Planetside 2 na stan obecny

Inspiracja dzisiejszym newsem.
Trochę takie pytanie z dupy. Jako, że szukam jakiegoś mmorpg na dłużej (zapychacz oprócz RDRO) (i nie wrzucać innych propozycji bo co miałem ograć to ograłem; a forum trochę martwe pod kątem PS 2), to jak faktycznie na stan obecny gra wygląda. Bo staram się nadrobić zaległości z przeszłości bliższej i dalszej tj. mam lepszego kompa (grę spokojnie pociągnie), a jako że amazon ssie a mortal 2 mi nie podszedł to jednym z celów była właśnie ta gra. Stąd kilka pytań:
1 Czy gra po jeszcze trochę pożyje tj. kilka lat (można wrzucać swoje teorie)
2 Czy grafika się nie zestarzała i jak tekstury
3 Jak grywalność i czy spadki fps jeszcze są (ponoć coś takiego miało być)
4 Czy jest wysoki próg wejścia jak np. w morhau, gdzie generalnie zostali weterani i trochę pytanie o rotacje graczy
5 I jak w waszym odczuciu do czego obecny model walki jest zbliżony tj. sieczka typu cod, coś pomiędzy jak np. bf czy bardziej pod ARMA.

Wszytkie servery niska populacja niska znaczy że jest 1 do 1000 graczy. Co do walki zalerzy o jakie bazy się bjesz jak wielkie to jest sieczka że jako piechociak zyjesz krótko ale jak są jakieś małe bazy to robi się z tego coś w stylu csgo

Kolejny polonista

m4z1 napisałem low bo tak pisze na stronie gry jak chcesz sprawdzić satus serverów.

Jestem aktywnym graczem w PS2 (obecnie ponad 1600 godzin), więc odpowiem miarę możliwości na twoje pytania.

  1. Zdecydowanie tak. Z braku konkurenta PS2 jest jedynym w swoim rodzaju FPSem, więc zamknięcie mu nie grozi, póki co.
    Musieliby wydać drugiego tak rozbudowanego i wielkiego FPSa z otwartymi mapami w klimatach sci-fi lub wypuścić PS3, aby PS2 groziło zamknięcie.
  2. Nie, były w międzyczasie różne graficzne aktualizacje, więc grafika na “ultra” bardzo ładnie się prezentuje.
  3. Gra się satysfakcjonująco, może nie ma takiego feelingu i poczucia ciężaru broni jak w np. BF, ale ma to swój urok.
    Oczywiście spadki fps się zdarzają, ale raczej tylko przy zergach, gdzie graczy jest bardzo dużo. Ale sam osobiście jako takich drastycznych spadków nie uświadczyłem dawno.
  4. No powiem tak. PS2 zawsze miał wysoki próg wejścia, gdzie nowi gracze nie mieli łatwo. Weteranów jak w każdej grze jest masa, ale nowi gracze również się pojawiają.
  5. Jeśli chodzi o model walki to można podrównać troszeczkę BFa.
    PS2 od początku miał swoją własną drogę, tutaj masz wielkie bitwy o terytorium i przejmowanie baz gdzie taktyka i strategia działania ma bardzo istotne znaczenie.
    Oczywiście możesz być samotnym wilkiem polującym na głupie owieczki, co też ma swój urok, ale również możesz być częścią 48-osobowego plutonu dowodzonego przez weteranów i uczestniczyć w naprawdę istotnych misjach mających na celu wygranie alertu. Tutaj masz duże pole manewru jeśli chodzi o styl gry.
4lajki

Co to jest na że stronie oficialnej jest low na każdym servie czy to jest przez to że jest wczesna godzina czy faktycznie jest mało graczy.

Z racji tego, że średnia wieku w PS2 jest dość wysoka, to większość osób w tych godzinach jest w pracy więc i zaludnienie jest mniejsze, od ok. 16.00 zaczynają się zaludniać konkretniej serwery. Ale to nie znaczy, że nie ma z kim pograć do południa. Po prostu liczba graczy jest liczona teraz w setkach, a dopiero pod wieczór będzie w tysiącach. :wink:

właśnie sprawdziłem jedyny sever z medium jest tylko w Miler eu reszta low pisze na to piątek 17.09.2021 na godzinę 20.24