Poe nowa liga

Nowa liga startuje 8 grudnia o 21.00 2017 roku tak? Jestem newbie nigdy w to nie grałem z kąd będę wiedział że się zaczeła?

Masz na stronie głównej licznik https://www.pathofexile.com (Jak nie działa to wyłącz adblocka) O 19 albo 18 powinni servery wyłączyć i będzie patch.

Patch moze byc nawet wczesniej. Bierz tez autorze postu pod uwagę ilosc lagow i dc przez pierwsze pol doby od wejscia ligi. Zawsze tak jest ^^

Na poprzedniej lidze nie było w ogóle lagów ani dc. Były 2 ligi temu.

Nie no były były, w pierwszych dniach nie raz wywala instancję, czasem trzeba kilka prób żeby przejść na następną lokację. Ogółem 3.0 było mega zlagowane za co nawet GGG przepraszało.

Ja jestem raczej noobem, właśnie chcę zacząć grać w PoE i po łebkach wiem o co w tej grze chodzi (podobne do D3, tylko przeczytałem że dużo więcej się tutaj "działa z currency", czymkolwiek ono jest?

To pierwsze pytanie, czym jest to currency (jakas waluta?)
drugie
Czy warto czekać do następnej ligi? Czy nie ma to znaczenia?
Z tego co widziałem to w PoE nie ma PvP, więc chyba nie powinno być problemu jeśli zacznę teraz?

Nowa liga startuje 8 grudnia o 21.00 2017 roku tak? Jestem newbie nigdy w to nie grałem z kąd będę wiedział że się zaczeła?