Początek przygody z World of Warcraft!

Witam wszystkich!
Chciałbym się Was zapytać, w którą wersję World of Warcraft lepiej zagrać na początku? Będzie to mój pierwszy kontakt z tą grą, lecz nie wiem czy powinienem zagrać na “normalnym” World of Warcraft czy Classicu. Zaczynać zapewne bede w 5-6 osobowej paczce znajomych.
Jestem już zdecydowany na zakup, ale nie wiem której wersji, więc chciałbym się Was zapytać, który wybór byłby sensowniejszy.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.
Ps. Jaki realm powinienem wybrać? Jaki ma najwięcej graczy itp. ?

Kupując abonament otrzymujesz dostęp do obu wersji, jednak na retailu zawsze wymagane jest aby posiadać najnowszy dodatek. Zakupując więc miesiąc lub dwa możesz sprawdzić obie wersje.

Retail - wymagający i to o wile bardziej jest tak zwany end game, droga do niego jest zwyczajnie nudna(ale też dość szybka), choć jako nowy gracz, który chce poznać świat będziesz bawić się świetnie. Masz gwarantowane patche i dodatki z nowym contentem itd.
Classic - wymagająca jest droga do end game, a sam end game szybko staje się dość prosty. Zależnie od tego czy Blizz zdecyduje się rozwijać Classica o jakieś dodatki typu TBC czy WotLK content kiedyś się skończy.

Ogólnie na retailu masz więcej i w bardziej przyjaznej formie, jednak przez to że wszystko jest banalne to ucierpiały na tym elementy socjalne i interakcje z innymi graczami.
Za 10 dni będzie BlizzCon z zapowiedzą nowego dodatku ;p