klasa ma kilkadziesiąt skilli o max lvlu 10

tutaj masz ich opis http://www.ecatomb.net/skillpwi.php i wiele innych przydatnych rzeczy

- tzw gienie czyli jedna z 4ech wróżek pomagająca postaci u której możemy wybrać spośród całej

masy skilli

- bardzo ładna grafika

- bogaty zbiór fashionów oraz kreacji wyglądu ciała postaci dzięki czemu raczej nie spotkasz kilku identycznych postaci

w jednym miejscu

- system dueli jak również PK podczas którego możemy coś wydropić z pokonanego przeciwnika,wojny terytorialne gildii

- brak problemów technicznych w stylu konserwacja,padnięty serwer etc

- nie słyszałem o przypadkach kradzieży kont,raczej nie ma spamu,jest to wersja internacjonala i nie ma jak to niestety

często bywa na polskich wersjach mmorpg bluzgania,wjeżdżania na czyjeś matki itp...

- craftować można bronie, elementy pancerza,biżuterie i tj leki/proszki u aptekarza;dodatkowo prócz craftu normalnych

itemów dochodzą takie ze specjalnych planów - moldów, oraz te składniki lvl 60+ które dropią z bosów w specjalnej instancji

- sprzedaż itemów poprzez wystawianie sklepików oraz rozbudowany sytem aukcji

- bardzo duży świat z wieloma miastami,instancjami,mnóstwem mobów

- w grze występują pety do walki,baby pety od tak dla towarzystwa,mounty oraz skrzydla/ istoty na których latamy

- możliwośc a nawet konieczność toczenia walk nie tylko na ziemi ale i w/pod wodą oraz w powietrzu

- encyklopedia w grze oraz bardzo dobre strony internetowe,min ta co podałem zapewniające świetne wsparcie

- system tj. GPS'a - klikasz na queście i postać sama leci do celu

- gra w to tyle osób,że raczej nie ma problemów z zebraniem nie tylko party na run bossy ale i

znalezienie kogoś kto walczy akurat w naszej okolicy z mobami

- można spokojnie grać i coś osiągnać bez wydawanie real kasy

- mnóstwo gildii z całego świata,friends list,system małżenstw,możliwośc podgladania ekwipunku

innych postaci

- rozsądne wymagania sprzętowe

WADY:

w dużej mierze jest tak jak napisał blaumro

- Ci co wydali kase na ISa mają przewagę w postaci lepszych itemów,otrzymują je szybciej,mogą

sprzedawać golda który jest bardzo drogi

- jak się trafi na noob team to też racja jest nie ciekawie bo run bossy na wysokich lvach trwają

długo a z ludźmi którzy nie potrafią grać swymi postaciami jest problem

*no ale nie ukrywajmy te minusy tyczą się wielu mmo...

- jak każda gra i ta się nudzi szczególnie jak się nabije lvl 90+ to często ludzie nieraz

przestaja grać lub budują nową postać. Ale jak się gra codziennie pół dnia lub wydaje w hugo kasy

na dopalacze z ISa to nie ma co się

dziwić że te powiedzmy 3 miesiące masz 90tke. Ja gram w to rok,na obecnym koncie 7 miesięcy i

mam lvl dopiero 70 ale to dlatego,że gram też w inne gry a Perfekta czasem olewam,są wyjazdy etc

a w samej grze skupiam się na wykupywaniu skilli i dobrym eq a lvlować staram sie powoli by jak

jak najdłużej cieszyć się grą. Czasem też tylko komuś pomagam, zbieram matsy lub

sprzedaje/kupuje

- ciężko uzbierać więcej kasy bo wydajemy ją na naprawę oraz kupno

nowego eq i przedewszystkim płaci się sporo za skille. Na niskich lvlach może być tak na styk ale

później sprzedajemy drogie matsy z bosów,eq

- dla początkujących graczy z pewnością problemem może być wybór skilli dla gieni a punkciki za

które wykupujemy te skille można cofnąć tylko itemem z ISa. Ilość tych punktów dochodzi losowo

(lucky points):P więc nigdy nie wiadomo jak ta wróżka nam się rozwinie. Kupno zaś dobrej gieni to

naprawdę potężny wydatek

- jedynie archer i cler (elfy) mogą latać od 1ego lvla reszta musi czekać do 30ego. Wszyscy

startują z szybkością 0.5 (0.5 większa niż szybkośc ruchu na ziemi) i tylko wymienione elfy mają

buf zwiększający szybkość latania do max 2.0. W przypadku reszty klas latanie na 0.5 jest powolne

i dlatego warto kupić skrzydła/latające mounty z ISa. Jednak nie jest to konieczne tylko

przyśpiesza podróżowanie a ludzie zawsze chcą mieć więcej jakby było tylko 0.5 dla wszystkich

to nikt by nie narzekał tak bardzo. Na pocieszenie powiem,że jest dobra siatka teleportów między

miastami a co ważniejsze do każdej instancji choć co prawda płatna. W sumie wszędzie można

dolecieć i na 0.5. Postacie kobiece mogą też być noszone/latać na ramionach męskich a jeśli

faceci mają szybsze latanie to czemu nie:P

W ogóle gra jest szalenie rozbudowana. Opiera się na robieniu questów,ale jak ktoś chce może poprostu farmić co nawiasem mówiąc jest najprostszym sposobem na zarobienie trochę grosza.

Jak coś piszcie na gg czy odzywajcie się na skypie mój adres "elessar.dz" chętnie pomogę postawić pierwsze kroki w perfekcyjnym świecie :P

polecam....

W dużym świecie, edytuj, że jest on otwarty, to daje wielki + oraz na 89 lvl wybiera się piekło lub niebo, które daje dodatki do skili, nowy teren itd.

Gra jest niczego sobie racja , ale na początkach wieje pustkami także trzeba sobie kumpli pozałatwiać do gry .

No, no...miałem pewne wątpliwości, czy zagrać w tą grę, ale mnie przekonałeś :)

Niby cacy... Ale przydało by sie tez wady wymienić. Bo wiesz, wymieniając same zalety to ja moge nawet do metina każdego przekonać ;)

Wady: Często są ludzie którzy grają profesją którą grać nie powinni tzn. nie umieją tankować lub leczyć, na wyższych lvlach exp jest głównie z instantów a w pw żrą dużo czasu, naprawdę dużo tym bardziej jak się trafi na noob team. Przez to, że można w IS kupować kamienie na repa (reputacja - dzięki niej można zdobyć dobre itemki) latają przypakowani goście co wydali kasę i już mają wszystko pro, w miejscach dla low lvli latają pk, którzy pragną siebie dowartościować w ten sposób.

No i te bluzgi wjeżdżanie oczywiście też są, w każdej grze są dzieci, również w tej.

Są serwery PvE i PvP. A te PvP, że wysokie lvl na niższych wpadają, to w każdej grze jest ;], można na plus dodać jeszcze World Bossy, na minus mało dynamiczne PvE i dosyć trudne.

A ja szczerze nie mam zamiaru grać w tą grę, brzydka grafika jak na te czasy.. Oczywiście nie patrzę na grafikę pierwszorzędnie, lecz nie podoba mi się ogólny całokształt tej gry.

Najskuteczniejszy sposób zarabiania to robienie win na instanty, ale wiąże się to z długim i nudnym zbieraniem matsów które może trwać duża ilość dni. Gdy się robi pierwszą postać to lvl wbija się długo, ale już drugim charem idzie szybko, przykładowo, moją pierwszą postacią 70+ wbijałem około 6 miesięcy, za to druga postać osiągnęła ten poziom w około miesiąc. Kwestia doświadczenia i opanowania co i jak. W lutym ma dojść nowe rozszerzenie z nową rasą i dwiema nowymi profesjami jak i nowymi mapami i mobkami, jakiś nowy instant też się pewnie pojawi.

Ta gra wyszła w 2006r. i patrząc na to, że jest F2P, to ma jedną z najlepszych Grafik gier F2P ; ]

Gra jest niczego sobie racja , ale na początkach wieje pustkami także trzeba sobie kumpli pozałatwiać do gry .

Z tym akurat się nie zgodzę raczej.

Po pierwsze questy na niskich lvach nie są trudne dopiero na wyższych jest np coś takiego że masz do wydobycia coś i ktoś musi Cię wtedy osłaniać przed mobami, także minobosy.

Zazwyczaj w questach trzeba ubić ileś tam mobów a te najczęściej są zaznaczone na kilku miejscach mapy więc nawet jak na 1ym spocie nie ma nikogo do pomocy to na innch da sie znaleźć.

Ponadto żadna z klas nawet cleric nie jest aż tak żałośnie słaba by sobie nie poradzić na niskich lvach z biciem mobów tyle tylko że

DD'cy szybciej załatwiają sprawę.

A propos postu Aetha...

Grafika z pewnością nie jest brzydka a niektóre lokacje,moby/bosy czy postacie szczególnie te kobiece:P mogą sie naprawdę podobać

Co do zarabiania racja blaumro wina są ok. Dobrze schodzą również dq potrzebne do rozszerzenia inventory oraz matsy a jeszcze lepiej gotowe itemy zrobione z tt. Najdroższe są wysoko lvlowe splusowane bronie z wbitymi shardami,fashiony,mounty i wszelakie latajki (no ale te ostatnie są przecież z ISa)

... w miejscach dla low lvli latają pk, którzy pragną siebie dowartościować w ten sposób.

Z tym PK to nie jest do końca tak. Wystarczy zwyczajnie pozostać na niebieskim nicku i nie wchodzić na biały w tryb PvP (na serwach PvE oczywiście) a wtedy nikt Was NIE MOŻE tknąć. PKowanie jest raczej dla wysokich lvli dlatego większość ludzi biega na blue nicku i mają święty spokój a jak chcą sobie powalczyć to inicjują zwykły duel :>

Dodam swoje trzy grosze. Staraj się unikać "spolszczeń" angielskich słów, szczególnie jeśli mają świetne polskie odpowiedniki, bo niezbyt estetycznie to wygląda.

Z PK opisałem sytuację na serverach PvP gdzie blue nick ma się do 30 lvla.

Jako,że nikt nie zamieścił na tym forum jakiegoś działu o tej grze a wiele osób szuka dobrego darmowego MMORPG to ja coś napiszę

Polecam Perfect Wolrd International

Gram w to ponad rok. A jeśli chodzi o zalety...

ZALETY

- 8 klas postaci 4 rasy (niedługo będzie 10/5)

- każda klasa ma kilkadziesiąt skilli o max lvlu 10

tutaj masz ich opis http://www.ecatomb.net/skillpwi.php i wiele innych przydatnych rzeczy

- tzw gienie czyli jedna z 4ech wróżek pomagająca postaci u której możemy wybrać spośród całej

masy skilli

- bardzo ładna grafika

- bogaty zbiór fashionów oraz kreacji wyglądu ciała postaci dzięki czemu raczej nie spotkasz kilku identycznych postaci

w jednym miejscu

- system dueli jak również PK podczas którego możemy coś wydropić z pokonanego przeciwnika,wojny terytorialne gildii

- brak problemów technicznych w stylu konserwacja,padnięty serwer etc

- nie słyszałem o przypadkach kradzieży kont,raczej nie ma spamu,jest to wersja internacjonala i nie ma jak to niestety

często bywa na polskich wersjach mmorpg bluzgania,wjeżdżania na czyjeś matki itp...

- craftować można bronie, elementy pancerza,biżuterie i tj leki/proszki u aptekarza;dodatkowo prócz craftu normalnych

itemów dochodzą takie ze specjalnych planów - moldów, oraz te składniki lvl 60+ które dropią z bosów w specjalnej instancji

- sprzedaż itemów poprzez wystawianie sklepików oraz rozbudowany sytem aukcji

- bardzo duży świat z wieloma miastami,instancjami,mnóstwem mobów

- w grze występują pety do walki,baby pety od tak dla towarzystwa,mounty oraz skrzydla/ istoty na których latamy

- możliwośc a nawet konieczność toczenia walk nie tylko na ziemi ale i w/pod wodą oraz w powietrzu

- encyklopedia w grze oraz bardzo dobre strony internetowe,min ta co podałem zapewniające świetne wsparcie

- system tj. GPS'a - klikasz na queście i postać sama leci do celu

- gra w to tyle osób,że raczej nie ma problemów z zebraniem nie tylko party na run bossy ale i

znalezienie kogoś kto walczy akurat w naszej okolicy z mobami

- można spokojnie grać i coś osiągnać bez wydawanie real kasy

- mnóstwo gildii z całego świata,friends list,system małżenstw,możliwośc podgladania ekwipunku

innych postaci

- rozsądne wymagania sprzętowe

WADY:

w dużej mierze jest tak jak napisał blaumro

- Ci co wydali kase na ISa mają przewagę w postaci lepszych itemów,otrzymują je szybciej,mogą

sprzedawać golda który jest bardzo drogi

- jak się trafi na noob team to też racja jest nie ciekawie bo run bossy na wysokich lvach trwają

długo a z ludźmi którzy nie potrafią grać swymi postaciami jest problem

*no ale nie ukrywajmy te minusy tyczą się wielu mmo...

- jak każda gra i ta się nudzi szczególnie jak się nabije lvl 90+ to często ludzie nieraz

przestaja grać lub budują nową postać. Ale jak się gra codziennie pół dnia lub wydaje w hugo kasy

na dopalacze z ISa to nie ma co się

dziwić że te powiedzmy 3 miesiące masz 90tke. Ja gram w to rok,na obecnym koncie 7 miesięcy i

mam lvl dopiero 70 ale to dlatego,że gram też w inne gry a Perfekta czasem olewam,są wyjazdy etc

a w samej grze skupiam się na wykupywaniu skilli i dobrym eq a lvlować staram sie powoli by jak

jak najdłużej cieszyć się grą. Czasem też tylko komuś pomagam, zbieram matsy lub

sprzedaje/kupuje

- ciężko uzbierać więcej kasy bo wydajemy ją na naprawę oraz kupno

nowego eq i przedewszystkim płaci się sporo za skille. Na niskich lvlach może być tak na styk ale

później sprzedajemy drogie matsy z bosów,eq

- dla początkujących graczy z pewnością problemem może być wybór skilli dla gieni a punkciki za

które wykupujemy te skille można cofnąć tylko itemem z ISa. Ilość tych punktów dochodzi losowo

(lucky points):P więc nigdy nie wiadomo jak ta wróżka nam się rozwinie. Kupno zaś dobrej gieni to

naprawdę potężny wydatek

- jedynie archer i cler (elfy) mogą latać od 1ego lvla reszta musi czekać do 30ego. Wszyscy

startują z szybkością 0.5 (0.5 większa niż szybkośc ruchu na ziemi) i tylko wymienione elfy mają

buf zwiększający szybkość latania do max 2.0. W przypadku reszty klas latanie na 0.5 jest powolne

i dlatego warto kupić skrzydła/latające mounty z ISa. Jednak nie jest to konieczne tylko

przyśpiesza podróżowanie a ludzie zawsze chcą mieć więcej jakby było tylko 0.5 dla wszystkich

to nikt by nie narzekał tak bardzo. Na pocieszenie powiem,że jest dobra siatka teleportów między

miastami a co ważniejsze do każdej instancji choć co prawda płatna. W sumie wszędzie można

dolecieć i na 0.5. Postacie kobiece mogą też być noszone/latać na ramionach męskich a jeśli

faceci mają szybsze latanie to czemu nie:P

W ogóle gra jest szalenie rozbudowana. Opiera się na robieniu questów,ale jak ktoś chce może poprostu farmić co nawiasem mówiąc jest najprostszym sposobem na zarobienie trochę grosza.

Jak coś piszcie na gg czy odzywajcie się na skypie mój adres "elessar.dz" chętnie pomogę postawić pierwsze kroki w perfekcyjnym świecie :P

polecam....