Pomoc dla nowego gracza!

Siemka potrzebuje pomocy dotyczącej Teso. Chodzi mi o wybór klasy, rasy i ogólnie czy istnieją jakieś poradniki.
Jeśli chodzi o klase to preferuje range dps ( najlepiej archer lub coś w tym stylu). Może być range ale nie musi, chodzi mi o to żeby klasa nie była ciężka do ogarniecia ale żeby była w stanie robic dps.

W ESO poziom trudności większości buildów jest taki sam. Dla archera najlepszym wyborem wydaje się Nightblade z racji niewidzalności, wyssysania życia i ogólnie takiego klimatu myśliwego-zabójcy który jest nieuchwytny, pojawia się, zabija i rozpływa w ciemnościach zanim przeciwnik się zorientuje, ewentualnie może warden na którym możesz sobie przyzwać niedźwiadka jako osobistego tanka czy lekko się podleczyć jako taki hunter zjednoczony z naturą :slight_smile:.

Wybór rasy będzie prostszy : wood elf albo khajit. Wood elf z racji bonusa do stealtha, staminy i łuku, albo khajit ze względu na stealtha, weapon critical hit i medium armor (skórzany). Która rasa lepsza? Tu już radzę sugerować się… wyglądem, w końcu z tą postacią spędzisz trochę czasu!

Generalnie popatrz sobie na skille różnych klas/ras i wybierz to co się tobie najbardziej spodoba : http://eso-skills.com/

Czytałem trochę o klasach i interesuje mnie morfowanie skili robi to dużą różnice którą umiejętność się zmorfuje? czy poprostu można testować i potem reset?

Skille generalnie morfujesz albo w stamine albo magicke (w wielkim skrócie; stamina=melee, magicka=caster).
Za moich czasów jak grałem w ESO to w grze nie występowało takie coś jak łucznik gdyż łuk był słaby w stosunku do melee buildów i był wykorzystywany jedynie jako dopełnienie buildów staminowych do walki w zwarciu. Castera (maga/czarodzieja/kapłana/mana usera/zwał jak zwał) w łuk nie ubierzesz gdyż ten skaluje się jedynie z staminą, a ci niestety są/byli jedynymi specami od walki na odległość. Ponoć Warden robiony stricte pod łuk/stamine radzi sobie całkiem nieźle ale po co jak taki Sorcerer czy Nightblade robieni pod magicke królują w dps’ie (zasięgowym ofc).

Pooglądaj sobie buildy z strony podanej niżej. Koleś od lat siedzi w ESO i na bieżąco aktualizuje swoje buildy - polecam.
https://alcasthq.com/eso-pve-builds/