Pomoc w decyzji w co grać: Albion vs Black Desert

Witam, chciałbym poznać opinie grających w dane tytuły, który z nich jest lepszym wyborem biorąc aktualną sytuacje. Samemu mi jest ciężko ocenić. W oba tytuły kiedyś grałem ale ilość zmian jaka nastąpiła nie pozwala mi jednoznacznie zdecydować.

Chciałbym się dowiedzieć jaka jest populacja w danych grach, jak sytuacja z desyncami w BD, czy ping w albionie jest do przeżycia i wasze prywatne odczucia.

Co do doradzenia mi to ja lubię połączenie na równi pve z pvp tzn że gra polega na obu tych aspektach a nie na tylko jednym z nim.
Czekam z ciekawością na państwa opinie.

Preferujesz granie w gildiach z ludźmi czy raczej solo? Lubisz teamplay? Jeśli z ludźmi to raczej wybierz Albiona.

Z tym to akurat ciężko jednoznacznie odpowiedzieć w zależności od czasu po pracy więc jedyna sensowna odpowiedź to że było co robić i solo i w party

Dwie różne gry, zależy która ci bardziej pasuje. Ja z swojej strony mogę powiedzieć że w Albiona możesz grać solo i z gildią, masz nawet przy gildiach podawany porę w której jest najaktywniejszą. Co do pingu dużo ludzi narzeka na brak EU serwerów, ale Albion jest tak skonstruowany że nie czuje się tego pingu, jeżeli masz poniżej 10ms to jesteś wstanie spokojnie walczyć w PvP.

Bez Gildii w BDO raczej na Node War/Conquest nie pobiega, także nie wybiegał bym tak daleko z tym stwierdzeniem

Jest to jakiś wybór.
Albion jeżeli jesteś nastawiony na kooperacje i pvp według mnie ,najlepiej zrobione large scale pvp zwłaszcza w porównaniu z bdo gdzie gear zmienny balans klas i gigantyczne decynki zabierają całą zabawę z pvp.
BDO jeżeli raczej na solo pve. W albionie kontent solo pve jest może nie tyle ubogi co obarczony niezmiennym ryzykiem pvp i stratą ekwipunku.
Ponadto w bdo niejako zaszwe masz jakiś “progres” w lvlu jak maly by on nie był.
Grałem spoko czasu w obie. Oba mają swoje wady i zalety, ale obecnie chyba żadnej z nich bym nie wybrał :smiley:

1lajk

joł, w bdo mam 500h w albionie mam 100h więc już ogarniam o co chodzi w dwóch grach - sam miałem takie myslenie odnosnie tych gier więc zacznę swój wywód. Jeżeli chodzi o BDO, jest to gra a’la dodatkowy etat, by coś w tej grze osiągnąć trzeba grac miesiące aby twój gear lekko się polepszył, bo jeżeli zrobisz postać na sezonowym serwerze gdzie zaczynasz z git gearem na początku który daje ci prawo zarabiać, jest do 3 lub 4 najlepszy gear w grze, myślisz sobie a co z resztą pod nim gearów, nic - to esjt właśnie duży minus w bdo zaczynasz w dobrym gearem i grindujesz po 15h ziennie za robic kilka milionow a lepszy gear kosztuje np 1,5b więc farmisz te moby lub cos innego (na mobach najlepiej kasa leci) ze 100h by mieć JEDNĄ RZECZ gearu lepszą, świetnie! a i tutaj raczej kontentu z kolegami nie ma, tutaj gra się solo bo się nie opłaca we dwóch za bardzo. A co do Albiona to tutaj jestes skorszy do atutów, więcej ludzi gra - wiadomo jest to tez grindownik lecz mniejszy i tam zaczynasz od zera a nie od połowy gry jak w bdo i możesz być kim chcesz

Albion = high ping
Black Desert = mniejszy niz w Albionie :smiley:

Z tego co wiem (mogę się mylić), problem desynców w black desert dalej występuje więc to chyba nie robi różnicy

Aż odzyskałem hasło bo nie mogę czytać tego pierdolenia niektórych dzieci mam 6 k godzin w bdo i z 1k w albionie krótko mówiąc Bdo może być p2w ale to jest kwestia takich kwot że większość tych płaczków z tego forum nigdy nie będzie widziało takich pieniędzy na oczy więc nie powinno cię to razić w oczy w grze tym bardziej że progres w grze można robić całkiem szybki a teksty typu potrzebujesz 150 godzin żeby wyfarmic na jeden Item to prawda tylko że to kurwa jest Item do end game więc nie sądzę żeby to było czymś strasznym gdzie przykładowo w albionie możesz kupić Item za na który będziesz farmil tydzień i go stracisz bo ci ktoś w tył głowy trzepnie skillem bdo ma mnóstwo kontentu i będzie jeszcze bardzo długo rozwijane więc jest fajna perspektywa większość poważnych ludzi gra swoim tempem zbierając hajs na itemy poprzez grind czy różnego rodzaju life skille jedynym minusem to namiot który wypadało by kupić jeśli chcesz grindowac a do niektórych life skilli outfit na promocjach to nie są duże kwoty więc jeśli pracujesz to będziesz w stanie odłożyć sobie nawet na to i co prawda value pack obie gry idealnie się nadają do solo grania jak i w grupie a co do albiona tak samo jak bdo jest bardzo fajna gra ale mnie męczyło to że praktycznie ciężko jest robić jakikolwiek content ponieważ pvp to nie odłączna część tej gry

jeżeli ten temat to nie jest bait, bo wczoraj była tu dyskusja na ten temat i wszyscy poza Krwawy1 (który jest trollem) jednoznacznie stwierdzili, że granie na 150 pingu to żart, to polecam sprawdzić jak działa ping i czy tobie to będzie przeszkadzać oceń sam: https://kkmet.com/ping - wpisz sobie w pierwszym okienku 30 a w drugim 150 i sobie poklikaj. wyobraź sobie, że napierdalasz się z wrogiem na pvp mapie :wink:

albion stosuje sztuczki z wyświetlaniem aby gracze z EU mieli wrażenie, że nie mają laga i wielu się na to nabiera, ale w prawdziwej potyczce niczego nie oszukasz.

jako gracz od 2001 roku, który zaczynał na łączu radiowym 64kbps, z pingiem 120+ wiem jak to jest grać na hujowym pingu i jaka jest różnica, kiedy przejdzie się na mniej niż 40.

poza tym jest jeszcze aspekt wyciszania tego tematu przez albiona. wystarczy wejść na reddit, gdzie mozna znaleźć wiele wątków, w których ludzie zadawali to samo pytanie o ping dla europy. Wszystkie takie wątki są zminusowane, a topowe komentarze zawsze pierdolą, że im pin 180(!!!) 180!!! w niczym nie przeszkadza.
to jest kurwa tak bezczelne, że nawet po przeprowadzce do stanów bym tego gówna nie instalował.

co do BDO, to gram od 3 lat i polecam jeśli lubisz loooong term gierki. Osobiście gram w odstępach co 2-3 miesiące w cyklach po 2-3 tygodnie i jestem zadowolony. Jedyne minusy w BDO to re-balance różnych profesji, przez co czasem się zdarza, że ci znerfią postać, oraz feeling bicia mobów… chociaż to indywidualna sprawa i możesz to wyczuć od pierwszych minut gry.

@aniechto @lukasz994 a jak się mają desynci w BD? coś się to uspokoiło czy ciągle tak samo? Mam tu na myśli cofki, głównie przeszkadzały przy interakcjach z innymi graczami -> pvp czy nawet expienie. Mnie to strasznie wkurzało i w oczy kuło jak ciągle były tp postaci od innych

nie wiem czy coś zmienili, ale u mnie problem się skończył po zmianie kompa. Ogólnie doświadczałem tego głównie podczas sprintu na koniu, kiedy grałem na 1660TI i i7-9750H.
Sęk w tym, że ja wybierałem nowego kompa właśnie pod BDO xD i wszędzie doradzali mi Ryzena 5800x3d, który ma obszerne catche i dobrze się sprawdza w niektórych grach, co okazało się strzałem w dziesiątkę w połączeniu z 3080ti.
Polecam sprawdzić na youtube, jakieś filmy 60p żeby zobaczyć jak gra działa z twoim sprzętem.

w pvp desync jak najbardziej bywa ale przy grindowaniu nie zauważyłem nic takiego ale w porównaniu do tego co potrafi się dziać w albionie na zvz to jest jak niebo i ziemia ^^ ale to jest chyba bolączka większości gier gdzie masz mass pvp lub otwarty świat mam też przegrane z 3k w gw2 z połowa tego na samym WvW bywały momenty że 50v50v50 ludzi biło się samymi light attackami ^^ bo nie można było używać skilli takie lagi

w bdo po graniu na serwerze gdzie zodbywasz pen tuvale za darmo robsz tet boss gear gdzie następne przedmioty pen boss gear kosztują tyle że musisz setki godzin farmić nonstop moby

Zupełnie dwie różne gry…

Zdecydowanie Albion Black desert to paździerz grindujesz milion godzin po to żeby w nagrode móc iśc sobie na innego spota grindować PVP to żenada bez balansu do tego Black Desert ma na każdą czynność 30 rodzajów płatności i nie są tanie w Albionie pvp jest bardzo przyjemne pod warunkiem że masz ogarniętą ekipe

A kojarzy ktoś jak się ma sytuacja sytuacja z populacją w tych grach?
Bo jedynie jestem w stanie sprawdzić po steamcharts ale podejrzewam, że większość ludzi gra poza steamem

Twórcy Albion Online pisali ostatnio o 300k graczy dziennie
https://twitter.com/albiononline/status/1691773091188269347
Nie wiem czy PA udostępnia takie statystyki, ale obstawiam coś pomiędzy 400k a 500k

WoWa. a poza tym to dwie różne gry jeśli chodzi o gameplay, wybierz tą która Ci pasuje.