Początki

Witajcie.

Od jakiegoś czasu zacząłem swoją przygodę z LOTRO, posiadam 16lvl human huntera. Chciałbym się zapytać jak powinienem grać by gdzieś dojść. Chodzi mi o to czy wykonywać wszystkie questy czy tylko te fabularne? (obecnie w jakimś miasteczku dostałem quest na 9lvl, a posiadam jak wyżej wspomniałem 16), czy skupiać się już od niskiego lvl'a na craftingu? Jeszcze małe pytanko kiedy mogę się spodziewać jakiegoś konika? Czytałem o tych całych turbine points i dużo mi ich nie brakuje do riding skilla, tylko gdzie kupić tego mounta? Z góry dziękuję i proszę o wszelkie porady dotyczące tej gry. ^^

1. http://lotronline.pl/forum/ogolna-dyskusja/darmowy-starter-pack-ilosc-ograniczona/ mount i inne duperele

2. Kilka dni temu zacząłem, ja skupiam się na questach maksymalnie 1 lvl niższych, wszystkie main questy i wszystkie deedy jakie tylko zobacze.

3. Z tego co widzę to by grać f2p w pełni na głównej postaci to koniecznie będą alty, by kupować quest packi i duperele

4. Crafting robię na bierząco by nie zajmował mi i tak już ograniczonego ekwipunku

Mase poradników na dobry start albo gre najmniejszym kosztem można znaleźć na steam/forum lotro

Ja obecnie mam 24 champion, aczkolwiek głównie deeduje na mainie i alcie dlatego wolno idzie

Konia możesz kupić w Bree-land na farmie. Jest na północy tego regionu, jest koń narysowany na mapie w tym miejscu więc znajdziesz na mapce regionu. Cena to chyba około 500s-1g. Ale ten link podany przez @Adisko da Ci riding skill i konia, więc nie musisz wydawać ani tp ani golda.

Ten quest na 9 level pewnie w Buckland? Tam będzie trochę takich questów z małym levelem.

Questy rób wszystkie bo na samych fabularnych się nie wyexpisz.

Crafting jak najbardziej regularnie od początku. Każdy następny tier craftingu będzie wymagał następnego tiera materiału, np. innej rudy, także warto robić bieżąco, czyli rozwijać ten tier craftingu, do którego materiały są dostępne na mapie na której obecnie questujesz.

Super, wielkie dzięki panowie.

Miałbym jeszcze pytanko.

W jaki sposób szybko zdobywać słynne Turbine Points i na jakie "rozszerzenia", quest packi je wydawać?

Tak jak pisałem, jest mnóstwo poradników na steamie i forum lotro. Punkty dla darmozjadów głównie za deedy.

Punkty za deedy (Shift+L w grze, chyba), a na jakie quest packi to już Twój wybór. Masz podane przedziały levelowe przy każdym quest packu.

Po prostu podążaj za questami. Jakbyś chciał wszystko to chyba leci tak: lokacja startowa>Lone-lands>North Downs>Evendim>Trollshaws>Misty Mountains>Forochel>Angmar>Eregion>Moria(ekspansja Mines of Moria)>Lothlorien>Mirkwood(ekspansja Siege of Mirkwood)>Enedwaith>Dunland i Gap of Rohan(ekspacja Rise of Isengard)>Great River>East Rohan(ekspansja Riders of Rohan)>Wildermore>West Rohan(ekspansja Helm's Deep)>3 quest packi z Gondoru

Teoretycznie nie potrzebujesz robić wszystkiego i na początku będzie Ci trudno w ogóle zdobyć tyle TP, to będzie wymagało sporo altów.

Najprościej jest chyba przejść te dwie pierwsze, czyli startową i Lone-lands, za zebrane TP kupić North Downs, potem za zebrane TP kupić Evendim, a potem Angmar/Forochel, następnie już do Morii. Ale to jest tak już na prawdę minimalistycznie, omijając większą część contentu, także nie polecam.

Najlepiej jest ten raz w życiu kupić Vipa po skończeniu North Downs, skończyć na tym wszystkie regiony aż do Eregionu a za zebrane TP kupić Morię. Do tego jednorazowe kupienie Vipa odblokowuje wiele rzeczy na stałę, typu swift travele czy gold cap, i odblokowuje to wszystko dla całego konta, także warto. Na razie zrób startową i Lone-Lands, kup North Downs i się zdecyduj co chcesz dalej robić i czy gra Ci się spodobała na tyle żeby wydać jednorazowo na tego Vipa.

A czym są wspomniane alty i jak wygląda sprawa z VIP'em? Jakie daje on bonusy?

Alt to kolejna postać na tym samym koncie.

A profity z Vipa tutaj

Alt to po prostu druga postać, którą robisz drugi to samo co pierwszą, żeby uzbierać TP. TP są na całe konto.

Link do benefitów Vipa już masz, a trzeba dodać że VIP odblokowuje też wiele rzeczy na stałę, zdejmuje gold cap, odblokowuje swift travele, drzewko skilli i tak dalej, dostajesz też 500 TP gratis. Działa to na całe konto i wszystkie postacie, nawet na te które założysz po skończeniu się VIPa.

Narazie polecam grac jak grasz, farmić turbinki i kupować pierdoły. Jak gra się spodoba to zawsze można kupić miesiąc vipa, po którym dostaniesz status premium oraz dodatkowe turbinki, bodajże 500.

Oki, dziękuję bardzo. Gra mi bardzo przypadła do gustu, szkoda, że wcześniej nie zacząłem w nią grać.

Witajcie.

Od jakiegoś czasu zacząłem swoją przygodę z LOTRO, posiadam 16lvl human huntera. Chciałbym się zapytać jak powinienem grać by gdzieś dojść. Chodzi mi o to czy wykonywać wszystkie questy czy tylko te fabularne? (obecnie w jakimś miasteczku dostałem quest na 9lvl, a posiadam jak wyżej wspomniałem 16), czy skupiać się już od niskiego lvl'a na craftingu? Jeszcze małe pytanko kiedy mogę się spodziewać jakiegoś konika? Czytałem o tych całych turbine points i dużo mi ich nie brakuje do riding skilla, tylko gdzie kupić tego mounta? Z góry dziękuję i proszę o wszelkie porady dotyczące tej gry. ^^