Początki w grze

Jak najbardziej jesteś w stanie znaleźć grupę/gildie ale to zależy tylko od ciebie jeśli zachowujesz się dojrzale i dasz się poznać z dobrej strony to na pewno nikt nie będzie miał nic przeciwko.

Jeśli zaczniesz teraz i dokupisz 90 dni za około 100zł powinno wystarczyć aby potem sobie spokojnie zarabiać na tokena.

Co do historii proponuje książki(wiele już nie jest drukowanych), strategie warcraft I,II,III oraz poszukać informacji w necie, polecam też pradawną kronikę.

Ja zapraszam na Shadowsong do Alliance, może i mała gildia, ale ludzie pomocni i w różnym wieku(chociaż głownie 20+). Od czasu do czasu grają też dzieci naszych gildiowiczów, i nie mamy z tym problemów.

https://sarmatia.org.pl/forum/

Nie będę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Czy kupując np. http://allegro.pl/world-of-warcraft-battlechest-30-dni-gratis-i6357000281.html można tym doładować abonament ?

Nie, tylko stworzyć nowe konto/ przedłużyć triala.

Dodac jeszcze ze ten gratis z opisu akcji nie jest zwiazany akurat z tym produktem tylko po prostu przy wyjsciu filmu blizzard wyslal ludziom właśnie takie transmo

No tutaj nie moge sie zgodzic. Wyjscie nowego dodatku to najlepszy moment do zarobienia golda. Jak ostatnio gralem i wyszedl MoP to wbilem gold capa w miesiac na startowych niebieskich itemach i kartach z inskrypcji.

Ktoś kto zaczyna ten nie będzie ogarniał jak uzbierać kilka k golda dziennie, a dodatkowo jak nie wykupi dodatku to ominą go najszybsze sposoby i misje z garnizonu już nie będą dawały golda

Także aby zacząć porządnie handlować musi się trochę wdrążyć

Nie warto zaczynać w to grać chyba, że na jakimś privie wotlk lub tbc. Ta gra zaczęła swój upadek 4 lata temu i content jest coraz gorszy a ludzi masowo ubywa w porównaniu z tym co było w latach świetności tej gry, ogólnie jest już tylko coraz gorzej. A co do twojego wieku to jakie to ma znaczenie? Ja na globalu tankowałem lich kinga mając 13 lat ale jak ktoś pytał to "18, ofc". Mimo wszystko generalnie nie ma sensu zaczynać grać w wowa bo jaki sens wskakiwać na tonącego titanica?

No dobra, dzięki wielkie za dodanie posta na główną stronę mmorpg.org, lecz wybuchła przez to burza jakby nie patrzeć. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, i mam jeszcze jedno pytanie. Ktoś napisał że dam rade kupić 90dni gry za 100zł? Nie wiem gdzie dlatego prosiłbym o jakieś wskazówki. Plan mam kupić przez G2A no bo jak to typowy 14 latek nie posiadam karty kredytowej i będę musiał użyć PaySafe Card. Myślę że kupie to przez linki od Nexosa (youtuber) bo tam jest zniżka 3%. Dobry wybór? Wychodzi ok. 160zł za battlechesta i 3 miesiące gry (wliczając miesiąc z battlechesta).

Nie warto zaczynać w to grać chyba, że na jakimś privie wotlk lub tbc. Ta gra zaczęła swój upadek 4 lata temu i content jest coraz gorszy a ludzi masowo ubywa w porównaniu z tym co było w latach świetności tej gry, ogólnie jest już tylko coraz gorzej. A co do twojego wieku to jakie to ma znaczenie? Ja na globalu tankowałem lich kinga mając 13 lat ale jak ktoś pytał to "18, ofc". Mimo wszystko generalnie nie ma sensu zaczynać grać w wowa bo jaki sens wskakiwać na tonącego titanica?

Ubywa ? tonący titanic ? już po samym czacie na becie widać że gracze zachwalają nowy dodatek, im bliżej Legionu tym częściej pojawiają się kolejki do wbicia na serwer,upadek to jest na privach gdzie katujesz zbugowaną vanille do końca swojego życia i o nowym contencie możesz sobie jedynie poczytać na stronie Blizzarda

Wow ma ten problem, że w pewnym momecie nie wiadomo co robić jak ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę. Levelowanie staje sie monotonne i instancje tak samo, ogółem graczy nie ubywa, ale też nie przybywa.

Po prostu część po jakimś czasie sie wypala

@XorZ

Drugie tyle szykuj na nowy dodatek Legion. 2 miesiace gry to bodajże 100zł a battlechest powinien teraz być tani jak barszcz

http://allegro.pl/60-dni-prepaid-wow-pre-paid-world-of-warcraft-24-7-i6352484723.html

http://allegro.pl/world-of-warcraft-battlechest-dodatek-wod-30-dni-i6360534393.html

Nowy dodatek http://allegro.pl/world-of-warcraft-legion-pc-preorder-wersja-box-i6239540627.html

Od końca sierpnia. Tak czy siak wychodzi sporo bo około 300zł

Jak dla mnie gra troche monotonna mimo że jest dużo rzeczy do roboty to po rozwinięciu umiejętności zostają tylko raidy i pvp, a tak to praktycznie każdy biega ubrany w full heirloom set do tego 100lvl. Ogółem gra jest już na tym etapie gdzie duża większość leveluje alty. Mając inwestować forsę myślę że zdecydowalbym się na innego mmorpg

A jest sens kupować ten legion zanim wbiję ten 100 lvl? No bo jeżeli jak narazie ten content nie jest mi potrzebny to może stanieje? I jaką mam pewność kupując battlechesta przez allegro?

A ja polecę z prostego powodu. IMO WoW na obecną chwilę nie ma konkurencji, chyba że ktoś woli azjatyckie gnioty, które w każdej chwili mogą zakończyć swój żywot czy p2w jak Black Desert. 
@ up. Max lvl w WoWie nie trzeba wbijać w kilka dni. Nikt nikogo nie zmusza do wyścigu szczurów. Przecież bez problemu można levelować robiąc questy w KAŻDEJ krainie. Ba, można nawet u odpowiedniego npc zablokować sobie zdobywanie expa jeśli przez nadmiar doświadczenia ciężko ci aggrować mobki.. Taką metodą to nawet nie wiem, czy w 2 miechy wylevelujesz się na max lvl.
No, ale przecież zapomniałem, że są ludki, które jadą na rafie, oraz na http://www.wowhead.com/item=128312/elixir-of-the-rapid-mind i heirloomach a potem się dziwią, że max lvl leci za szybko...

To, że dla Ciebie WoW nie ma konkurencji, to nie znaczy, że tak jest dla wszystkich...

Wow niema konkurenta. Nie ma ani jednego mmo które ma chociaż zbliżoną ilość użytkowników co WoW.
To nie jest kwestia opinii. To jest fakt.

Można co najwyżej lubic inne mmo bardziej to już kwestia gustu.
Najlepszym MMO 2015 roku jest TESO. Uwielbiam to mmo jako gre.
Lecz Polskie community w tej grze jest bardzo ubogie oraz Casualowe.

Legion ma premierę 30 sierpnia do tego czasu możesz zakupić samego battlechesta i zacząć levelować swoją pierwszą postać.

Pewność kupując na allegro masz taką samą jak na g2a poza tym jeśli zamówiłbyś u nich Legion to dostałbyś go dopiero przed premierą i nie mógłbyś np skorzystać z boosta do 100 lvla (na allegro pewnie też). Jeśli sprzedający ma dużo komentarzy z czego 99% jest pozytywnych to masz 99% pewności ;p

Nie wiem czy jeszcze jest taka możliwość ale podczas logowania się na konto trial dostaje się 50% zniżki na battlechesta wychodzi wtedy 7,5 euro czyli około 33 zł no chyba, że bank dolicza przewalutowanie. 100% pewności lecz problemem może być sposób transakcji karta kredytowa/płatnicza paypal lub saldo battlenet.

Ubywa ? tonący titanic ? już po samym czacie na becie widać że gracze zachwalają nowy dodatek, im bliżej Legionu tym częściej pojawiają się kolejki do wbicia na serwer,upadek to jest na privach gdzie katujesz zbugowaną vanille do końca swojego życia i o nowym contencie możesz sobie jedynie poczytać na stronie Blizzarda

Widać, że nie masz w ogóle pojęcia po czym mówisz. Cata, mop, wod tez byly zachwalane i co z tego skoro wszystkie były takim samym syfem. w ciągu 4 lat populacja tej gry spadła gdzies 4-krotnie i spada cały czas w dół. To, że wyjdzie legion to nic nie zmieni, na 2 miesiące populacja wzrośnie a potem zaliczy jeszcze większy spadek niż wod, bo od 4 lat populacja tej gry sukcesywnie spada, dodam, że w najlepszym okresie czyli 4 lata temu grało nawet 12 mln ludzi więc to z czym dzisiaj mamy do czynienia to absolutna porażka, upadek w porównaniu z tym co było kiedyś. Szczególnie jest to widoczne na scenie raidowej, gdzie graczy, którzy raidują mythic ciągle ubywa i jest coraz mniej gildii a to są właśnie najlepsi gracze i mówi to samo za siebie. No ale skąd masz to wiedzieć skoro po twojej opinii jest pewny, że nic nie wiesz o tej grze.

PS: Servery vanilii i poprzednich dodatków akurat mają się bardzo dobrze i jest to jeden z ich lepszych okresów.

@ up. No to wracaj na te swoje privy i rób przestarzały i zbugowany content aż do usranej śmierci. Oczywiście z nadzieją, że pewnego dnia twój priv z całym dobytkiem nie wyparuje. Poza tym obecny content jest o wiele bardziej zaawansowany i wymagający, niż ten z Vanilli i wcześniejszych dodatków.
Ech, Twoich farmazonów nie da się już czytać..

Gownoburza... Pseudo cebule co nie rajadowaly i wypowiadaja sie o poziomie gry. Mlody konkretnie zapytal a tu jak zwykle osoby, które całe życie spedzily na priv albo wowa w kinie ogladaly wypowiadaja sie na temat globala. Lvling zawsze jak taki sam w kazdej grze ale end game jaki ma wow nie wiele gier może zaoferowac. I jak mam wybierac abonament a jakiś gowniany iteam shop... Wole abo.

Ogółem pierwsze słysze aby większość zachwalała Cata xD chyba najbardziej hejtowany dodatek. Mop wprowadził pandy i pare fajnych rajdów i instancji więc potraktowali go łagodniej.

Wbicie 100 lvl to 2-3 tygodnie dla kogoś kto dopiero zaczyna, a po premierze dodatek pewnie podrożeje i taniej niż 170 nie bedzie. Czyli standard, bedziesz musiał kupić w pierwszym miesiacu subskrypcji lub na początku drugiego

No to dobra. Zdecydowałem, kupię battlechesta na G2A gdyż jest to jedyny sposób przez PSC, a i tak muszę kupić psc 50zł bo najtaniej mi wychodzi tam czyli 30,38.. albo 2x20. No dobra no to 2 3 dni i przygodę czas zacząć! Zaczynam na serwerze Silvermoon. Chyba że ktoś by chciał poratować 38 gr na psc to na priv bym poprosił...ehh a sam nie lubie takiego żebractwa. Dziękuję wszystkim za pomoc i odpowiedzi! :D

Wiesz co. Już prędzej jedź do jakiegoś Saturna, Media Makrtu czy coś i kup pudełkowy BC. Będzie tańszy na G2A, a w środku jest naprawdę fajna ksiażka wyjaśniająca pdostawy, historię opisuje klasy i crafting.