Polania MMORPG

Powiem Ci tak: widzę, że jesteś fanem Margonem i powinieneś to traktować oraz reklamować jako fanowski projekt, próbę reanimacji i wskrzeszenia Margonem, albo “duchowego następcę Margonem” - i wtedy nikt nie będzie miał wątpliwości skąd taka stylizacja. Na pewno zabrzmi to hardo i zdecydowanie. W innych przypadkach hasło “uczę się programować, i chcę zacząć od mmorpg” wywołuje u wielu osób rozbawienie (coś jak “kupiłem pompkę do roweru, chcę zbudować rakietę”). Jeśli go wrzucić na fora/FB/Discord gdzie siedzą gracze starego Margonem, na pewno im się spodoba. Tobie sprawi Ci to dużo radości, może nawet da jakąś popularność w tym środowisku, a już na pewno nauczy Cię dużo pożytecznych rzeczy, o ile nie będziesz się cofał z technologiami, tylko szukał nowych rozwiązań, bez względu na stylistykę. Za rok-dwa możesz się zatrudnić w dobrej firmie.

Przepraszam, że jak tak o kasie, może to już mój wiek, zwykłe zblazowanie i cynizm, albo zwykły pragmatyzm i gapienie się, co może dać kasę (albo po prostu szatan zjadł mi duszę), ale faktem jest, że ludzie dostają dobrą robotę kiedy robią coś z początku hobbystycznie. Zwłaszcza w zawodach technicznych. A jeśli już masz, to bardziej się rozwiniesz.

Natomiast gdybym miała mówić z perspektywy osoby, która w Margonem nie grała oraz wypowiedzieć się wyłącznie za siebie, to mnie by nie zaciekawiło. Styl projektu naprawdę wygląda jak RPG Maker (patrzyłam na screeny Margonem i oryginał chyba jest nawet bardziej kolorowy) i ma przestarzałe mechaniki (walka turowa). Oprawa im nie nadaje żadnego powiewu świeżości. Ot, stary, klasyczny RPG w stylu Pokemonów albo pierwszych Final Fantasy. Przyciągnie fanów Margonem, ale niekoniecznie nowych graczy, którzy pragną ładnej grafiki, dynamicznej walki i niczym nieograniczonej interakcji z otwartym światem.

Anyway, powodzenia. Chyba powiedziałam już wszystko co chciałam :slight_smile:

Ja ci napisze nie myślałeś na unreal engie 4 prawie większość aseetów jest za free tu ci dam filmik jak gość bez doświadczenia w programowaniu robi grę w stylu diablo w 7 dni https://www.youtube.com/watch?v=F3tccrzqwvo&t=352s

Powtarzam, zapraszam na kopanie ziemniaków, bo sezon się kończy. Poruszasz się i zaoszczędzisz rodzicom prądu.

1lajk

Cry me a river

Jezeli masz zdolnosc do pisania kodu to zal mi Ciebie typie, bo twoj projekt wygląda jak RPG maker i sorry, moze i sie pomyliłem co do twoich umiejętności, przepraszam za to, ale nie przepraszam Cię za to ze twoja gra wygląda jak gówno.

Tak jak mówiłem wcześniej, jezeli umiesz programować to idź na prawdziwy silnik i stwórzy prawdziwą grę, a nie to żałosne coś. Jeżeli uważasz że stworzenie gry samemu w silniku 3D jest niemożliwe, to zapraszam na ten kanał:

Gość samemu tworzy grę i jego projekt wygląda 10 razy lepiej niz twój kiedykolwiek będzie w stanie się zaprezentować.

Oczywiście mozesz olać moje rady i kontynuować swoją gówno gierke w przeglądarce, stracisz jedynie na to czas i nic na tym nie zyskasz.

Nie pozdrawiam.

Nie wiem, czy ktokolwiek tu słyszał o placeholderach? Mniejsza z tym gościu od diablo w 7 dni ma doświadczenie, ale pokazuje jak łatwo i szybko można zrobić zalążek gry z samych darmowych assetów używając jedynie blueprintów. Pomimo, że jego “diablo” prezentuje się o wiele lepiej(niebo a ziemia) jeżeli chodzi o kod jest zupełnie odwrotnie.

Dla jednego musi być 3d i ładna grafika, a inny zadowoli się pixel artem i to też nie ma znaczenia, nie jest artystą tylko koderem. To też zależy co kolega chce osiągnąć jeżeli rozwinąć swoje umiejętności z web developerki, lub pokazać swoje umiejętności w portfolio z tego tematu to po kiego grzyba mu unreal lub unity? Jeżeli jednak chce projekt ukończyć i na nim zarobić, to powinien zacząć od nie robienia mmo ;p

Naprawdę widać, że jesteś co najmniej lekko upośledzony. Człowieku w życiu zaprogramowałeś co najwyżej pralkę, a dajesz mi rady jakbyś coś wiedział na ten temat. To, co zyskam wymieniłem już w moim poście, ale widocznie umiejętność przetwarzania wiadomości u ciebie jest na poziomie trzeciej klasy. Wyprowadzę cię na koniec z błędu. W unity programuje się w C#, a ja nie zamierzam uczyć się kolejnego języka, żeby przypaść do gustu takim ignorantom jak ty. Myślisz, że dajesz jakieś faktyczne rady, ktoś cię tutaj poważa i miałby się do tego dostosować?
Gościu rady to, możesz dawać koledze jak mieszać farbę na budowie, a nie na temat, na który nie masz pojęcia. Ośmieszyłeś się twierdząc, że nie napisałem nawet linijki, jesteś zwykłym burakiem, który myśli, że na czymś się zna, a tak naprawdę jesteś zwykłym burakiem.

Projekt jest w celach nauki i nie wiem skąd tu tyle przemądrzałych użytkowników.
Usłyszeli gdzieś, że są silniki jak unity, czy unreal engine i z automatu przyjmują, że ja jestem idiotą i o nich nie słyszałem, a oni posiedli jakąś wiedzę tajemną tj. nazwę silnika, bo po uruchomieniu już pewnie nie wie co zrobić XD
Pierwsza moja próba stworzenia gry była na unity w 2014 roku, więc o istnieniu tego tworu pewnie dowiedziałem się wcześniej, niż mądrale z tego tematu. Bardzo ciekawy jest też fakt, że po założeniu takiego tematu na 4programmers lub innym forum programistycznym nikt nie napisze: “haha, ale żałosna gra, weź unity, bo to lipa i nikt nigdy w to nie zagra”. To właśnie pokazuje poziom na forum.

To są gracze ich odbiór gry to przede wszystkim jej wygląd(dlatego tak łatwo scamują ludzi pięknymi trailerami przy zbiórkach kickstarterowych ;p). Kod będa mogli ocenić dopiero jak zagrają i to negatywnie w przypadku napotkania błędów i bugów. Osobiście bym im nie pokazał mojego projektu gdyby nie wyglądał dobrze i był w miarę rozwinięty(a nawet nie przyznaję się, czy coś robię).

Zawsze też możesz zainteresować się webgl i bibliotekom threejs na tym jest zrobione hordesio ;p

Po prostu sobie odpuść bo i tak nic z tego nie wyjdzie xd. Zrób sobie kwalifikacje na wózki widłowe, zatrudnij się gdzieś na magazynie, a swoje pisanie kodów wrzuć sobie na Facebooka i oglos się że będziesz robił strony internetowe dla kosmetyczek i fryzjerów. Przynajmniej sobie audi kupisz i mieszkanie wynajmiesz.

3/4 ludzi na tym portalu gra w jedna gre cale zycie i przychodzi tu mowic o wszystkich innych jak o gownie. Zycze ci powodzenia na drodze programowania jak i z twoim projektem, ale tutaj nie znajdziesz ani wsparcia ani feedbacku. Nie jestem w temacie, ale proponuje Ci poszukac jakichs forum indie gier, pixel art games etc tam na pewno ludzie o podobnej zajawce ci pomoga. pzdr

2lajki

Nie da się zrobić MMO w jedną osobę. Zrób jakieś małe gry i wrzucaj na jakiejś gdy online czy inne tego typu, zbierając doświadczenie, portfolio itp. Będziesz mieć silne CV

1lajk

Walka grupowa: https://youtu.be/NvUbA7P-Doc
A malkontentów pozdrawiam.

Pvp: https://www.youtube.com/watch?v=w3ZDR17z5ZE

Dla mnie to żaden projekt , używasz gotowych skryptów zapewne i do tego nie chce ci się zrobić swojego interfejsu . Wygląda to gorzej niż Margonem .

Średnio obchodzi mnie zdanie osoby, która nie umie używać znaków interpunkcyjnych. Nie moja wina, że patrzysz na świat przez pryzmat swojej niekompetencji i nie mieści ci się w głowie, że ktoś jest w stanie coś sobie wymyślić i dążyć do celu. Wyżej podałem repozytorium na githubie, więc możesz sprawdzić te wszystkie gotowe skrypty, ale zapewne nie wiesz co to repozytorium, a nawet jeśli wiesz to kodu i tak nie rozumiesz, bo wtedy nie pisałbyś takich głupot. Widzę, że nick zobowiązuje…

Nie podoba mi sie tytul tematu, mianowicie wyraz “Polania”, jest taki obrazajacy,
jestes moze zydem?

Jestem żydem i moim celem jest eksterminacja Polaków.

Tworzę interfejs: https://www.youtube.com/watch?v=MkDlXsD-HCE

Dodałem możliwość wymiany itemków, wyrzucanie na ziemie i wpływ na statystyki postaci oczywiście po założeniu.

image