Pierwsza polska wioska/społeczność w Chronicles of Elyria

Najpierw trochę o grze

Deweloper: Soulbound Studios

http://soulboundstudios.com/

Soulbound studios zostało utworzone na potrzeby Chronicles of Elyria, składające się z wielu weteranów branży growej, więcej na temat firmy tu: http://soulboundstudios.com/company.aspx

Więcej o zespole: https://www.linkedin.com/company/soulbound-studios/people/

https://chroniclesofelyria.com/

Gatunek: Sandbox MMORPG z elementami survivalu

Monetyzacja: Do gry potrzebujemy soul (duszę) oraz spark of life (ciało). Dusze pozostają i odkładają się na nich umiejętności w postaci tzw. skill ramp, dzięki którym osiągniemy poziom umiejętności poprzedniego życia szybciej niż wcześniej. Każde konto ma zacząć z 3 duszami, zaś każda dusza jest inna i losowo wygenerowana, a na jednej z nich ma już być odłożone jakieś doświadczenie. Spark of life to ciała za które będziemy płacić, obecnie można kupić taki spark of life za 25$, ale można też znaleźć informacje że gdy gra wyjdzie, cena może podskoczyć nawet do 50$. Taki spark of life zapewni nam grę na czas 10-12 miesięcy (irl). Umieranie skraca czas użyteczności ciała, a im wyższy posiadany tytuł, tym kary za śmierć są większe.

Rozgrywka: Dynamiczny świat kontrolowany przez graczy, pełniących role od zwykłych kmiotków aż po królów. Świat, podzielony na regiony różniące się florą, fauną i dostępnymi surowcami, ma motywować do handlu bądź podboju.

Tagi: realistyczna z elementami fantasy, trzecioosobowa, crafting, budowanie, systemy rodzin, 12 ras, pvp, organizacje, arystokracja, osiągnięcia, polityka, starzenie się i umieranie postaci. Strona na kickstarterze: https://www.kickstarter.com/projects/soulboundstudios/chronicles-of-elyria-epic-story-mmorpg-with-aging

O Vesethyrze:

Lokalizacja:

Serwer: Selene (Europejski)- widok mapy politycznej

Królestwo: Tryggr

Post rekrutacyjny: https://chroniclesofelyria.com/forum/topic/31400/eu-kingdom-of-tryggr

Serwer Discord królestwa: https://discordapp.com/invite/cM9dA5R

Tryggr jest domem dla wielu Brytyjczyków, Holendrów, Niemców, Skandynawów oraz takich mniejszości jak nasza, polska. Jesteśmy przyjaznym królestwem gdzie każdy może liczyć u nas na ciepłe przyjęcie. Nie narzucamy drogi rozwoju, wierzymy że każdy na swój sposób wniesie coś do naszego społeczeństwa. Bezpieczeństwo obywateli jest dla nas ważne, dlatego też zachęcamy wszystkich do ćwiczeń z zakresu walk pvp aby być gotowym do obrony naszej ojczyzny. Z otwartymi rękoma witamy również osoby nastawione na pvp, które będą pełniły bardzo ważne funkcje związane z gwarantowaniem bezpieczeństwa na naszych terytoriach.

Hasło “Społeczność na pierwszym miejscu” (eng. Community first) jest dla nas jak mantra. Stanowi ona podstawę dla naszych osiągnięć i założeń. Dlatego też niezależnie od posiadanego tytułu, dzięki pracy możesz stać się kimś ważnym, jak na przykład ministrem bądź jego pomocnikiem i mieć możliwość bezpośredniego wpływu na rozwój w danej dziedzinie, lub stać się moderatorem, strzegąc porządku i pomagając w ogarnianiu serwera discord. Jesteśmy dorosłą społecznością, a minimalny wiek by zostać członkiem to 16 lat. Wszyscy odnosimy się do siebie z szacunkiem.

Struktura:

Monarch - Osoba stojąca na szczycie władzy

Privy council - Najbliższa rada panującej osoby, składająca się z najważniejszych i najbardziej zaufanych członków społeczności. Decydują oni o sprawach najwyższego szczebla.

Royal council - Składa się z ministrów oraz ich pomocników, którzy zajmują się jedną, unikalną dziedziną.

Księstwo: Turadh

Post rekrutacyjny: https://chroniclesofelyria.com/forum/topic/31199/eu-duchy-of-turadh

Serwer Discord księstwa: https://discordapp.com/invite/QhsFMsh

Nasze księstwo jest zarządzane przez rodzinę Vánagandr z Eltanin na czele, będącą jednym z filarów społeczności, członkinią Privy Council oraz pełni funkcję minister spraw zagranicznych. Jest naprawdę miłą, odpowiedzialną osobą i idealnie sprawdza się w swoich rolach, dzięki swojemu ogromnemu zaangażowaniu w społeczność, wiedzy oraz umiejętnościom społecznym.

Hasłem Turadh jest “Transit Umbra, Lux Permanet”, które możemy przetłumaczyć jako “mroki przeminą, światło pozostanie”. Odnosi się to do przeciwności które napotkamy, na które jesteśmy przygotowani i które przetrwamy, co oddaje charakter naszej społeczności.

Hrabstwo: Blackjade Valley

Hrabstwo Blackjade Valley ma na swoim terenie ujście 2 dużych rzek oraz 1 kolejne niedaleko, które, przy rozwinięciu transportu wodnego, diametralnie zwiększą przepływ zasobów z terenów nadmorskich w głąb księstwa Featherdale. Samo to wystarczy do zwiększenia liczby miejsc pracy, oraz zwiększy się rynek zbytu dla wszelkiej maści wyrobów rzemieślniczych. Jest to doskonałe miejsce do eksportu dóbr wytwarzanych przez rasę Kypiq, dając nam szansę na ogromny rozwój w dziedzinie handlu.

Vesethyr

Informacje o mieście:

O nas:

Tworzymy miasto a nie gildię. Nie zmuszamy nikogo do podejmowania się konkretnych prac, a każdy pomysł zostanie zapisany i przy obecności odpowiednich osób- przedyskutowany. Jednakże to, w jakim kierunku będą dążyć nasi mieszkańcy, wpłynie na to, na czym bardziej skupimy swoje środki i czemu więcej poświęcimy czasu. Każda osoba może coś wnieść do naszej społeczności, niezależnie od stylu gry czy obranej ścieżki rozwoju, wliczając w to różnego rodzaju grupy, które znajdą u nas miejsce na postawienie swojej siedziby, szkoły czy filii.

Struktura:

Jest to umowna struktura osób przebywających w naszej wiosce na dzień dzisiejszy. Jest ona podzielona na dwie sfery: rezydentów oraz gości. Rezydentami stają się osoby które spełnią wymogi zamieszczone na naszym kanale informacyjnym serwera Discord. Na szczycie znajduje się starszyzna, odpowiedzialna za prowadzenie wioski i serwera discord. W skład wchodzi burmistrz (mayor) oraz osoby przez niego powołane. Gwardia odpowiada za szeroko pojęte bezpieczeństwo wioski, szkolenie wojskowe i patrolowanie przyległych terenów. Goście to wszelkie osoby które nie są mieszkańcami naszej wioski. Członkowie grup znajdują się w obydwu sferach, jednakże na to jak ich sprawy będą postrzegane, ma wpływ do której sfery się zaliczają. Do grup zaliczamy: Gildie, stowarzyszenia i szkoły. Honorowi goście to głównie posiadacze ziemscy, dyplomaci i osoby wysoko cenione w naszej społeczności, nie będące naszymi mieszkańcami. Najemcy to pojedyncze jednostki zatrudniane przez naszych mieszkańców. Jeśli potrzebujemy usług konkretnej osoby która już jest w jakiejś organizacji, jednakże jej członkostwo nie ma wpływu na decyzję zatrudnienia, to będzie postrzegana jako najemca.

Wraz ze wzrostem populacji, będą powstawały nowe pozycje urzędnicze, w celu usprawnienia organizacji, zwiększenia płynności i efektywności przepływu informacji. Urzędnicy będą również nas wspierali wiedzą, którą będą zobowiązani pobierać i udzielać każdemu zainteresowanemu mieszkańcowi. Jeśli nawet dla urzędnika jakiś temat będzie zbyt trudny, może poprosić innych o pomoc bądź powołać asystenta.

Plan oraz cel:

Prosperowanie w handlu i rozwijanie transportu wodnego dzięki dostępowi do rzeki, morza oraz drewna. Ułatwi nam to pozyskiwanie najróżniejszych surowców i materiałów, by wesprzeć naszych mieszkańców w wybranych przez nich branżach rozwoju. Dzięki temu chcemy stworzyć środowisko sprzyjające postępowi niezależnie od obranego stylu gry czy ścieżki rozwoju, pomagając każdemu w znalezieniu swojego miejsca. W przyszłości przejmiemy całe hrabstwo przez Casus Belli dzięki już zapewnionej pomocy innych hrabiów oraz samej pary rządzącej całym księstwem, poszerzając tym samym listę naszych możliwości jak i ilość terenów pod nasze zarządzanie.

Chętnie dzielimy się wiedzą o świecie Chronicles of Elyria na naszym serwerze Discord, będący serwerem polskiej społeczności o największej aktywności, tym samym jest to świetne miejsce aby zacząć swoją przygodę.

Proces dołączenia:

Nie ma wymogów dotyczących dołączenia do serwera, jednakże korzystanie z niego w optymalnym stopniu wymaga uzyskanie rangi gościa (poprzez wyrażenie akceptacji regulaminu), dzięki której osiąga się dostęp do publicznych kanałów komunikacji z których można pozyskiwać najświeższe informacje o CoE czy naszym królestwie w formie dyskusji lub zamieszczonych informacji na kanale informacyjnym. Aby uzyskać rangę mieszkańca, wymagane jest stanie się członkiem Tryggru, gdzie minimalny wiek by zostać członkiem to 16 lat. Cały proces jest opisany na naszym kanale informacyjnym, jednak jeśli ktoś ma jakieś pytania, starszyzna służy pomocą, i to nie tylko w tym temacie.

Szczególne podziękowania dla naszej obywatelki Verthy (Vertha#6935) za pomoc przy pisaniu i skorygowanie tekstu, oraz naszej księżnej Eltanin Vánagandr (eltaninsroses#0354) przy pracach nad odpowiednią strukturą.

Bump

Bump

Bump

to w ogóle żyje? xD

Tak żyje i rozwija się bardzo dobrze :smiley:

Żyje, 29 kwietnia rozpoczyna się wybór terenu pod królestwa, księstwa, hrabstwa i wioski. Jak do dwóch miesięcy po D&SS (Domain and Settlement Selection- tak nazywa się ten event) wystartuje pierwsza alfa to będzie świetnie.

Bump

Bump.

Bump

Mam kilka pytań. JEst jeden serwer dla wszystkich graczy? Ile kosztuje dostęp do gry? Model rozgrywki da się przyrównać do takich gier jak np. Wild Terra czy Albion? Chodzi mi o to, że jest mapa i gracze ją zaludniają i walczą o dominację na niej?
Są restarty rozwoju gry (wpie)?

Są 4 regionalne serwery- Europy, Oceanii i 2 Ameryki Północnej (wschodni i zachodni). Na serwerach gracze grają razem, z tą różnicą że każdy serwer ma inny świat. Z wersji wczesnego dostępu został już tylko alpha 2 (która będzie po alphie 1) i kosztuje 65$, zawiera on oczywiście dostępy do każdej późniejszej fazy. Wczesne dostępy można również uzyskać z pakietów tytułowych tzw. pledge, z mojego pakietu “Bloodline” za 135$ mam dostęp do bety 1 (po alphie 1 i 2). Gra będzie w formie przybliżonej do P2P gdzie najpierw trzeba kupić grę. W niej ma być już soul, czyli dusza, jedna albo 3, która jest odpowiednikiem slota na postać. Do duszy dokupujemy (albo dostaniemy na start) ciało, czyli tzw. “spark of life”, którym będziemy grali. Spark of life kosztuje obecnie 25$, a w najtańszej paczce tytułowej za 45$ są 3 dusze i 1 spark of life. Ceny paczek mają ulec zwiększeniu i część ma być usunięta. Jeden spark of life ma wystarczyć na 10-14 miesięcy grania, a z każdą śmiercią lifespan naszego życia ulegnie skróceniu. Umiejętności mają się odłożyć na duszy w postaci skill ramp’u, więc następna postać kierowana tą samą duszą będzie miała boost’a do tego czego się nauczyła w poprzednim życiu.
Gra jest sandboxem 3D w otwartym świecie, jednakże by coś zbudować potrzebne jest kupno tzw. “parcel” i położenie jego centra w dostępnym miejscu, dając nam przestrzeń w kształcie sześcianu 64x64x64m pod budowę. Walka non-target. Terytoria ma się przejmować przez Casus Belli, jendkaże są limity ile kto może mieć danego terytorium. Restarty będą po każdej wczesnej fazie lecz w pełnej wersji już nie.

Bump

Bump

bump

O ja cie nie miałam pojęcia, ze ta gra sobie żyje i że jest alpha O: Chętnie bym zagrała, ale zastanawia mnie czy opłaca kupować sie grę na tym etapie i czy dużo osób gra. Szczerze mówiąc nie słyszałam żadnych opinii o tej grze, tak jakby ludzie o niej zapomnieli.

@KaianChan Gra sobie żyje, ale jest w pre-alphie. Ostatnio osobom z dostępem do Alpha 1 (czyli głównie królom) zostały udostępnione jakieś treści, prawdopodobnie związane z nadciągającym wydarzeniem Domain and Settlement Selection (w skrócie DSS), polegajacym na wyborze terenu pod królestwa/księstwa/hrabstwa/osady. Podczas DSS społeczność się trochę rozrusza, bo będzie się trzeba dogadać gdzie wylądować, a po DSS będzie dużo informacji do zaktualizowania. Sam czekam aż to DSS nadejdzie żebym w końcu mógł zaktualizować posty rektutacyjne naszego serwera, służącego zarówno jako serwer polskiej społeczności jak i naszej wioski. Alphy będą pod ścisłym NDA a całe community po prostu sobie hibernuje.

Kurde, od roku czegoś szukam i nic nie ma. Zapowiada się naprawdę epicko. Powiedzcie tylko jak wygląda optymalizacja gry zanim wydam pieniądze. Musze mieć PC z NASA?

@LifeGuardian Szacowane wymogi:

  • Minimum Requirements (Estimated) :
  • Windows 7.
  • 1GB VRAM and DirectX 11 support.
  • 4GB RAM.
  • 2GHz Dual Core 64bit CPU.

To jakbym chciał teraz zagrać musiałbym kupić ten pakiet za 235$, który jako jedyny ma dostęp do Alphy II?
Znaczy pewnie głupi jestem ale nie widzę nigdzie indziej zakupu dostępu do gry po za tymi pakietami pledge.