Piękni chłopcy z króliczymi uszami - SE na piedestale czy na kolanach?

Wiesz, jakoś przeżyję to, że nie jestem modelowym przykładem członka społeczności XIV i nadal będę zwracał uwagę i piętnował głupotę co poniektórych. Rzeczy trzeba czasem nazywać po imieniu. I tak, najprostsze rozwiązania są najlepsze. Gra radzi sobie bardzo dobrze, bez tych wahających się, których tak strasznie przeraża perspektywa, że inny gracz będzie miał za avatara smukłego króliczego faceta. Co mnie obchodzą wahający się skoro nie grali, nie płacą i ich zdanie znaczy tyle co nic?

Moim zdaniem problem polega tutaj też na tym, że bardzo wielu krytykujących nie potrafi oddzielić fikcji od rzeczywistości i dorabia sobie do decyzji twórców ideologię (jak propagowanie ideologii LGBT… serio?). Nie biorą pod uwagę tego, że za wyborem danej postaci może stać mnóstwo czynników. Dla przykładu mnie w realnym świecie w ogóle nie pociąga androgyniczność - mogę nazwać androgynicznego mężczyznę pięknym, ale nie nazwę go atrakcyjnym (a przynajmniej nie dla mnie). A mimo to w grach bardzo lubię wybierać męskie postacie o smukłej budowie ciała (i zwykle są to delikatnie wyglądające elfy czy inne fantastyczne rasy), ponieważ mam wrażenie, że duży i napakowany facet zasłania mi ekran (może zabawne, ale prawdziwe). Dlatego tym bardziej cieszę się z wprowadzenia Vier.

Mi się natomiast wydaję, że osoby z zewnątrz krytykujące Finala robią to ze względu na jego klimat oraz comunity, które ma renomę simpów, płatków śniegu, których wszystko obraża, a jak ktoś wysunie najmniejszą krytykę choćby sam był fanem Finala od wielu lat, to zmieszają go z błotem.

Natomiast ci co w to grają to raczej ze względu na lore.

Sam osobiście nie miałbym nic przeciwko wprowadzeniu grywalnego “męskiego” rodzaju tej rasy(gdybym grał w Finala), bo tak jak pisałem ma na tyle dużo tandety, że nie zrobiłoby to większej różnicy :smile: Nie ma to też podstaw w lore bo wątpię w to, że w jakiejkolwiek inteligentnej i rozwiniętej społeczności, jednostki nie próbowałyby wyjść po za ramy pewnych norm czy ustaleń czy ograniczeń i choćby taki króliczek mógłby zostać poszukiwaczem przygód pomimo, że jego obowiązkiem byłoby siedzieć w dziupli czy norze przez całe życie. Nie wspominając już o tym, że można to uzasadnić w inny sposób. Zawsze jacyś ludzie mają z takimi rzeczami problem podobnie było w przypadku klas postaci w WoWie i narzekania typu “paladyn nie pasuje do taurena”…

@Hardy1, masz rację i nie masz racji. To, że klimat danej gry nie trafia w Twoje gusta, nie oznacza, że jest tandetny. Faktem jest jednak, że FFXIV było tworzone na rynek japoński. Tam taka estetyka nie tylko nikogo nie dziwi, ale jest też pożądana.

Co do community gry, to niestety bardzo się w ostatnich latach pogorszyło i nie będę go wybraniać tylko dlatego, że kocham samą produkcję. Można w nim spotkać naprawdę cudownych ludzi, ale nie zmienia to faktu, że od dawna zalewa je toksyczność i to niestety widać, choćby na oficjalnym forum.

Oczywiście jak to określiłem “tandetny klimat” Finala to tylko wyłącznie moja subiektywna prywatna opinia i komuś innemu może się on bardzo podobać. Byłbym wstanie nawet go przeboleć jeżeli gra oferowałaby ciekawe aktywności pvp, no ale wtedy community byłoby jeszcze ciekawsze :joy: z drugiej strony nigdzie nie ma idealnego community…

Już tak gwoli ścisłości to wyjaśnię o co chodzi z tym lore. Na początku dostaliśmy tylko żeńskie króliczki, bo w kulturze tej rasy to kobiety są bardziej otwarte i ciekawe świata. Mężczyźni to partyzantka, siedzą w lasach i bronią granic. Dlatego nie jest łatwo ich spotkać. Ale to było rozwiązanie tymczasowe, bo lore nigdy nie stało na przeszkodzie, by dodawać nowe rasy. Np Miqo’te z klanu Seekers of the Sun, czyli niesławni cat boye, według lore są bardzo terytorialni i mają swoje haremy pod kontrolą samca alfa, który określany jest jako Nunh. Każdy młody Miqo’te aspiruje do bycia Nunh więc często dochodzi do wyzywania na pojedynki przywódców klanów. Zwycięzca zostaje nowym alfą, przegrany zostaje wygnany. Z perspektywy lore nie mogłoby być ich zbyt wielu na małym terenie bo wybuchałyby ciągłe walki o dominację, ale lore nie przeszkadza temu, że jest obecnie duże zagęszczenie kotowatych w każdym większym hubie.

1lajk

To ja podrzucę jedynie kilka kolejnych dowodów, które zdają się wskazywać na to, że męscy przedstawiciele rasy będą niżsi od swoich kobiet (środkowy obraz się nie osadza, więc zostawiam link):

https://pbs.twimg.com/media/E1s2rFkXEAIUolg?format=jpg&name=4096x4096

W ostatnim wywiadzie Naoki Yoshida wyznał, że zespół grafików pracował nad dodaniem brakujących płci ras Viera i Hrothgar w wolnym czasie, poza godzinami pracy. Społeczność FFXIV nie byłaby więc sobą, gdyby nie podzieliła się i w tej kwestii - jedni uważają ich więc za bohaterów, drudzy za osoby przymuszone do dodatkowej pracy poprzez rozpieszczenie fanów.

Więcej na ten temat przeczytacie u Kotaku:
FFXIV Artists Used Their Free Time To Get Bunny Boys Into The Game (kotaku.com)

Heh a może sami należą do zwolenników wprowadzenia kicajboyów i tak im na tym zależało, że aż po godzinach nad tym pracowali ;p

To już wiedzą tylko oni. :wink:

Wrzucam potwierdzoną informację - króliczy panowie będą niżsi od króliczych pań. Niestety nie jestem w stanie teraz znaleźć grafiki z zestawionym porównaniem, ale zostało to już sprawdzone na modelach w grze.

Wrzucam filmik z kreatora:
https://www.youtube.com/watch?v=sTZV0ZDEjdQ

Wrzucam parę znalezionych przeze mnie screenów.

Wygląda na to, że męscy przedstawiciele rasy Viera posiadają wyraźną wadę postawy:

Prezentacja niektórych fryzur i twarzy:

Nawet nieźle wyglądają wariaty zwłaszcza ten brunet i takie pytanie kiedy to wchodzi do gry?

Da się bez tych uszów?

Jak jesteś ciekaw opcji customizacji male viere to można ściągnąć benchmark, tam jest właśnie ten kreator z Viera https://na.finalfantasyxiv.com/benchmark/ (2gb)

się nie da bo jest znak rozpoznawczy tej rasy dodatkowo to jest wersja male a jest jeszcze female która jest od dawna ale zawsze morzesz sprawdzić benchmark.

Był taki mądry gość powiedział tak nie wiem jak będzie wyglądać 3 wojna swiatowa ale 4 będzie na patyki i kamienie to będzie po tym pandemia sputoszy ludzkość zostanie nas 10%. także swiat będzie jeszcze leciał na ryj po tym będzie koniec.

@marvelhero, wchodzi wraz z najnowszym dodatkiem w listopadzie.

Oficjalna grafika promocyjna: