Playstation 3 kupić czy nie kupić?

Witam
Z racji tego że mój laptop średnio udźwiguje jakiekolwiek gierki, grałem tylko w LOLa ale mam już dosyć tej gry i świetnego community postanowiłem że kupiłbym sobie jakąś konsolkę. Jedyne konsole które miałem to PSX i PS2, na PSX wiadomo ogrywanych było dużo tytułów na PS2 już gorzej bo po prostu nie miałem gierek a przerobione średnio mi działały. Teraz myślę nad zakupem Playstation 3. Mam trochę wątpliwości czy się opłaca, jestem kompletnie ciemny w tym temacie więc mam pare pytań:
1. Jakie modele są dobre, jakie złe wadliwe?
2. Czy dostęp do internetu jest przez wifi czy potrzebne mi jest jakieś złącze?
3. Czy opłaca się kupić używanego czy jest to bardzo duże ryzyko i lepiej kupić nowego?
4. Co to jest playstation plus i czy jest to opłacalne?
5. Lepiej kupić używanego playstation 3 czy pozbierać kasy i kupić playstation 4?
6. Czy na telewizorze 30cal będzie wszystko okej z obrazem?
7. Jestem mocno szczegółowy i poniżej 60 fps strasznie mnie gryzie i po prostu nie moge grać. Czy gierki na playstation 3 często się wieszają/ mają mocne spadki fps/niski fps?
8. Jaka cena jest adekwatna za zakup jakiegoś dobrego zestawu?
9. XBOX czy playstation ?

Dzięki za odpowiedzi, chętnie przyjmę jakieś dodatkowe info :) Pozdro

1. Nie kojarzę wadliwych modeli (to nie xbox :P)

2. Dostęp do netu przez wifi lub kabel ethernet.

3. Osobiście doradził bym nowego nie jest to jakaś wysoka cena i zawsze masz gwarancje.

4. PS plus nie jest konieczne do grania online itepe. zwiększa to tylko tak zwaną jakość życia :P Jak możliwość przechowywania zapisów gry w chmurze czy promocje na gry przy zakupie w ps store.

5. Ciężko powiedzieć jako, że ceny konsol, gier i funkcjonalność są różne więc tu decyzje musisz podjąć sam.

6. Będzie ok.

7. PS3 nie oferuje rozgrywki w 60 fpsach niestety, jest to 30 fpsów.

8. Nie mam pojęcia.

9. Tylko playstation =)

1. Nie kojarzę wadliwych modeli (to nie xbox :P)

2. Dostęp do netu przez wifi lub kabel ethernet.

3. Osobiście doradził bym nowego nie jest to jakaś wysoka cena i zawsze masz gwarancje.

4. PS plus nie jest konieczne do grania online itepe. zwiększa to tylko tak zwaną jakość życia  Jak możliwość przechowywania zapisów gry w chmurze czy promocje na gry przy zakupie w ps store.

5. Ciężko powiedzieć jako, że ceny konsol, gier i funkcjonalność są różne więc tu decyzje musisz podjąć sam.

6. Będzie ok.

7. PS3 nie oferuje rozgrywki w 60 fpsach niestety, jest to 30 fpsów.

8. Nie mam pojęcia.

9. Tylko playstation =)

Ps plus jest wymagane w większości gier jak np. Destiny żeby grać w mp, jak i w większość innych gier które posiadają ten tryb.

Ps plus jest wymagane w większości gier jak np. Destiny żeby grać w mp, jak i w większość innych gier które posiadają ten tryb.

Zgadza się ale dotyczy to tylko ps4 w ps3 nie jest to wymagane do gry multiplayer.

co do nr8 za 1200zł można kupić fajne zestawy ps3 tylko po co jak za 1400można kupić fajne zestawy ps4 ?

1. Slim i Super Slim są dobre. Fatów nie bierz, bo miały problem z YLOD (Yellow Light of Death). X360 miały na początku problem z RROD (Red Ring of Death). Wszystko po 2009 nie ma tego problemu.

2. Wifi oraz Ethernet

3. Ja kupiłem używanego Super Slima i jest jak nowy. Tobie polecam to samo.

4. Playstation Plus i Xbox Live Gold to subskrypcje, dzięki którym dostajesz każdego miesiąca darmowe gry oraz zniżki na wersje cyfrowe wielu tytułów. PS+ jest wymagany do grania po sieci, ale TYLKO w przypadku PS4, na PS3 pograsz po sieci za darmo. XBLG jest wymagany do grania po sieci w przypadku obu konsol, X360 oraz XO.

5. To już zależy od Ciebie. Na PS4 po opłaceniu abonamentu PlayStation Now możesz grać w tytuły z PS3. Na dobrą sprawę kupując PS4 dostajesz również PS3. Podobnie wygląda sprawa z Xboxem. XO posiada wsteczną kompatybilność dla coraz większej ilości tytułów. Wszystkie tytuły, które dostajesz z XBLG są wstecznie kompatybilne, czyli dostajesz każdego miesiąca 4 darmowe gry.

6. Czemu miałoby nie być? Jeśli to nie jest TV kineskopowy to nie masz się czym przejmować.

7. Konsolowe 30fps wygląda zupełnie inaczej niż PCtowe 30fps. Gry na konsolach mają DUŻO lepszy frametime, przez co nie doświadczasz tak bardzo popularnego na PCtach stutteringu.

8. PS4 i XO, każdy zestaw ze sklepu, a PS3 i X360 musisz poszukać w internecie, bo dawno nie zerkałem na ceny.

9. Sam musisz wybrać. Fan PS powie Ci, żebyś brał PSa (desp jest przykładem), a fan Xboxa, żebyś brał Xboxa. Zobacz, który kontroler bardziej Ci się podoba (w końcu będziesz go trzymał w rękach przez wiele godzin) i które exclusivy bardziej odpowiadają Twoim gustom. PlayStation i Xbox są tak samo dobrymi konsolami.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to służę pomocą, bo dość długo siedzę w temacie oraz jestem posiadaczem trzech konsol, więc wiem, co mówię.

gry używki tanie jak barszcz, w każdym sklepie z grami od zatrzęsienia, a samą konsolę wyrwiesz również w korzystnej cenie z drugiej ręki. Imo slim jest najcichsza. Do tego gruba biblioteka gier. Jedyny minus to fakt iż sprzęt ma już 9? lat więc jak masz parcie na mega grafikę to się rozczarujesz, ale wtedy tylko... PC

kup ps4

Witam
Z racji tego że mój laptop średnio udźwiguje jakiekolwiek gierki, grałem tylko w LOLa ale mam już dosyć tej gry i świetnego community postanowiłem że kupiłbym sobie jakąś konsolkę. Jedyne konsole które miałem to PSX i PS2, na PSX wiadomo ogrywanych było dużo tytułów na PS2 już gorzej bo po prostu nie miałem gierek a przerobione średnio mi działały. Teraz myślę nad zakupem Playstation 3. Mam trochę wątpliwości czy się opłaca, jestem kompletnie ciemny w tym temacie więc mam pare pytań:
1. Jakie modele są dobre, jakie złe wadliwe?
2. Czy dostęp do internetu jest przez wifi czy potrzebne mi jest jakieś złącze?
3. Czy opłaca się kupić używanego czy jest to bardzo duże ryzyko i lepiej kupić nowego?
4. Co to jest playstation plus i czy jest to opłacalne?
5. Lepiej kupić używanego playstation 3 czy pozbierać kasy i kupić playstation 4?
6. Czy na telewizorze 30cal będzie wszystko okej z obrazem?
7. Jestem mocno szczegółowy i poniżej 60 fps strasznie mnie gryzie i po prostu nie moge grać. Czy gierki na playstation 3 często się wieszają/ mają mocne spadki fps/niski fps?
8. Jaka cena jest adekwatna za zakup jakiegoś dobrego zestawu?
9. XBOX czy playstation ?

Dzięki za odpowiedzi, chętnie przyjmę jakieś dodatkowe info :) Pozdro