Poe 2017 TERAZ!

Siemano chce sobie zagrać w Poe i chce się od was dowiedzieć czy warto jest zaczynać czy będzie tam dużo rodaków z którymi będę mógł rywalizować i latać w party itp. ?!

A czemu nie warto by było zaczynać?

Rywalizacja to co najwyżej kto wbije jak najszybciej 100 lvl (chodź i tak garstka ludzi dąży do tego) i w zasadzie to tyle. Gra ta nie jest stworzona do grania w party.

Jak najbardziej warto zaczynać, szczególnie ze względu na nowy content który ma wyjść 8 grudnia wraz z nową ligą Abyss.
Rodaków jest sporo, na forum poe możesz znaleść masę tematów z polskimi gildiami.

Znajdziesz Gildie, to będziesz mógł latać na wspolne mapki w Pt ;) Rywalizacja, kto pierwszy Pokona Shapera :P albo ogsiągnie dany lvl

Dzięki spoko za odpowiedź a czemu się nie lata w party? Z jakąś ekipką poexpilbym questy porobil itemki podropil? Tak btw tam ciężko jest mieć jakiś kozacki set czy wszyscy będą mieć tak jak np. w Diablo 3 , że nie ma problemu zdobyć najlepsze itemki?

Bo granie w party jest zwyczajnie nieefektywne, chyba że to aurabot. Nie dość że fpsy nieźle idą w dół to potwory dostają boosta do HP oraz dmg zależnie od ilości osób w party. Oczywiście mowa tu o end gamę czyli mapach itd. Jeśli chodzi o story to w party mozna, ale i tak lepiej by się rozdzielić by każda osoba robiła inną lokacja by jak najszybciej progresowac.

W poe nie ma setów. Są unikalne itemy, chodź większość z nich to trash. Tylko niektóre są niezbędne do danego typu buildu, np. Shavki czy Rise of the Phoenix. Większość unikatów jest warta alcha, czyli nic.

O co chodzi z tymi mapami w end game? Co się tam robi? Masz jakąś wskazówkę co mam robić w Poe w sensie gdzie pójść żeby coś ciekawego wyleciało nie wiem orby itemki jakieś skarby? Co ogólnie robić w tej grze na co się chodzi (w Diablo 3 np. ciągle szczeliny a tutaj?)

Bo granie w party jest zwyczajnie nieefektywne, chyba że to aurabot.

Nie zgodzę się. Granie w Party może być super efektywne, są swego rodzaju rotacje unikalnych map takich jak np. Beachhead bądź Poorjoy Asylum. W skrócie zbierasz 6 chętnych osób na daną mapę i zamiast robić ją 1 raz to robisz ją 6 razy w cenie 1.

O co chodzi z tymi mapami w end game? Co się tam robi? Masz jakąś wskazówkę co mam robić w Poe w sensie gdzie pójść żeby coś ciekawego wyleciało nie wiem orby itemki jakieś skarby? Co ogólnie robić w tej grze na co się chodzi (w Diablo 3 np. ciągle szczeliny a tutaj?)

W end-gamie głównie czyścimy mapy do których otrzymujemy dostęp po przejściu lore. Wtedy dopiero zaczynamy tak naprawdę grindowanie mobów. Każda z map ma swój Tier który odpowiada "trudności" mapy. Od T1 do T15 masz zwyczajne mapy ze zwykłymi Unique Bossami na końcu. (każda z map posiada swój objective który należy zrobić aby dodano ją nam do atlasu, na razie nie ma co się zagłębiać w szczegóły, zrozumiesz tą mechanikę wraz z czasem poświęconym grze) Na mapie T16 na końcu spotykasz Guardiana Shapera. Jest i 4, za każdego z nich otrzymujesz fragment mapy T17 na której jest Shaper, czyli główny boss całego atlasu.

W patchu 3.1, który wyjdzie już w przyszły piątek sprawa się trochę zmieni, ponieważ będzie tam swego rodzaju walka o atlas pomiędzy Shaperem a Elderem, aczkolwiek nadal głównie będzie chodzić o grindowanie tych mapek.

Oprócz tego masz też inne rzeczy do roboty takie jak np. farmienie Uber-Labiryntu w celu farmienia Currency, robienie innych bossów np. Atziri. Ogółem biorąc, no jest co robić. W razie pytań, wal śmiało, postaram się odpowiedzieć na każde pytanie.

Co do tych "skarbów" do w grze funkcjonuje coś co nazywamy RNG tj. Random-Number-Generator. Loot jest losowy. Nawet ze zwykłego białego mobka może Ci wypaść coś bardzo dobrego. Jest co prawda kilka Unique Itemów które dropią tylko i wyłącznie z danego bossa ale jest ich mało.

Czasem farmimy np. daną lokację bo wypadają na niej jakieś konkretne kartki które dadzą nam np. jakąś broń bądź zbroję.

Dodam tylko od siebie że na ten moment prawdopodobnie nie wiele zrozumiesz z tego co wyżej napisałem. Aczkolwiek zrobiłem to w celu abyś wiedział że no jest po co grać i nie będziesz się nudził. Na ten moment jednak skup się po prostu na podstawach gry, reszta powolutku z czasem przyjdzie.

Nie zniechęcaj się powolnym startem gry, od 3-4 aktu gra stanie się bardziej dynamiczna, czytaj Tutoriale, w tej grze jest to cholernie ważne.

Powodzenia! :)

Jasne , że opłaca się grać w party tak jak kolega wyżej napisał. Rotacje mapek lub wyższe tiery z aurabotem ( postać full support ). Nie warto porównywać do syfu jakim stało się diablo :D. Tutaj żeby mieć konkretny secik trzeba naprawdę posiedzieć - są żółte itemki warte naprawdę dużo currency lub unique typu headhunter , którego też szybko nie będziesz miał. Ogólnie polecam.

Nie zgodzę się. Granie w Party może być super efektywne, są swego rodzaju rotacje unikalnych map takich jak np. Beachhead bądź Poorjoy Asylum. W skrócie zbierasz 6 chętnych osób na daną mapę i zamiast robić ją 1 raz to robisz ją 6 razy w cenie 1.

Tylko że roty są opłacalne bo masz 6 daily/map/etc w cenie 1 jak sam napisales, a nie z powodu że grasz z innymi 5 osobami. Większość rotacji trwa chwilę więc to tylko ułamek gameplayu.

Tyle że ludzie na ligach często osiągają topki na leaderboardzie własnie grając w pt

Jest większa szansa na zdobycie unikalnego przedmiotu jeżeli gra się w pt ?

I tak i nie. Za każdą osobe w party dostaje się dodatkowe item rarity i item quantity, ale szybciej znajdzie sie cokolwiek bardziej wartosciowego jak 6 osob bedzie robilo 6 map anizeli 6 osob bedzie robilo 1 mape wspolnie.

Powiedźcie mi skąd zdobyć ten skill który używa templar nie mam pojęcia na jakim poziomie się go zdobywa skąd go można wziąść itp. Jak się on nazywa mój angielski jest słaby nie wszystko potrafię zrozumieć podoba mi się ten build chciałbym takiego zrobić. I ten skill wkłąda się w broń czy co plus do niego jakieś klejnoty supportujące?

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1862771 masz tu link a jak czegoś nie kumasz to google translate ...

(btw wstyd nie kumać ang no chyba ze masz 57 lat jak moja mama )

edit : na 1 raz zrób sobie swoja postać nie graj buildami bo zasady i fizyki gry nie zrozumiesz

edit 2 : https://pathofexile.gamepedia.com/Freezing_Pulse#Skill_functions_and_interactions tu masz ten skill

Na razie poświęć czas na zapoznanie się z grą. Pójdzie słabo to pójdzie słabo, poradnikami sobie pomagaj jeśli trzeba (a trzeba), ale generalnie się nie stresuj, bo i tak zostały jakieś około 2 tygodnie do startu nowej ligi, a wtedy i tak pewnie założysz nową postać żeby dołączyć do innych :)

Załóżmy że robię postać Templara pod atak żywiołów no głównym skillem będzie jakiś żywioł to opłaca się brać perki z drzewka rozwoju pod atak mieczem dwuręcznym lub kosturem? Bo widziałem że jest pełno taki buildów. Trochę nie rozumiem po co brać perki pod ataki mieczem ( zwiększona szybkość ataku, dmg itp) jeżeli będę atakował skillem np. Freezing Pulse. Chyba że to się jakoś łączy?

W żadnym dobrym buildzie nie ma sytuacji ze grasz pod spella a bierzesz nołdy pod atak. Albo źle to interpretujesz, albo czytasz jakieś złe poradniki. Jak grasz pod spelle to bierzesz nołdy ktore spelli lub pod element ktory jest spell lub atak (cold, fire, lightning).

Nie żeby coś, ale w grze masz wystarczający poradnik by przejść te 10 aktow na sam poczatek, skorzystaj z tego ewentualnie poczyatj jakis dobry poradnik.

Witam mam pytanie dopiero zaczynam przygodę z Poe wiadomo może kiedy Na steam będzie do tej gry nowa aktualizacja plus jaki server polecacie gdzie gra najwięcej polaków

Nie wiem czy troll ale odpowiem: W PoE właśnie wszedł nowy expansion, o którym guru pisał TUTAJ . Liga to w sumie taki nowy serwer, na którym wszyscy zaczynają od nowa i trwa on zazwyczaj 3 miesiące.

Wszyscy grają razem, nie ma tam typowych serwerów jak np. w WoWie. Wybierasz po prostu serwer z najmniejszym dla Ciebie pingiem i grasz z resztą świata.