Poe 2017 TERAZ!

Mam takie pytanie odnośnie Poe czy w unikatowym przedmiocie mogę dodawać sockety ( gniazda ), łączyć linki , zmieniać kolor socketów ?

Tak

W którym akcie można zdobyć staff dwuręczny na 6 socketów? Robie postać templar pod freezing pulse i chciałbym włożyć w niego już 6 gemów 1 skill i 5 supportujących( mam wszystkie gemy) kończe 3 akt i mam 37lvl. Nie wiem czy kupić lepszy złoty item czy kupić biały zwykły zrobić go żółtym porobić sockety połączyć je i wkładać gemy? Podpowie ktoś?

ilvl 50 potrzebny do 6s

A lepiej zbierać na jakiś lepszy staff czy zrobić tak jak wyżej napisałem?

Złoty item to nie problem, problemem jest przedmiot mający połączone 6 socketów(ceny takiego są kosmiczne nie bez powodu). Szansa, że Ci się uda taki połączyć jest bardzo niska. Polecam na start zakupić coś z 5cioma połączonymi socketami-jest duuuużo tańsze(złote czy białe bez różnicy, cena podobna, poszukaj wiec czegoś co by Ci odpowiadało statystykami)

A ile taki staff z 5 połączonymi socketami jest warty 4 niebieskie i jeden zielony? Nowa liga weszła teraz.

Polecam sprawdzać takie rzeczy na stronie poe.trade

Wyszukiwarka jest przejrzysta, łatwo wszystko znaleźć i napisać do sprzedającego. Ceny 5 linków nie są duże, a za jakiś tydzień będą śmiesznie małe. Zależy tez jaki staff potrzebujesz.

Mam takie pytanie odnośnie Poe czy w unikatowym przedmiocie mogę dodawać sockety ( gniazda ), łączyć linki , zmieniać kolor socketów ?

Tak, o ile przedmiot nie jest Corrupted - wtedy nie można go w (prawie) żaden sposób zmodyfikować.

A szansa na zrobienie 6-link w przedmiocie to jakieś 1:1200, więc powinieneś zobaczyć sukces (czyli wszystko połączone) średnio raz na 1200 powtórzeń. Masz farta - trafisz w pierwszej setce, nie masz - wydasz 1800 i nadal nie będziesz mieć 6l. RNG. :)

Warto dodać, że dodanie Quality do przedmiotu powiększa szanse na 6L.

Kupiłem staff 2h z 6 socketami 5 połączonych. Można go zmienić na żółty albo po prostu zmieniać mu staty lub dodawać jakimś orbem? Tylko żeby sockety zostały na swoim miejscu chodzi mi o same bony przedmiotu. I czy to może się udać albo lepiej zostawić przedmiot w spokoju?

Jest kilka sposobów. Można zrobić z niego niebieski przedmiot, wydać setki alteration orbów na złapanie jakiegoś fajnego moda (albo pary), ulepszeniu takiego itemu exaltedem, dodaniu modów u mistrza etc, etc. Jest to jednak piekielnie drogie :)

Innym sposobem jest użycie chance. Możemy dostać niebieski, żółty lub nawet legendarny przedmiot (z szansami porównywalnymi z dropem z potwora, o ile pamiętam). Poza nim jest jeszcze alchemy, który zawsze daje nam żółty przedmiot albo esencje, które zawsze dają nam żółty przedmiot z jednym modem (zależnym od esencji). Jak nie spodoba ci się efekt, zawsze możesz użyć scouring orba do wykasowania wszystkich modów i kolejnej próbie - no i zawsze możesz dodać mu suffix/prefix u mistrza (tylko jeden wycrafcony, przedmiot może mieć max 3 pre- i 3 suffixy).

Jedyne co może zmienić sockety to w twoim przypadku fusing (żeby osiągnąć 6l, ale na 99% stracisz 5l), chromatic (kolory) oraz vaal orb (który może całkowicie przerobić item na kilka różnych sposobów i sprawia, że item jest corrupted, co oznacza koniec zmieniania go).

Dzięki za info a podacie mi stronę na której aktualnie zobaczę np. ile chaos orbów jest wart jeden exalt itp. ? Taką AKTUALNĄ rozpiskę na lidze abyss.

http://currency.poe.trade/

Warto pamiętać, że przez pierwsze dni exalty są warte bardzo mało, a cena może zacząć drastycznie skakać po kilku tygodniach (drastycznie = podwojenie ceny w ciągu tygodnia, tak było na Harbingerze o ile pamiętam). O ile nie jesteś zdesperowany brakiem EQ - warto poczekać ;)

tydzień temu skoczyły z 16 do 40, a teraz siedzą stabilnie, więc czas na inwestycje :P

Ostatnio pamiętam że sprzedawałem po 50, a tydzień później kosztowały 100, więc... jeśli nie potrzebujesz natychmiastowej inwestycji, to przetrzymanie kilku ex nie jest najgorszym pomysłem ;) (inna sprawa, że ceny w c także mogą rosnąć)

Dzięki za info a podacie mi stronę na której aktualnie zobaczę np. ile chaos orbów jest wart jeden exalt itp. ? Taką AKTUALNĄ rozpiskę na lidze abyss.

lepsza strona od currency.poe.trade to poe.ninja

zapraszam do gry :)

gram na AbyssHC, nick Freezing_Puss

panowie mam pytanie aby handlować itemami trzeba miec te płatne zakładki czy mozna wrzucać itemy na forum POE tak po staremu i na tej stronie poe trade tez bedą te itemy czy nie ???