Pierwsza polska wioska/społeczność w Chronicles of Elyria

Czym jest Chronicles of Elyria?

To sandbox MMORPG osadzony w średniowieczu z elementami fantasy. Gra jest nastawiona na realizm, zawierając takie elementy jak starzenie się postaci czy dynamiczną pogodę. Świat ma być dynamiczny dzięki kontroli świata przez graczy, pełniących role od zwykłych rzemieślników aż po królów. Świat jest złożony z wielu regionów, zawierających różną florę, faunę i surowce, w różnych ilościach, motywując do handlu między regionami. Poza wyborem miast, można również wybrać ród dla swojej postaci, szkołę, gildię, organizację, religię, bądź stworzyć własne (własne religie funkcjonują jako kulty i będą inaczej postrzegane). Jest 12 ras, różniących się psychologią, budową ciała, językiem, kulturą, architekturą, przystosowaniem do klimatu, religią (nie we wszystkich przypadkach), dietą oraz umiejętnościami.

Strona główna: https://chroniclesofelyria.com
Serwer Discord: https://discord.gg/chroniclesofelyria

Vesethyr


To pierwsza polska wioska w świecie Chronicles of Elyria na europejskim serwerze Selene, utworzona przez Roegner’a aka Leśnika a zarządzana obecnie przez Chilli. Vesethyr znajduje się na mokradłach zaludnionych głównie przez rasę To’Resk w hrabstwie Dore, księstwa Turadh, królestwa Tryggr.

Królestwo Tryggr


Królestwo Tryggr znajduje się w południowo-zachodniej części świata, obejmując 4 różne biomy 4 różnych ras- moczary To’resk, bagna Dras, pustynie Waerd oraz stepy Neran.
Rządy są sprawowane przez najwyższego monarchę mającego do dyspozycji starszych ministrów którzy zajmują się jedną powierzoną dziedziną oraz królewską radą.
Głównymi celami Tryggr’u są: zapewnienie swobody gry oraz przeszkolenie z zakresu walki pvp. Ekonomia będzie skupiała się wokół militari i zapewnienia bezpieczeństwa poddanym.

Link do postu rekrutacyjnego królestwa Tryggr:https://chroniclesofelyria.com/forum/topic/9507/eu-kingdom-of-tryggr

Link do serwera discord królestwa:https://discordapp.com/invite/cM9dA5R

Księstwo TuradhNadbrzeżne księstwo Turadh znajduje się na samym południu królestwa (pozycja nr 11 bądź 12), blisko granicy z królestwem Arkadii. Zarządzaniem zajmuje się ród Vánagandr mający do dyspozycji zarówno militarne jak i ekonomiczne gildie strzegące bezpieczeństwa i wspomagające rozwój ekonomii. Hrabstwo zaś skupi swoje środki nad rozwojem metod eksploatacji zarówno wód śródlądowych jak i morskich z gildią Shipwrights from W-Anchors na czele.

Link do postu rekrutacyjnego księstwa: https://chroniclesofelyria.com/forum/topic/31199/eu-duchy-of-turadh

Link do serwera discord księstwa: https://discordapp.com/invite/QhsFMsh

Link do postu rekrutacyjnego hrabstwa: https://chroniclesofelyria.com/forum/topic/21547/eu-county-dore

Cel

Dzięki wszechstronności księstwa nie musimy obierać jednej drogi rozwoju, tworzymy miasto a nie gildię. Nie zmuszamy nikogo do podejmowania się konkretnych prac a każdy pomysł zostanie zapisany i przy obecności odpowiednich osób- przedyskutowany. Jednakże to, w jakim kierunku będą dążyć nasi mieszkańcy, wpłynie na to, na czym bardziej skupimy swoje środki i czemu więcej poświęcimy czasu. Każda osoba może coś wnieść do naszej społeczności, niezależnie od stylu gry czy obranej ścieżki rozwoju, wliczając w to różnego rodzaju grupy, które znajdą u nas miejsce na postawienie swojej siedziby, szkoły czy filie. Wraz ze wzrostem populacji, będą powstawały nowe pozycje urzędnicze, w celu usprawnienia organizacji, zwiększenia płynności i efektywności przepływu informacji. Urzędnicy będą również nas wspierali wiedzą, którą będą zobowiązani pobierać i udzielać każdemu zainteresowanemu mieszkańcowi. Jeśli nawet dla urzędnika jakiś temat będzie zbyt trudny, może poprosić innych o pomoc bądź powołać asystenta.

Struktura


Jest to umowna struktura osób przebywających w naszej wiosce na dzień dzisiejszy. Jest ona podzielona na dwie sfery: mieszkańców oraz gości.
Mieszkańcy są obywatelami naszej wioski, którzy spełnili wymogi zamieszczone na naszym kanale informacyjnym, a jej podstawową jednostką jest mieszczanin.
Na szczycie znajduje się starszyzna, odpowiedzialna za prowadzenie wioski i serwera discord. W skład wchodzi burmistrz (mayor) oraz osoby przez niego powołane.
Gwardia odpowiada za szeroko pojęte bezpieczeństwo wioski, szkolenie wojskowe i patrolowanie przyległych terenów.
Goście to wszelkie osoby które nie są mieszkańcami naszej wioski. Podstawową rangą w tej sferze jest podróżny.
Członkowie grup znajdują się w obydwu sferach, jednakże na to jak ich sprawy będą postrzegane, ma wpływ do której sfery się zaliczają. Do grup zaliczamy: Gildie, stowarzyszenia i szkoły.
Honorowi goście to głównie posiadacze ziemscy, dyplomaci i osoby wysoko cenione w naszej społeczności nie będące naszymi mieszkańcami.
Najemcy to pojedyncze jednostki zatrudniane przez naszych mieszkańców. Jeśli potrzebujemy usług konkretnej osoby która już jest w jakiejś organizacji, jednakże jej członkostwo nie ma wpływu na decyzję zatrudnienia, to będzie postrzegana jako najemca.

Proces dołączenia

Nie ma wymogów dotyczących dołączenia do serwera, jednakże korzystanie z niego w optymalnym stopniu wymaga uzyskanie rangi gościa, dzięki której osiąga się dostęp do publicznych kanałów komunikacji z których można pozyskiwać najświeższe informacje o CoE czy naszym królestwie w formie dyskusji lub zamieszczonych informacji na kanale informacyjnym. Aby uzyskać rangę mieszkańca, wymagane jest aby mieć ukończone 16 lat oraz stać się członkiem Tryggru. Cały proces jest opisany na naszym kanale informacyjnym, jednak jeśli ktoś ma jakieś pytania, starszyzna służy pomocą, i to nie tylko w tym temacie.

Bump

Bump

Bump

to w ogóle żyje? xD

Tak żyje i rozwija się bardzo dobrze :smiley:

Żyje, 29 kwietnia rozpoczyna się wybór terenu pod królestwa, księstwa, hrabstwa i wioski. Jak do dwóch miesięcy po D&SS (Domain and Settlement Selection- tak nazywa się ten event) wystartuje pierwsza alfa to będzie świetnie.

Bump

Bump.

Bump

Mam kilka pytań. JEst jeden serwer dla wszystkich graczy? Ile kosztuje dostęp do gry? Model rozgrywki da się przyrównać do takich gier jak np. Wild Terra czy Albion? Chodzi mi o to, że jest mapa i gracze ją zaludniają i walczą o dominację na niej?
Są restarty rozwoju gry (wpie)?

Są 4 regionalne serwery- Europy, Oceanii i 2 Ameryki Północnej (wschodni i zachodni). Na serwerach gracze grają razem, z tą różnicą że każdy serwer ma inny świat. Z wersji wczesnego dostępu został już tylko alpha 2 (która będzie po alphie 1) i kosztuje 65$, zawiera on oczywiście dostępy do każdej późniejszej fazy. Wczesne dostępy można również uzyskać z pakietów tytułowych tzw. pledge, z mojego pakietu “Bloodline” za 135$ mam dostęp do bety 1 (po alphie 1 i 2). Gra będzie w formie przybliżonej do P2P gdzie najpierw trzeba kupić grę. W niej ma być już soul, czyli dusza, jedna albo 3, która jest odpowiednikiem slota na postać. Do duszy dokupujemy (albo dostaniemy na start) ciało, czyli tzw. “spark of life”, którym będziemy grali. Spark of life kosztuje obecnie 25$, a w najtańszej paczce tytułowej za 45$ są 3 dusze i 1 spark of life. Ceny paczek mają ulec zwiększeniu i część ma być usunięta. Jeden spark of life ma wystarczyć na 10-14 miesięcy grania, a z każdą śmiercią lifespan naszego życia ulegnie skróceniu. Umiejętności mają się odłożyć na duszy w postaci skill ramp’u, więc następna postać kierowana tą samą duszą będzie miała boost’a do tego czego się nauczyła w poprzednim życiu.
Gra jest sandboxem 3D w otwartym świecie, jednakże by coś zbudować potrzebne jest kupno tzw. “parcel” i położenie jego centra w dostępnym miejscu, dając nam przestrzeń w kształcie sześcianu 64x64x64m pod budowę. Walka non-target. Terytoria ma się przejmować przez Casus Belli, jendkaże są limity ile kto może mieć danego terytorium. Restarty będą po każdej wczesnej fazie lecz w pełnej wersji już nie.

Bump

Bump

bump

O ja cie nie miałam pojęcia, ze ta gra sobie żyje i że jest alpha O: Chętnie bym zagrała, ale zastanawia mnie czy opłaca kupować sie grę na tym etapie i czy dużo osób gra. Szczerze mówiąc nie słyszałam żadnych opinii o tej grze, tak jakby ludzie o niej zapomnieli.

@KaianChan Gra sobie żyje, ale jest w pre-alphie. Ostatnio osobom z dostępem do Alpha 1 (czyli głównie królom) zostały udostępnione jakieś treści, prawdopodobnie związane z nadciągającym wydarzeniem Domain and Settlement Selection (w skrócie DSS), polegajacym na wyborze terenu pod królestwa/księstwa/hrabstwa/osady. Podczas DSS społeczność się trochę rozrusza, bo będzie się trzeba dogadać gdzie wylądować, a po DSS będzie dużo informacji do zaktualizowania. Sam czekam aż to DSS nadejdzie żebym w końcu mógł zaktualizować posty rektutacyjne naszego serwera, służącego zarówno jako serwer polskiej społeczności jak i naszej wioski. Alphy będą pod ścisłym NDA a całe community po prostu sobie hibernuje.

Kurde, od roku czegoś szukam i nic nie ma. Zapowiada się naprawdę epicko. Powiedzcie tylko jak wygląda optymalizacja gry zanim wydam pieniądze. Musze mieć PC z NASA?

@LifeGuardian Szacowane wymogi:

  • Minimum Requirements (Estimated) :
  • Windows 7.
  • 1GB VRAM and DirectX 11 support.
  • 4GB RAM.
  • 2GHz Dual Core 64bit CPU.

To jakbym chciał teraz zagrać musiałbym kupić ten pakiet za 235$, który jako jedyny ma dostęp do Alphy II?
Znaczy pewnie głupi jestem ale nie widzę nigdzie indziej zakupu dostępu do gry po za tymi pakietami pledge.