Piłka Nożna Reprezentacja

Po Wyspach Owczych jeszcze chuj mówie dobra jebać ale generalnie po dzisiejszym meczu z Albanią kiedy przegrywamy ze słabym zespołem Albanii 2:0 to jest już jakiś nieśmieszny żart i pierdolony kabaret , zapraszam do dyskusji.

Nie wiem nie oglądałem ale jak o piłce nożnej mówimy, to dodam od siebie że nie znam gorszego/nudnego i bardziej sztucznie napompowanego sportu jak piłka nożna, i w sumie dobrze że przegrywamy, może w końcu ktoś zakaże tej dalszej kompromitacji, ludzie będą mieli o jeden mniej pretekst żeby zachlać mordę, same plusy ^^

1lajk

Zgadzam sie z tym co pisze pan powyzej. Co gorsza mamy tyle sportow w Polsce w ktorych wiedziemy prym a nie sa tak finansowane jak to posmiewisko ktorym nazywamy pilke nozna. Siatkarze ponoc kozacy, Tenis no przeciez ta tamta dziewczyna jest chyba w top 3 na swiecie (sory nie pamietam imion)…

Od wiekow juz nie pasjonuje sie pilka nozna i tak naprawde nie rozumiem co ludzie w tym widza, troche jak z religia. Dogmat w sporcie, czyli wierz ze wygramy i niezadawaj pytan.

1lajk

Finansowanie niestety nie może być wyrównane, i już tłumacze dlaczego. Piła nożna to najbardziej popularny sport na świecie i w naszym kraju także. Pieniądze tam są takie, bo takie przychody generują oglądalność i sponsorzy. Dlatego wieczne pisane, że powinniśmy kłaść pieniądze na np. siatkę jest bez sensu, bo na to są pieniądze, tylko mniejsze spowodowane właśnie tym, że prywatny sponsor np. Biedronka woli, żeby jej banery oglądało 40 tysięcy ludzi na stadionie i 10 milionów w domach, niż 500 osób na meczu siatkówki i 2 miliony w domu. Pieniądze na sport nie są tylko z pieniędzy publicznych. Jest popyt na piłkę i jest podaż. Gdybym ja sam był właścicielem dużej firmy, to wolałbym baner na meczu piłki, niż siatkówki, bo wiadomo, że więcej osób go zobaczy. Tak już jest i nikt tego nie zmieni. Jeżeli chodzi o reprezentacje, to trzeba to po prostu zaorać. Można być zespołem gorszym, mniej uzdolnionym, ale można przy tym gryźć trawę i jak trzeba to przeciwnika. Jeżeli ktoś intereuję się sportem, to wie, że taka Serbia, Albania, Bośnia - nie mają jakoś wielu uzdolnionych kopaczy, ale serducha i walki im odmówić nie można. Najlepszy przykład jest w Ameryce Południowej. Jest tam Argentyna, Brazylia, Urugwaj, czyli topka, ale też Honduras, Peru i inne mniejsze kraje, a gra na nich jest nieprzyjemna, przez to, że chłopaki dają z sobie wszystko. U naszych orłów umiejętności indywidualne są okej, są bramki w klubach, są asysty a potem przychodzi do kadry i iskra gaśnie. Nie widać tu woli walki, brak zżycia z kibicami (patrz co wczoraj robili Albańscy kibice i ich piłkarze po bramkach. Problem jest gdzieś głębiej i co dzień wychodzą nowe syfy. Trzeba zmian od podstaw, jaki i zarząd tak i trener, tak i piłkarze. Z tych obecnych paru odejdzie po nieudanych eliminacjach i trzeba szukać świeżej krwi. Bramkarzy mamy top, to tutaj na lata mamy spokój, w sumie zawsze mieliśmy. Na obronie jest młody Kiwior i Wieteska, oni muszą się ograć i będzie git. W pomocy jest Szy,ański, który kręci niesamowite liczby, Skóraś, który też jest niezły. Napad Świderski i wokoł tego budować pomału. Wiadomo wyników nie będzie, ale z czasem ta zgraja złapie rytm i będzie punktować. Teraz też nie punktujemy to w sumie obojętne.

2lajki

Piłkarze zarabiają większość swoich dochodów w klubach a nie w reprezentacji. Jeżeli więc taki piłkarz dostaje powołanie to woli nie ryzykować kontuzją i potencjalnym zawieszeniem na rok w klubie bo wtedy bardzo łatwo wyleciec z pierwszego składu i nici z zarabiania 100k$ /m. Jak to naprawić ? Obniżyć wynagrodzenia w klubach, sprawić by mecze reprezentacyjne miały większą wagę, raczej nie da się tego zrobić - utopia.

2lajki

:joy: :joy: