Podkładka pod mysz + odpowiednie chłodzenie w upalne dni

Jako, że często polecacie fajne rzeczy, które się sprawdzają, to przychodzę do was z kolejną prośbą, a mianowicie jest to wybór podkładki pod mysz i jakiegoś wentylatora.

Do tej pory używałem podkładki SteelSeries o wymiarach ~ 45x42 cm, ale stwierdziłem że jest trochę za duża i nie wykorzystuję całej jej powierzchni. Na dodatek guma od spodu zaczyna się złuszczać i bardzo ciężko doprać z niej zabrudzenia - szukam teraz czegoś mniejszego (powiedzmy od 30 do 35 cm w długości i szerokości), co szybko się nie zniszczy, nie brudzi się (bądź jest łatwo usuwalne/zdatne do prania w pralce), najlepiej materiałowe z powierzchnią precision. Im tańsze, tym lepsze, najlepiej tak do 50 zł.

No i temat drugi, czyli wentylator. Szukam czegoś taniego, co da przyjemny powiew powietrza w upalne dni. Sam osobiście zastanawiałem się najpierw nad dwoma wentylatorami na usb, ale nie wiem jak z funkcjonalnością i żywotnością takich rozwiązań, albo czymś normalnym, co można położyć na biurko/obok biurka (ewentualnie zastanawiam się nad mixem, czyli jeden duży do chłodzenia nad biurkiem, i drugi mniejszy na usb do chłodzenia “pod biurkiem” ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Liczę na pomoc i z góry dziękuję :3