Połączenie internetowe "przerywa się" w odstępie 10-20 minut

Witam :)

Mam dosyć nietypowy problem, który zaczął mi się dziać od 1-2 tygodni.

Mianowicie, kiedy korzystam z komputera, na ogół przeglądam strony, gadam na Skype czy gram w jakieś gry online.

Niestety, ale nie mogę się jednak nacieszyć tymi czynnościami, gdyż moje połączenie internetowe co jakiś czas (mniej więcej co 10-20minut) na chwilę "zanika", po czym wraca, co jest irytujące,

bo często wywala mnie z serwerów w grach, przerywa mi w środku zdania, gdy coś mówię do kolegi na komunikatorze itp.

Moim usługodawcą jest oczywiście wielkomożne i nieziemskie UPC.

Specyfikacje komputera podam poniżej, może coś pomogą :

Windows 7 64bit

Intel i7 2600 3.4Ghz x4

Nvidia GTX 550 Ti

8GB RAM

750GB HDD

Mam nadzieje, że ktoś coś wymodzi dobrego, bo format na pewno nie pomógł :D

1. łączysz się przez wifi?

2. łączysz się do routera czy modemu?

3. sprawdzałeś lub możesz sprawdzić czy podobny problem występuje na innych urządzeniach? (komputer, tablet, telefon)

QafRIue.png

Ale UPC to proszę nie obrażać.

Tak jak Pan wyżej pisał. Sprawdź czy problem występuje na innym sprzęcie. Swoją drogą, jestem zdziwiony ze jeszcze do UPC nie zadzwoniłeś - oni są po to, aby tobie to działało. W końcu płacisz/twoi rodzice i umownie masz prawo wymagać sprawności. Wina może leżeć po stronie sprzętu od nich.

Tak jak Pan wyżej pisał. Sprawdź czy problem występuje na innym sprzęcie. Swoją drogą, jestem zdziwiony ze jeszcze do UPC nie zadzwoniłeś - oni są po to, aby tobie to działało

w orange jak zrobisz cos takiego to wysylaj technika, jak ten stwierdzi ze to nie wina ich to placisz za taka usluge ;)

Miałem ostatnio identyko problem i okazało się, że router świrował. Jeżeli też posiadasz router to spróbuj bezpośrednio neta do kompa podłączyć i jak problem ustąpi to router do wymiany.

1. łączysz się przez wifi?2. łączysz się do routera czy modemu?3. sprawdzałeś lub możesz sprawdzić czy podobny problem występuje na innych urządzeniach? (komputer, tablet, telefon)
Miałem ostatnio identyko problem i okazało się, że router świrował. Jeżeli też posiadasz router to spróbuj bezpośrednio neta do kompa podłączyć i jak problem ustąpi to router do wymiany.

1. Łączę się przez kabel.

2. Modem UPC posiada 2 wejścia, więc uznałem, że ponieważ mój router jest mocniejszy od wmontowanego w sam modem - 1 wejście jest podłączone bezpośrednio do mojego komputera, a 2 do mojego routera.

3. Nie wyczułem takich problemów na innych urządzeniach. :/

Rozważałem aktualizacje sterowników do karty sieciowej, ale gdy próbowałem przez Menadżer Urządzeń wyszukać to nie ma nowszych. Myślałem ostatecznie o przywróceniu starszej wersji, jednak nie wiem czy to miałoby wpływ.

PS: Nie obrażam UPC, bo na 120Mb/s nie narzekam D:

sprawdź kabel (podłącz inny) i karte sieciowa (zalatw sobie jakas tania z serwisu sa po 5-10zl albo zapytaj jakiegos kumpla)

To może i ja się dołącze do pytania, ale u mnie nie jest problem w routerze bo kupiłem drugi i tak samo się rozłącza. Wydaje mi sie, że to wina kabla internetowego, ponieważ kiedy go czasem noga poruszę to mi neta zarywa. Ale czasem to sam z siebie zarywa połączenie.

Jeżeli poruszanie kabelkiem pomaga to jest po prostu ułamany w środku. Wymień go, nowy, 2m kosztuje 5zł. To, że z czasem sam z siebie bez poruszania się rozłącza i znów trzeba go dotknąć wynika z tego, że kabel jest sztywny i wraca powoli do swojej najwygodniejszej pozycji, w której prawdopodobnie nie działa.

ewentualnie jest zle zacisniety (sam trafilem na nowe kable w sklepie ktore okazaly sie byc zle zrobione) tak czy siak wymien kabel dreiv

@dreiv

Wymień kabel.

@repchi

Przeskanuj całego kompa.

Antywirus, np AVG Free http://free.avg.com/pl-pl/homepage

AdvCleaner http://adwcleaner.pl/adwcleaner/pobierz-program/

MalwareBytes https://www.malwarebytes.org/

Sterowniki do karty sieciowej, jeśli to zintegrowana karta, to ściągasz ze strony producenta płyty głównej. Jeśli to karta pod PCI, to ze strony producenta karty.

Ale przerywanie połączenia, to nie wina wadliwego sterownika.

@dreivWymień kabel.@repchiPrzeskanuj całego kompa.Antywirus, np AVG Free http://free.avg.com/pl-pl/homepageAdvCleaner http://adwcleaner.pl/adwcleaner/pobierz-program/MalwareBytes https://www.malwarebytes.org/Sterowniki do karty sieciowej, jeśli to zintegrowana karta, to ściągasz ze strony producenta płyty głównej. Jeśli to karta pod PCI, to ze strony producenta karty.Ale przerywanie połączenia, to nie wina wadliwego sterownika.

Skany nic nie wykazały. Z resztą komputer po formacie to tym bardziej.

A co do sterowników, to dalej mam ten sam problem, mimo, że udało mi się znaleźć jakieś na stronie Realteka, z początku nie wiedziałem czy to do mojej karty sieciowej, aczkolwiek "działają" (pomimo, że dalej mam przerywany internet).

Chciałbym dodać ciekawą rzecz, że ten problem NIE ODZDZIAŁUJE wyłącznie na Counter Strike: Global Offensive oraz Dote 2. Rozmawiam z kolegami na Skype w trakcie grania na ogół i gdy wywala mi Skype'a to gra dalej chodzi i nie mam jakiegoś rozłączenia z serwerami O.O

Dalej mnie jednak rozłącza przy innych grach np. Vindictus oraz jak surfuję po necie.

Jeżeli może to być dalej wina sterowników i znów jakiś źle zainstalowałem, załącze informacje karty sieciowej poniżej z nadzieją, że to może coś pomoże.

Realtek PCIe GBE Family Controller

Wersja sterownika: 7.88.617.2014

Karta sieciowa jest zintegrowana z płytą główną, czy to dodatkowa na slot PCI ?

Do zintegrowanej stery pobierz ze strony producenta płyty głównej. Podaj model płyty.

@Aha, tylko przed instalacją nowego sterownika usuń ten stary !

Otwórz menu start, wpisz tam w szukajkę devmgmt.msc i daj enter.

Znajdź tą sieciówkę, prawym i odinstaluj. Zaznaczając wcześniej kwadrat, który mówi o tym, że oprogramowanie też usunie.

Karta sieciowa jest zintegrowana z płytą główną, czy to dodatkowa na slot PCI ?Do zintegrowanej stery pobierz ze strony producenta płyty głównej. Podaj model płyty.@Aha, tylko przed instalacją nowego sterownika usuń ten stary !Otwórz menu start, wpisz tam w szukajkę devmgmt.msc i daj enter.Znajdź tą sieciówkę, prawym i odinstaluj. Zaznaczając wcześniej kwadrat, który mówi o tym, że oprogramowanie też usunie.

No i tu mamy małe schodki.

Karta sieciowa jest zintegrowana. A model mojej płyty głównej to ASUS P8H61-M LX2

Problem polega na tym, że na stronie Asusa NIE ZNALAZŁEM nawet tej płyty. Prawdopodobnie jakby była, to może by ten temat nawet nie zaistniał. Albo po prostu nie umiem szukać ;/

@EDIT

Znalazłem sterowniki jakimś trafem i odinstalowałem stare, po czym zainstalowałem nowe. Jak na razie, możemy tylko czekać na cud.

@EDIT 2

Dalej to samo. Przycina sesje w przeglądarce, Skype wywala i Vindictusa też D: Uważam, że to wina czegoś pomiędzy tymi aplikacjami, bo na pasku zadań mam stałe połączenie z internetem.

Używasz jakiegos Firewall`a?

sprawdz kabel i zalatw druga karte sieciowa. Jakby jakakolwiek z bzdur, ktora polecili Ci inni mialaby zadzialac to problem zniknąłby gdy zrobiles format

Witam :)

Mam dosyć nietypowy problem, który zaczął mi się dziać od 1-2 tygodni.

Mianowicie, kiedy korzystam z komputera, na ogół przeglądam strony, gadam na Skype czy gram w jakieś gry online.

Niestety, ale nie mogę się jednak nacieszyć tymi czynnościami, gdyż moje połączenie internetowe co jakiś czas (mniej więcej co 10-20minut) na chwilę "zanika", po czym wraca, co jest irytujące,

bo często wywala mnie z serwerów w grach, przerywa mi w środku zdania, gdy coś mówię do kolegi na komunikatorze itp.

Moim usługodawcą jest oczywiście wielkomożne i nieziemskie UPC.

Specyfikacje komputera podam poniżej, może coś pomogą :

Windows 7 64bit

Intel i7 2600 3.4Ghz x4

Nvidia GTX 550 Ti

8GB RAM

750GB HDD

Mam nadzieje, że ktoś coś wymodzi dobrego, bo format na pewno nie pomógł :D