Pierwsza polska wioska/społeczność w Chronicles of Elyria

Tak żyje i rozwija się bardzo dobrze :smiley:

Żyje, 29 kwietnia rozpoczyna się wybór terenu pod królestwa, księstwa, hrabstwa i wioski. Jak do dwóch miesięcy po D&SS (Domain and Settlement Selection- tak nazywa się ten event) wystartuje pierwsza alfa to będzie świetnie.

Bump

Bump.

Bump

Mam kilka pytań. JEst jeden serwer dla wszystkich graczy? Ile kosztuje dostęp do gry? Model rozgrywki da się przyrównać do takich gier jak np. Wild Terra czy Albion? Chodzi mi o to, że jest mapa i gracze ją zaludniają i walczą o dominację na niej?
Są restarty rozwoju gry (wpie)?

Są 4 regionalne serwery- Europy, Oceanii i 2 Ameryki Północnej (wschodni i zachodni). Na serwerach gracze grają razem, z tą różnicą że każdy serwer ma inny świat. Z wersji wczesnego dostępu został już tylko alpha 2 (która będzie po alphie 1) i kosztuje 65$, zawiera on oczywiście dostępy do każdej późniejszej fazy. Wczesne dostępy można również uzyskać z pakietów tytułowych tzw. pledge, z mojego pakietu “Bloodline” za 135$ mam dostęp do bety 1 (po alphie 1 i 2). Gra będzie w formie przybliżonej do P2P gdzie najpierw trzeba kupić grę. W niej ma być już soul, czyli dusza, jedna albo 3, która jest odpowiednikiem slota na postać. Do duszy dokupujemy (albo dostaniemy na start) ciało, czyli tzw. “spark of life”, którym będziemy grali. Spark of life kosztuje obecnie 25$, a w najtańszej paczce tytułowej za 45$ są 3 dusze i 1 spark of life. Ceny paczek mają ulec zwiększeniu i część ma być usunięta. Jeden spark of life ma wystarczyć na 10-14 miesięcy grania, a z każdą śmiercią lifespan naszego życia ulegnie skróceniu. Umiejętności mają się odłożyć na duszy w postaci skill ramp’u, więc następna postać kierowana tą samą duszą będzie miała boost’a do tego czego się nauczyła w poprzednim życiu.
Gra jest sandboxem 3D w otwartym świecie, jednakże by coś zbudować potrzebne jest kupno tzw. “parcel” i położenie jego centra w dostępnym miejscu, dając nam przestrzeń w kształcie sześcianu 64x64x64m pod budowę. Walka non-target. Terytoria ma się przejmować przez Casus Belli, jendkaże są limity ile kto może mieć danego terytorium. Restarty będą po każdej wczesnej fazie lecz w pełnej wersji już nie.

Bump

Bump

bump

O ja cie nie miałam pojęcia, ze ta gra sobie żyje i że jest alpha O: Chętnie bym zagrała, ale zastanawia mnie czy opłaca kupować sie grę na tym etapie i czy dużo osób gra. Szczerze mówiąc nie słyszałam żadnych opinii o tej grze, tak jakby ludzie o niej zapomnieli.

@KaianChan Gra sobie żyje, ale jest w pre-alphie. Ostatnio osobom z dostępem do Alpha 1 (czyli głównie królom) zostały udostępnione jakieś treści, prawdopodobnie związane z nadciągającym wydarzeniem Domain and Settlement Selection (w skrócie DSS), polegajacym na wyborze terenu pod królestwa/księstwa/hrabstwa/osady. Podczas DSS społeczność się trochę rozrusza, bo będzie się trzeba dogadać gdzie wylądować, a po DSS będzie dużo informacji do zaktualizowania. Sam czekam aż to DSS nadejdzie żebym w końcu mógł zaktualizować posty rektutacyjne naszego serwera, służącego zarówno jako serwer polskiej społeczności jak i naszej wioski. Alphy będą pod ścisłym NDA a całe community po prostu sobie hibernuje.

Kurde, od roku czegoś szukam i nic nie ma. Zapowiada się naprawdę epicko. Powiedzcie tylko jak wygląda optymalizacja gry zanim wydam pieniądze. Musze mieć PC z NASA?

@LifeGuardian Szacowane wymogi:

  • Minimum Requirements (Estimated) :
  • Windows 7.
  • 1GB VRAM and DirectX 11 support.
  • 4GB RAM.
  • 2GHz Dual Core 64bit CPU.

To jakbym chciał teraz zagrać musiałbym kupić ten pakiet za 235$, który jako jedyny ma dostęp do Alphy II?
Znaczy pewnie głupi jestem ale nie widzę nigdzie indziej zakupu dostępu do gry po za tymi pakietami pledge.

@nike Gra jest jeszcze w pre-alpha więc nie ma absolutnie żadnej możliwości zagrania. Sam dostęp do alpha 2 można kupić za 65$ w zakładce “Merchandise store -> Alpha & Beta Access”, lub kliknąć na link https://chroniclesofelyria.com/shop/merchandise

No nic, jak będzie możliwość zagrania to z przyjemnością zakupię.

Na pewno dam znać :wink:

Post został zaktualizowany

Właśnie przypomniałem sobie o tej grze, a tu zaczęło się sprzedawanie działek przez twórców za pieniądze. I to jakie pieniądze! $1000 za księstwo, $400 za hrabstwo i $75 za wioskę. Ciekaw jestem, czy w grze jest jakiś gameplay, czy tylko kupuje się działki xD. Jak tam polska wioska? Istnieje jeszcze?