Początek

Witam dopiero zaczynam grać w Dote i mam takie pytania.

1.Jaka jest najlepsza postać na początek.?

2.Czy ta gra jest trudniejsza od lol'a?

3.Macie jakieś podpowiedzi na sam początek gry ?

Sniper, drow ranger, riki, sand king, razie, kunkka, huskar.

dużo trudniejsza

najlepiej grać na botach

1. Polecam Sniper'a albo Skeleton Kinga.

2. Tak, o wiele trudniejsza.

3. Uważaj co robisz, staraj się farmić, jeżeli zginiesz zbyt dużo razy i ktoś Ci to wypomnij to przeproś i napisz, ze jesteś nowy, bo community w tej grze to cud, graj sporo a sam dojdziesz do wszystkiego.

Dodam jeszcze, że jak będziesz już w grze, to na górze po lewej stronie masz taki przycisk "książkę", naciśnij tam a potem strzałkę w prawo i wybierz sobie jakiś poradni zrobiony przez innych graczy. Taki poradnik podpowie Ci co kupować, jakie skille po kolei odblokowywać, skomentuje każdy przedmiot i umiejętność, pokaże na co uważać daną postacią, a czego się nie bać i jak działać w niektórych sytuacjach.

Trenuj dużo, bo trening czyni mistrza.

Aha i pamiętaj, że tutaj nie ma poddawania się, nawet grę w której przegrywasz 15 do 40 jesteście w stanie wygrać.To nie LoL, że jedna wyfarmiona osoba jest w stanie pokonać wszystkich solo. Tutaj liczy się zgranie zespołu oraz znajomość własnej postaci. Dobry Team Fight jest w stanie przechylić szalę zwycięstwa.

Sk? Niekoniecznie.

Graj na botach, przejdz kazdy tutorial, i cwicz, bierz all pick i randomuj na boty pasywne, zapoznawaj sie z mechanika mozliwie jak najwiekszej ilosci bohaterow. Dopoki nie bedziesz pewien, ze sobie nie poradzisz, nawet nie startuj w grze z ludzmi. I nie przeraz sie, ale sama nauka trwa dlugo, mastering jeszcze dluzej ;) Grunt to sobie nie odpuszczac, i pomimo porazek starac sie analizowac bledy i wyciagac z tego jakies konsekwencje. A, i polecam ogladanie duuuzej ilosci streamow czy gier lepszych graczy ;) Jakbys mial jakies watpliwosci to pisz, podstaramy sie odpowiedziec ;)

Co Ty. Zagraj sobie 4 z botami i od razu graj z ludźmi. Grając z botami nie wyciągniesz żadnych wniosków. Możesz na samym początku pograć na Limited Heroes, są tam same łatwe do ogarnięcia postacie. Pograsz trochę na tym, potem to już tylko All Pick i jazda.

Ja to każdą postać testowałem na botach a potem jak sobie wybrałem ulubioną, to grałem z ludźmi. Szybko jednak odpadłem, bo ruskie wychodziły z gry masowo i nie dało się skończyć gier w pełnym składzie do 10 lvla konta. Miałem też sytuacje w której grałem samotnie przeciw czterem wrogom, bo piątka ludu wyszła, zatem trzeba mieć dużo samozaparcia aby przez to piekło przejść.

Nie tyle trudniejsza co na pewno bardziej złożona od LoL'a, mechaniki niektórych bohaterów w docie sprawią, że nic cię już w tego typu grach nie zdziwi, w przeciwieństwie do lola w którym poszczególne fazy gry przebiegają w podobny sposób i w zasadzie na high ratingu są wyliczane "co do minuty". Na początek nie graj przede wszystkim inicjatorami bo cię ludzie zjedzą jak spalisz kilka razy kluczowe dla teamfightu ulti "w powietrze" albo w jednego gracza bez potrzeby. Proste postaci na początek to przede wszystkim takie które nie padną w 2 sekundy w trakcie ganku, nie są silnie podatne na harass dzięki czemu możesz się w trakcie gry nauczyć czegoś więcej niż biegania z bazy na lane po śmierci. Nie polecam drowy czy snipera bo to bardzo squishy hero i pomijając to że są średnio efektywne, potrzebują dobrego babysittera czego raczej w startowym matchmakingu nie uświadczysz. Na początek sugeruje takie postaci jak Dragon Knight, Juggernaut, Abaddon czy Skeleton King. Później możesz potrenować grę supportami takimi jak Bane, Lich, KotL czy Shadow Shaman, jak zaliczysz swoją pierwszą setkę gier możesz zacząć grać tymi postaciami które kreują teamfighty np. Magnus, Sand King, Beastmaster, a z czasem sam zdecydujesz która rola najbardziej ci odpowiada. No i musisz się przyzwyczaić że na początku wszyscy pickują 4 albo i 5 carry więc gry bez kuriera i wardów to standard, dlatego warto samemu szybko zaczać grać supportami.

Nie karzcie mu grać na botach bo to totalna głupota. Nauczy się na botach i pójdzie na normala i padnie. Najlepiej od razu idź po przejściu samouczka na normalne gry. Wiadomo w pierwszych meczach możesz dostać po dupsku ale nie musisz. Co do postaci obserwuj jak inni grają na youtubie, czytaj o danej postaci, czytaj opisy. Wybierz sobie co najmniej 2 lane na których chcesz grac na start i trenuj trenuj i trenuj. Sam się zastanawiam nad 3 podejściem do doty bo optymalizacja w lolu ssie i to jedyny zarzut wobec lola ;).

Deimond może jak pójdzie odrazu do po samouczku to będzie lepiej ? padnie 20x wiecej i tylko zdenerwuje kolegów z drużyny.

Moja rada wybierz jedna z postaci latwiejszych typu , spirit braker , sniper , drow ranger , huskar czy inne co koledzy napisali wyżej

graj jedną aż ci dobrze nią pójdzie. Zacznij po samouczku na mecze kooperacyjne na boty poziom dostosuj samoczynnie do siebie jak idzie ci za latwo to wyzszy. Nie graj na ostatnim nieuczcziwym poziomie ludzie gorzej graja niż te boty. Jak zaczniesz coś tam robić. Przejdz na normalne mecze jak będziesz czuł się na siłach. Staraj się grać single draft lub all random. Na all picku jest dużo gorzej.

Taak ale pójdzie na poziom botów i co ?. To samo albo samouczek jest zbyt łatwy no kurczę jest tylko wytłumaczone jak użyć skilla, skorzystać z kuriera, poruszanie myszką. Potem troszeczkę trudniej jednak przystaje na swoim więcej nauczy się na na zwykłych rozgrywkach. Ja tam zawsze idę na żywca :). Chociaż system gry powinien dopierać mu przeciwników na tym samym albo podobnym poziomie. Przynajmniej tak jest w Hon'ie. Chyba iż coś się zmieniło w kwestii tego :).

Witam dopiero zaczynam grać w Dote i mam takie pytania.

1.Jaka jest najlepsza postać na początek.?

2.Czy ta gra jest trudniejsza od lol'a?

3.Macie jakieś podpowiedzi na sam początek gry ?