Podsumowanie blizzcon

WARCRAFT

  • Remaster Warcraft III - Warcraft III Reforged
  • World of Warcraft Classic - pojawi się latem w przyszłym roku, aby grać będzie wystarczył abonament.
  • World of Warcraft - Nic poza tym co już wiadomo (nowy raid, nowy war front)

HEARTHSTONE

  • Nowy dodatek - Rastakhan’s Rumble który będzie się tyczył powrotu na Gurubashi Arenę.
  • Nowe karty, nowy efekt (overkill)
  • Nowy motyw przewodni z Loah.

DIABLO

  • Nawet nie będę komentował… tłum zgłupiał, w ciszy i zażenowaniu oglądał zapowiedź mobilniaka. Tragedia.

DESTINY2

  • Podstawka gry dostępna za darmo.

STARCRAFT2

  • Kompletnie nic wartego uwagi

HEROES OF THE STORM

  • Nowa postać Orphea
  • Zmiany w zdobywaniu doświadczenia

OVERWATCH

  • Nowa postać Ashe - siwa dziołcha ze strzelbą, która przywołuje robota.

Powiem tak, cały ten blizzcon to, moim zdaniem, jedna wielka porażka oprócz:

  • Ashe, która wygląda EPICKO i od wydania Any po raz pierwszy czuję się podekscytowany dodaniem nowej postaci do tej gry. Czuję nowego maina i już trzymam punkty na złotą broń dla niej.
  • Warcraft 3 Reforged można podsumować jednym zdaniem… Diament otoczony gównem w postaci całej tej farsy z WoW’iem (8.1 to będzie kontynuacja porażki związanej z BfA, świetny jak zawsze trailer nic nie zmienia), Diablo (HAH!), itd.

No niestety takie mamy czasy, że z wielkich twórców gier pozostał Rockstar i… no właśnie.
EA i Ubisoft to już od lat a Bethesda i Blizzard odpowiednio po Skyrimie i Diablo 3, oni nie robią już gier, robią produkty rozrywkowe, które mają się dobrze sprzedać.

Najlepszym komentarzem jest chyba to:

O czym ty mówisz. Przecież The Elder Scrolls VI jest zapowiedziane.

Ta, tyle, że oni to TES6 powinno zrobić przynajmniej 2 lata temu, a wiele wskazuje na to, że dopiero teraz będą się za niego brać czyli zobaczymy je nie prędzej niż w 2020 roku co jest zbyt dużą przepaścią między seriami… Beteshda wolało sobie odcinać kupony od Skyrima, wydając go na VR, Switcha i wersje remaster.

Ale tak, wszyscy deweloperzy gier spadają na psy, zresztą Blizzard już dawno się zdeprawował, ale fanboje zauważają to o jakieś 5 lat za późno… Sam Blizzard też widzi, że ich oddani fani zaczynają się od nich odwracać, dlatego też w swoich grach dokonują takich, a nie innych zmian. Ten Diablo Mobile to też rozpaczliwa próba zgarnięcia nowych klientów i próba podbicia Chin.

Z Blizzarda odeszło wiele znaczących osób, a to one budowały markę tej firmy. Dlatego ta firma nie jest już tym co kiedyś.

No fajnie, a ile było edycji skyrima i na ile konsol został przemielony? Nawet więcej niż diablo 3.
Od 2011 roku jadą na jednej grze + mmo, które dostaje płatne patche. Teraz nowy fallout zbiera bardzo słabe recenzje, więc pewnie tes VI będzie robione szybciej i będą musieli zrezygnować z części planowanej zawartości.

Podsumowując tegoroczny Blizzcon od strony World of Warcraft, ja sam jestem w jakimś stopniu zadowolony. Wiem co mnie jeszcze czeka w BfA, wiem też mniej więcej kiedy co zostanie wydane, więc mogę sobie spokojnie rozplanować czas subskrybcji :smiley:
Czekam niecierpliwie na dodanie nowych allied race, choć uważam iż Zandalari trolle nie powinni mieć paladynów. W sumie pewnie w następnym dodatku dostaniemy gnomy paladynów, skoro są oni już kapłanami. Brak nowego rajdu w tym roku trochę boli, co prawda na mythicu uldiru nie zrobiłem, ale już mam co z niego chciałem aby się wygearować i nie mam potrzeby aby tak dużo czasu poświęcać na rajdy. Warto wspomnieć iż będzie można robić timewalking dungeony WoDowskie, co jest całkiem spoko, lubiałem tamtejsze lochy. Oprócz tego moim zdaniem jak na patch 8.1.5 to wcale nie tak mało contentu, ale z drugiej strony patche wychodza zbyt wolno. Do patcha 8.2 poczekać musimy z pół roku, więc podejrzewam iż subskrybentów znów Blizzowi odleci w ciula, jednakże zawarte w nim nowości fajnie wyglądają. Podoba mi się pomysł mechagnomów i ich steampunkowego podziemnego miasta, nowy dungeon z 8 bossami zawsze na propsie i raid z podwodnym bossem, plus walka z Azsharą. Swoją drogą mam nadzieje iż finalnie ubijemy tę gadzinę i pewnikiem po tym nastąpi zwrot akcji z Sylvanas, ukierunkowując kogo będziemy finalnie w BfA tłukli. Ogółem rzecz ujmując BfA , wypada blado , jego największą bolączką jest brak uzupełniania częstszego contentu, brak wbijania paragon repy i fajnych nagród, brak dobrego systemu w Azerithe Armor, bowiem jest on w moim mniemaniu mocno okrojony względam Artifact Power z Legionu. Wbrew wielu opiniom na tym portalu akurat Warcraft 3 Reforged przyjęty został ciepło, choć ja nie uważam iż warto jest płacić tyle kasy za poprawione piksele, szczególnie jak ktoś posiada orginalne W3 z dodatkiem.