Początek przygody z World of Warcraft!

Witam wszystkich!
Chciałbym się Was zapytać, w którą wersję World of Warcraft lepiej zagrać na początku? Będzie to mój pierwszy kontakt z tą grą, lecz nie wiem czy powinienem zagrać na “normalnym” World of Warcraft czy Classicu. Zaczynać zapewne bede w 5-6 osobowej paczce znajomych.
Jestem już zdecydowany na zakup, ale nie wiem której wersji, więc chciałbym się Was zapytać, który wybór byłby sensowniejszy.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.
Ps. Jaki realm powinienem wybrać? Jaki ma najwięcej graczy itp. ?

Kupując abonament otrzymujesz dostęp do obu wersji, jednak na retailu zawsze wymagane jest aby posiadać najnowszy dodatek. Zakupując więc miesiąc lub dwa możesz sprawdzić obie wersje.

Retail - wymagający i to o wile bardziej jest tak zwany end game, droga do niego jest zwyczajnie nudna(ale też dość szybka), choć jako nowy gracz, który chce poznać świat będziesz bawić się świetnie. Masz gwarantowane patche i dodatki z nowym contentem itd.
Classic - wymagająca jest droga do end game, a sam end game szybko staje się dość prosty. Zależnie od tego czy Blizz zdecyduje się rozwijać Classica o jakieś dodatki typu TBC czy WotLK content kiedyś się skończy.

Ogólnie na retailu masz więcej i w bardziej przyjaznej formie, jednak przez to że wszystko jest banalne to ucierpiały na tym elementy socjalne i interakcje z innymi graczami.
Za 10 dni będzie BlizzCon z zapowiedzą nowego dodatku ;p

Nie chcąc robić kolejnego tematu zapytam się tu. Opłaca się zaczynać przygodę z WoWem konkretniej na retailu?

w World of Warcraft zawsze się opłaca grać.
gra ma się różnie ale ciągle utrzymuje pozycje lidera i władcy rynku

a jaki serwer polecacie? zależy mi by było dużo polskich aktywnych gildii i czy jak kupię dodatek to będzie w nim zawarte 30 dni abonamentu?

Jeśli pragniesz dużo aktywnych Polaków jak wyżej napisałeś to wybór jest oczywisty - Burning Legion po stronie Hordy, jest to nieoficjalny Polski serwer, nawet na globalnym chacie pisze się w 99% w naszym ojczystym języku.
Jak kupisz dodatek to nie będzie w nim abonamentu.

Tylko nie BL… bo Ci wow zbrzydnie przez ludzi :smiley:

Co za bzdura…


Idealne podsumowanie bólu dupy takich osób jak pan wyżej :slight_smile:
(Słownictwo nie wybitne ale w 100% prawdziwe)

Na każdym serwerze można spotkać hołotę jednak na BLu z racji jego charakteru nieoficjalnego serwera PL takiej hołoty jest więcej. Mialem ta nieprzyjemność gry na BL podczas Legionu. Gralem do tej pory na kilku serwerach w WoWie i tego co zobaczyłem na BL chyba nie przebije żaden serwer. Wyobraźcie sobie, ze na BL są ludzie, którym jeśli podpadniesz zrobią wszystko aby zdobyć Twoje dane osobowe. Później będą na czacie w grze wymieniać Cie z imienia i nazwiska obrażając od najgorszych. Jeśli nie daj boże podasz tam komuś namiary na social media i dostanie to taki mściwy typ to zobaczysz na forach/discordach gildii a niekiedy i publicznych forach memy ze swoim zdjęciem. Gralem w jednej z lepszych gildii na BL i Raid Leader mojej gildii musiał uciekać z serwera bo była na niego nagonka po tym jak odsunął od składu raidowego kilku graczy, którzy znali się z IRL. Wtedy tez własnie zaczęło się wyżej wymienione polowanie na jego dane osobowe. Dobrym przykładem jest tez to jak w czasach Legionu gracze gildii Arduum traktowali gracz o nicku ~Hampton. Wtedy tez podawano na czacie gry jego dane osobowe, numer telefonu i linki do zdjęcia.

myślałem że tu polskie community będzie bardziej dorosłe, a tu akcje typu tych z privów. cóż będzie trzeba coś trafić i tam pograć jak servery zaczną działać. dzięki za pomoc

Czy ty właśnie przeniosłeś jakąś wyjątkową hardkorową sytuacje która się przydarzyła komuś kiedyś tam na całą społeczność?
Brak słów…
Właśnie w taki sposób tworzą się newsy na temat tego serwera - szkoda strzępić ryja :slight_smile:
A tak swoją drogą to ten Lider musiał być gruuuuubym ale to gruubym dzbanem by coś takiego go spotkało, naprawdę ciężka sprawa i nawet zweryfikowanie tego nie jest zbytnio możliwe - nie bronie tych ludzi bo to patologia i nie popieram no ale spójrzmy prawdziwe w oczy bo to musiała być naprawdę jakaś WYBITNA SYTUACJA.
Nie można osądzać całej społeczności po czynach kogoś tam, kiedyś tam.
Trzymajcie się z towarzystwem które wam pasuje i będzie dobrze.

Ale wiesz, że tak wyrabiają sobie ludzie właśnie opinie o danej rzeczy, poprzez takie właśnie przypadki. Również grałem na BL`u i nie byłem świadkiem takiego wydarzenia ale nie określiłbym tego serwera jako przyjaznego i z miłymi osobami. Bardziej bym określił czytając czat ogólny, że była to zbieranina gimbazy i chamstwa (nie wyklucza to znalezienia gildi w której mogą być normalni ludzie). W sumie jeśli olejesz ogólny czat na BLu i nie przeszkadza Ci tragiczny rynek (chyba, że od legionu się coś zmeiniło) to w sumie czemu nie, możesz tam grać :stuck_out_tongue:

Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem o tym, że na każdym serwerze jest hołota jednak na BLu jest jej więcej i w moim odczuciu bardziej rzucają się w oczy. Chcesz więcej? Proszę… W godzinę śmierci Papieża Jana Pawła na czacie na BL leciał spam chamskich komentarzy mi. cytuje “JP2 jeb** male dzieci”, gdy zadawałeś pytanie na czacie serwerowym kilku graczy potrafiło wyzywać Ci matkę lub ojca od najgorszych. To co działo się w WoWie na BL podczas Legionu można porównać do tego co teraz dzieje się w BDO. Kilka dni temu bylem świadkiem gdy ktoś o nicku “Topur” pyta na czacie o to jak zdobyć konia. Odpowiedz od innych PL graczy była mi. “Topory jebane kurwy ulane” albo “dosiądź swojej starej”. I takie akcje w BDO są teraz codziennie po kilkanaście razy. Dokładnie to samo działo się na BL podczas Legionu. Teraz moze tego chamstwa jest mniej bo i ludzi gra teraz na świecie około 2ch milionów gdzie na legionie było to 8 milionów.

Jak zaczynać to tylko od Classica. W innym przypadku ominie cię niesamowity klimat jaki ta gra oferuję.

Grałem na classicku jak tylko on był, potem dużo grałem na sunwellu, ale skoro teraz mam czas to postanowiłem przejść na global

no to tak jak na Anglojęzycznych serwerach tylko że u nas jest po Polsku :slight_smile: