Polskie aktywne gildie w Guild Wars 2?

Czy jest jakaś aktywna gildia z discordem, na którym ludzie faktycznie się socjalizują, grają? Trafiłem niedawno do jednej ale wydaje się gildią bardziej strimera bez jakiś aktywności gildyjnych lub jakiejkolwiek organizacji a taka by mi się przydała, gdzie można na bieżąco czasem kogoś zapytać o coś na głosowym a w przyszłości gdzieś razem pójść.
Doświadczenie MMO - ponad dekadę, prawie dwie.
Doświadczenie GW2 - zerowe, właśnie spędzam swoje pierwsze godziny. Szukam aktywnej gildii z sporym online i discordem - jeśli ktoś chciałby przygarnąć świeżaka to miło. Wybrałem Thiefa.

Z ciekawości w jakiej gildii byłeś?

Nadal w niej jestem bo można mieć 5 gildii a ta nazywa się Fire i jest prowadzona przez strimera, ogólnie strimer jest bardzo ale to bardzo pomocnym gościem ale brakuje mi widoku discorda gdzie ludzie siedzą razem jako gildia, mam wrazenie, ze ta gildia jest po prostu dla widzów.

Gw2 ma trochę inna charakterystykę gry. W takim np albionie na discordach gildii zawsze są dziesiątki osób.
W gw2 poza raidami większość rzeczy robi się solo lub przez lfg.
Może w gildiach wvw discordy są zapełnione ludźmi, sam nie wiem…

1lajk

Gw2 to taka sama gra jak teso , swtor czy wow ,ff , ludzie glownie siedza tam na rajdach , dg, ew jakies zamkniete grupki …chcesz gildie aiedzace razem idz do gry pvp/pve typu Aion , l2 , Albion etc gdzie masz open world walki o spoty czy mass pvp :wink: wW marcu bedzie Aion classic na , ktorgo bedzie napewno ogromny hype chyba ze abo nie bedzie mozna kupic za kase wgrze to padnie po roku.

Grałem w Lineage 2, Albion, TESO, WOW i ludzie poza raidowaniem, eventami również przesiadywali na discord. Nie oczekuję zergu osób na voice chatach ale zawsze udawało sie znaleźć gildie gdzie przynajmniej te 5-15 osób poza peak time i main contentem siedziało

Lineage 2 czy Albion to zupełnie inne gry. Swoją drogą Lineage 2 zjadł mi 10lat życia :stuck_out_tongue: i nie powiem ze właśnie siedzenie na team speaku i śmiganie z klanem na oly to coś, czego najbardziej brakuje mi w innych grach mmorpg. System olimpiady w l2 to była poezja.

Nie wiem w jakich gildiach grałeś ale w New World, Albion, Wow Classic zawsze była ta garstka lub nawet 15-25 osób, które wieczorem zbierało się na voice chat, niezależnie od wydarzeń czy nie.

Osobiście odradzam Ci raczej polskie gildie, byłam w kilku i za każdym razem to było złe doświadczenie. Celowałabym w międzynarodowe.

Na szczęście można mieć aż 5 :smiley:

Jak chcesz gildię do socializacji i zergu osób to aiwe tylko leader jest lekko toksyczny ale reszta jest spoko tylko ludzie tu będą cię do niej zniechęcać.

Do eksploracji swiata niepotrzebna ci gildia


Możesz tu sprawdzić, jest lista gildi i ciągle ktoś coś pyta. Ciężko mi powiedzieć jak w wielu gildiach ludzie siedzą na discordzie bo ja szukałem dokładnej sytuacji, Gildi bez discordu gdzie można pójść z gildia i nie słuchać niczyjego ględzenia.

Co do porad, to gdziekolwiek znajdziesz mase osób do pomocy. Ja ostatnio po skońceniu ‘dungeona’ miałem problem z mechanika na bossie i całe party, które miało się już rozejść zostało i tłumaczyło mi mechanike bossa. Na koniec napisali, że jak potrzebuje pomocy to żebym sie odzywał to mi pomoga.

Witam Wszystkich. Co do tematu to polecam z czystym sumieniem gildie HUNT. Posiadamy discorda, na którym aktywnie spędzamy czas. W gronie posiadamy stare wygi, które grają w FashionWars od pierwszej odsłony. W ekipie znajdziesz również najcenniejszy diament, jaki posiadamy, a mianowicie grupkę osób, które ogarniają grę do siódmej cyfry po przecinku i na każde pytanie Ci tak odpowiedzą, że wszystko zrozumiesz tak jak należy a do tego będziesz miał jeszcze więcej pytań, bo tak to objaśnią, że aż pożałujesz, że już wiesz ile zabawy z czymś przed Tobą. Dodatkowo aktywnie bawią się w fractale i raidy. Chłopaki mają tak dużo cierpliwości, że czasem się dziwie skąd u byłych tryhardów tyle serca do nobków, których chętnie uczą mechanik i co z czym się je. Ja idąc z nimi pierwszy raz na raidy i to na nie byle jakim poziomie tak mnie prowadzili za rączke, że pomimo zabójczego tępa rozgrywki ( dla mnie, oni grali palcami u stóp, przeglądając internet na telefonie) wszystko było tak banalne, że idąc potem z randomami na to samo pewny siebie, zjebałem wszystko, co się dało koncertowo w pierwszych minutach raidu, . Więc polecam serdczenie HUNT, spokojna ekipa, wesoło na discordzie i ciągle coś robią i zawsze pomoc otrzymasz. WvWvW trochę leży u nas, jednak znając naszego szefa już tyle lat coś i w tym temacie zrobi by i ten kontent ożywić na nowo. W celach rekrutacji napisz w grze do ( kuroineko.4623 - tylko grzecznie bo to żyleta uczulona na brak kultury osobistej xD oraz nasz jeden z szefów, chodząca encyklopedia Osman.8941 - Są codziennie późnym popołudniem w grze.) Wymagamy jedynie przesiadywania na discordzie - zalecam przesiadywać bo sporo kontentu wspólnie mielimy dzień w dzień od daily, raidy, fractale po pvp i world bossy oraz acheviementy)

2lajki

Czyli jak ktoś chce popisać na czacie w grze/discord bez głosowego to nie przyjmiecie?

Gildia HI jest bardzo aktywna na discordzie,

No chyba nie do końca skoro używają TS3 :smiley: